AROMATERAPIA – ZAPACHOWA KURACJA
Witam serdecznie! Dziś na talerz wlatuje Aromaterapia! Dowiemy się jakie olejki dobierać, jak to działa? skąd się wzięło , na co pomaga itd. Bez zbędnego przeciągania ZAPRASZAM!

AROMATERAPIA – ZAPACHOWA KURACJA
Czym jest aromaterapia? Potocznie mówi się o niej, że jest leczeniem zapachami, i RZECZYWIŚCIE poza dodatkowymi przyjemnościami zmysłowymi do tego właśnie się sprowadza. Do aromaterapii wykorzystywane są naturalne olejki eteryczne pozyskiwane z roślin. Olejki te są wieloskładnikowymi mieszankami związków chemicznych biologicznie czynnych, które oddziaływają na naszą psychikę i nasz organizm, dostosowując się do jego zapotrzebowania.

Olejki eteryczne w swym działaniu leczniczym przypominają zioła, działają silnie, a zarazem subtelnie, nie ma tutaj też stricte zaleconego dawkowania, istnieją określone ramy, a nasz organizm czerpie z nich tyle ile na tę chwilę może i potrzebuje.

AROMATERAPIA – ZAPACHOWA KURACJA
Aromaterapia stosowana jest przez specjalistów w zabiegach terapeutycznych i kosmetycznych, może być jednak z powodzeniem używana przez nas samych w naszym domowym zaciszu.

Bardzo ważne jest jednak, byśmy do tego celu wybierali olejki eteryczne najwyższej jakości, gdyż tylko takie zawierają lecznicze dla nas etery.

Pamiętajcie!

Olejek zapachowy to absolutnie nie to samo co olejek eteryczny!

AROMATERAPIA – ZAPACHOWA KURACJA
Myślę, że nawet chcąc wprowadzić przyjemny zapach do samochodu, warto pokusić się o kilka kropel dobrego jakościowo olejku eterycznego (np. cytrynowego, sosnowego, czy delikatnie rozmarynowego) prócz walorów zapachowych dostarczamy swojemu ciału dawkę orzeźwienia, poprawy koncentracji, oddziałujemy na nasz układ hormonalny i pobudzamy ciało do wytwarzania dawki dodatkowych endofin.

AROMATERAPIA – ZAPACHOWA KURACJA
Kilka wybranych olejków, które na stałe powinny zagościć w naszym domu

AROMATERAPIA – ZAPACHOWA KURACJA
OLEJEK Z DRZEWA HERBACIANEGO (otrzymywany przez destylacje liści z para wodną)

Właściwości: grzybobójcze, bakteriobójcze, wirusobójcze, immunotropowy.

Olejek z drzewa herbacianego zalecany jest przy przeziębieniach, poparzeniach, brodawkach, kurzajkach, trądziku, grypie, infekcjach skóry, grzybicy, infekcjach wirusowych, odleżynach, infekcjach i grzybicy narządów płciowych, pleśniawkach pochwy i jako olejek dezynfekujący powietrze.

AROMATERAPIA – ZAPACHOWA KURACJA
OLEJEK POMARAŃCZOWY (otrzymywany przez wyciskanie skórek owoców pomarańczy)

Właściwości: dezynfekujące, łagodnie uspokajające

Olejek pomarańczowy we współczesnej aromaterapii stosowany jest przy bezsenności, napięciach nerwowych, depresji, napięciach i skurczach mięśni oraz przy starzejącej się skórze.

Ponadto olejek ten swym eterem budzi radość naszego wewnętrznego, wiecznego dziecka.

AROMATERAPIA – ZAPACHOWA KURACJA
OLEJEK LAWENDOWY (otrzymywany przez destylacje kwitnącego ziela z para wodną)

Właściwości: uspokajający, silny antyseptyk, olejek ten obniża ciśnienie krwi i reguluje gospodarkę płynami

Swoje zastosowanie olejek lawendowy znajduje przy lękach, depresji, irytacji, histerii, bezsenności wynikającej z napięcia nerwowego, migrenach, bólach menstruacyjnych, nieregularnej menstruacji, przykrych objawach towarzyszących menopauzie, nadciśnieniu, zmęczeniu i ociężałości umysłowej, bólach mięśni, bólach reumatycznych, katarze, grypie, stanach zapalnych gardła i zatok, żylakach, cellulitisie, stanach zapalnych skóry, trądziku, egzemie, grzybicy, pleśniawkach pochwy, wypadaniu włosów i suchym łupieżu.

AROMATERAPIA – ZAPACHOWA KURACJA
OLEJEK ROZMARYNOWY (otrzymywany przez destylacje ziela z parą wodną)

Właściwości: przeciwbólowe, przeciwzapalne, pobudzające, antyseptyczne, odmładzające i wzmacniające system immunologiczny, olejek ten jest również afrodyzjakiem

Olejek rozmarynowy wskazany jest przy zaburzeniach pamięci, zmęczeniu fizycznym i umysłowym, grypie, astmie, kaszlu, chronicznym bronchicie, upławach, zaburzeniach menstruacji, zmiennym ciśnieniu krwi, zaburzeniach pracy serca, żylakach, cellulitisie, migrenach, bólach głowy i mięśni różnego pochodzenia, infekcjach skóry, łysieniu, łupieżu i przy trudno gojących się ranach.

AROMATERAPIA – ZAPACHOWA KURACJA
OLEJEK RÓŻANY (otrzymywany przez destylację kwiatów róży z parą wodną)

Właściwości: uspokajające, antyseptyczne, przeciwbólowe, obniżające ciśnienie krwi, regulujące pracę serca, oczyszczające i odmładzające skórę, regulujące menstruację, uspokajające objawy menopauzy, wzmacniające pękające naczynia krwionośne, olejek różany jest również łagodnym afrodyzjakiem

W aromaterapii stosowany jest przy bezsenności i koszmarach sennych, napięciach nerwowych, stresie, depresji, stanach lękowych, nieregularnej menstruacji, upławach, bezpłodności, bólach głowy, arytmii, nadciśnieniu, zaburzeniach krążenia, pękających naczyniach krwionośnych, rozstępach, starzeniu się skóry, przesuszeniu skóry, ranach, podrażnieniach, poparzeniach, popromiennych zapaleniach i martwicach skóry, infekcjach wewnętrznych i zewnętrznych, nudnościach, wymiotach i wrzodach żołądka na tle nerwicowym.

AROMATERAPIA – ZAPACHOWA KURACJA
OLEJEK EUKALIPTUSOWY (otrzymywany przez destylacje liści z parą wodną)

Właściwości: przeciwbólowy, przeciwmikrobowy, łagodnie pobudzający

We współczesnej aromaterapii olejek eukaliptusowy stosowany jest przy przeziębieniach, kaszlu, grypie, bronchicie, artretyzmie, reumatyzmie, przeforsowaniu mięśni, wszach, stanach zapalnych skóry i zmęczeniu umysłowym.

AROMATERAPIA – ZAPACHOWA KURACJA
Jak możemy używać olejków?

AROMATERAPIA – ZAPACHOWA KURACJA
– Masaż.

Do masażu używamy 3-5 kropel wybranego olejku eterycznego rozpuszczonego w ok. 10 ml oleju bazowego, np. ze słodkich migdałów, czy nasion winogron, możemy jednak wybrać dowolny olej, taki, który lubimy najbardziej lub taki, który aktualnie jest dla nas dostępny.

Zdecydowanie jednak odradza się stosowanie olejów tzw. uniwersalnych.

Masaż z użyciem olejku eterycznego powinien być łagodny i delikatny.

Dobrze jest, gdy ruchy masażu skierowane są w stronę serca.

Możemy wykonać masaż całego ciała bądź wybranych jego partii, krzyża, barków, stawów, stóp, dłoni itp.

Tak naprawdę trwa to tylko kilka chwil, możemy zatem rozbić go podczas rozmowy z dziećmi, partnerem, podczas oglądania filmu, czy przy przyjemnej muzyce i świecach, jeżeli postaramy się znaleźć chwilę dla samych siebie.

Jeżeli wykonujemy takie masaże systematycznie, możemy przygotować sobie większą porcję aromatycznego oleju, przechowujemy go wówczas w lodówce (część lekko podgrzewając, w kąpieli wodnej tuż przed masażem) nie dłużej niż 3 tygodnie.

AROMATERAPIA – ZAPACHOWA KURACJA
– Kąpiel.

Woda w temperaturze ok. 35-36 stopni Celsjusza, przygaszone światło, świece i 10-15 kropli wybranego olejku lub mieszanki olejków eterycznych.

Możemy dodać odrobinę oleju bazowego, by nawilżyć i lekko natłuścić skórę.

Delektujemy się takim byciem od 15 do 30 minut.

Następnie nie wycierając ciała, lekko osuszamy je ręcznikiem.

Możemy, zamiast pełnej kąpieli zastosować mini kąpiel samych stóp.

Wówczas na 10 l wody dodajemy 4-5 kropel eterów.

Stopy również delikatnie osuszamy, a najlepiej pozostawiamy do samoczynnego ich wyschnięcia.

AROMATERAPIA – ZAPACHOWA KURACJA
– Kompres.

To również rodzaj miejscowej mini kąpieli.

Przygotowujemy mieszankę wybranych olejków eterycznych w wodzie, w proporcjach 5 kropel olejku na 100 ml ciepłej wody.

Ręcznik, gazę lub watę nasączamy naszym roztworem i przykładamy na wybrane miejsce na czas ok. 15-30 minut.

Kompres przykrywamy folią lub kocykiem, by utrzymać stałą jego temperaturę.

Bardzo pomocne przy bólach reumatycznych i artretycznych.

Pamiętać jednak należy, że ciepłe kompresy nie są dla nas pomocne przy bólach głowy, problemach ze stawami, czy ścięgnami, wówczas stosujemy zimne kompresy i okłady.

AROMATERAPIA – ZAPACHOWA KURACJA
– Wdychanie.

Kominek aromaterapeutyczny, jedna z najprostszych i najbardziej popularnych form stosowanie aromaterapii w naszym codziennym życiu.

Do zbiorniczka z wodą w kominku dodajemy 5-10 kropel wybranego olejku lub mieszanki olejków eterycznych.

Podpalamy podgrzewacz i delektujemy się blaskiem świecy i pięknem otulającego nas aromatu.

AROMATERAPIA – ZAPACHOWA KURACJA
- Sauna

w zależności od jej rodzaju 5-10 kropel wybranego olejku lub mieszanki olejków eterycznych rozpuszczonych w wodzie, polewamy na kamienie lub bezpiecznie umieszczamy w miseczce nad grzejnikiem sauny.

Pamiętać należy, iż zarówno olejki eteryczne, jak i ich mieszanki są łatwopalne, wskazana jest zatem ostrożność w ich kontakcie z ogniem.

AROMATERAPIA – ZAPACHOWA KURACJA
- Inhalacja.

Najbardziej zananą i dostępną jej formą jest inhalacja nad miską z wrzątkiem wzbogaconym ok. 5 kroplami wybranego olejku lub mieszanki olejków eterycznych.

Takie aromatyczne opary, pochylając się nad miską i przykrywając głowę ręcznikiem, wdychamy ok. 5-10 minut.

AROMATERAPIA – ZAPACHOWA KURACJA
– Codzienna pielęgnacja ciała.

Wybrany olejek lub mieszankę olejków eterycznych możemy dostarczać naszemu ciału, wzbogacając nim nasze codzienne czynności, np. dodając go do kremu (1-2 krople dodane na dłoni do porcji kremu) do twarzy, rąk, czy stóp, a także do balsamu.

Możemy tu zastosować nasz ulubiony zapach bądź dobrać olejek pod kątem pożądanej kuracji, np. by odmłodzić naszą skórę, do kremu do twarzy możemy dodać krople olejku lawendowego, czy różanego, a do balsamu do ciała grejpfrutowego, czy geraniowego, by złagodzić nasz cellulitis, do kremu, który nakładamy na szyję lub nadgarstki z kolei, możemy dodać kropelki olejku ylangowego, lub rozmarynowego, by stworzyć kuszące perfumy.

AROMATERAPIA – ZAPACHOWA KURACJA
– Olejek blisko nas.

W naszym samochodzie, zamiast tradycyjnego odświeżacza możemy postawić kawałek drewienka lub nasączyć kawałek materiału, wybranym olejkiem eterycznym.

Kilka kropel odpowiedniego olejku lub mieszanki olejków eterycznych kropimy na poduszkę, by przyjemniej nam się usypiało.

Możemy też takimi kropelkami nasączyć waciki kosmetyczne i porozkładać je po całym domu, nawet w lodówce!

AROMATERAPIA – ZAPACHOWA KURACJA
WAŻNE WAŻNE WAŻNE WAŻNE
– Ufajmy swojej intuicji, stosujmy te olejki, które nam się podobają, których zapach jest dla nas przyjemny.

– Olejków eterycznych nie stosujemy doustnie (wyjątkiem jest płukanie gardła).

– Tworząc swoją własną mieszankę olejków, komponujmy ją z maksymalnie 5 olejków.

– Przed zastosowaniem olejku na skórę, ważne jest, byśmy zrobili test uczuleniowy (1 kroplę wybranego olejku eterycznego rozpuść w łyżce oleju roślinnego, następnie wetrzyj mieszankę na mostku, nadgarstku lub za uchem.

Pozostaw na ok. 12 godzin, jeżeli w tym czasie nie pojawi się zaczerwienienie, swędzenie, podrażnienie, czy wypryski, olejek ten śmiało możesz stosować przy pielęgnacji i zabiegach na ciele).

– Nie zaleca się stosowania nierozcieńczonych olejków eterycznych bezpośrednio na skórę.

– Podczas relaksującej kąpieli aromaterapeutycznej całkowicie poddaj się odprężeniu, mycie ciała różnorodnymi środkami czystości pozostaw na inny czas.

Zalecane jest to i ze względów czysto przyjemnościowych, ale i z powodu reakcji związków chemicznych zawartych w olejkach eterycznych i mydlinach.

– Unikamy wystawiania skóry nasączonej eterami na działanie promieni UV.

– !!! Wielką ostrożność należy zachować przy stosowaniu lejków eterycznych u kobiet w ciąży i dzieci.

Najlepiej wówczas kontaktować się bezpośrednio z aromaterapeutą.

– INTENCJA i ŚWIADOME przyzwolenie na przyjemność i uzdrawiające oddziaływanie eterów na nasze zdrowie, w całym tego słowa pojmowaniu.

– Radujcie się z tej aromatycznej chwili dla siebie!

AROMATERAPIA – ZAPACHOWA KURACJA
MAŁA ŚCIĄGAWKA

LĘK, DEPRESJA: pomarańczowy, cytrynowy, mandarynkowy, lawendowy, geraniowy, melisowy, z neroli, z drzewa różanego, ylangowy, limetkowy, petitgrain, majerankowy.

BÓLE GŁOWY, KAC: lawendowy, geraniowy, miętowy, goździkowy, jałowcowy, eukaliptusowy, z rumianku rzymskiego, majerankowy, bazyliowy, różany.

BÓLE KOBIECE: z rumianku rzymskiego, z mięty pieprzowej, lawendowy, geraniowy, cyprysowy, melisowy.

AFRODYZJAK: ylangowy, rozmarynowy, geraniowy, z kopru włoskiego, goździkowy, sandałowy, różany.

BEZSENNOŚĆ, NADPOBUDLIWOŚĆ: lawendowy, geraniowy, melisowy, sandałowy, ylangowy, cytrynowy, z rumianku rzymskiego, mandarynkowy, majerankowy, różany.

APATIA, BRAK ENERGI, OSPAŁOŚĆ, NISKIE CIŚNIENIE: z mięty pieprzowej, rozmarynowy, eukaliptusowy, tymiankowy, hyzopowy, z drzewa różanego, pichtowy.

INFEKCJE GÓRNYCH DRÓG ODDECHOWYCH, KATAR, PRZEZIĘBIENIE, KASZEL, GRYPA: sosnowy, pichtowy, anyżowy, eukaliptusowy, z mięty pieprzowej, z drzewa herbacianego, goździkowy, rozmarynowy, cynamonowy, tymiankowy.

BÓLE REUMATYCZNE I ARTRETYCZNE, BÓLE MIĘŚNI: sosnowy, rozmarynowy, goździkowy, cynamonowy, eukaliptusowy, muszkatołowy z gałki, hyzopowy, cyprysowy.

PROBLEMY SKÓRNE, TRĄDZIK, ŁUSZCZYCA, GRZYBICA, EGZEMA: z drzewa herbacianego, lawendowy, geraniowy, jałowcowy, eukaliptusowy, sandałowy, paczulowy, bergamotowy.

CELLULITIS: grejpfrutowy, cyprysowy, ylangowy, geraniowy, jałowcowy, kminkowy, paczulowy.

OBNIŻONA ODPORNOŚĆ ORGANIZMU: sosnowy, z drzewa herbacianego, tymiankowy, goździkowy, pichtowy.

PRZEMĘCZENIE, (PORANNE ZMĘCZENIE, PRZEMĘCZENIE UMYSŁOWE), BRAK KONCENTRACJI: cytrynowy, rozmarynowy, lawendowy, z mięty pieprzowej, geraniowy, bazyliowy.

STRES, NAPIĘCIE NERWOWE: z neroli, melisowy, różany, ylangowy, z szałwii muszkatołowej, bergamotowy.

ZABURZENIA TRAWIENIE: różany, z rumianku rzymskiego, z kopru włoskiego, kolendrowy, kminkowy.

WYSOKIE CIŚNIENIE: różany, cytrynowy, ylangowy, hyzopowy, majerankowy, z szałwii muszkatołowej.

ZMARSZCZKI, STARZENIE SIĘ SKÓRY: lawendowy, geraniowy, melisowy, z drzewa różanego.

SKUTKI UKĄSZENIA OWADA: z drzewa herbacianego, eukaliptusowy, lawendowy, goździkowy.

Delektujcie się zapachami, eksperymentujcie, odkrywajcie swoje ulubione aromaty, a zarazem zbudujcie swoją aromatyczną drogę do zdrowia.

AROMATERAPIA – ZAPACHOWA KURACJA
P.S. Informacje są prywatnymi opiniami i poglądami. Nie są pisane przez lekarza. Nie są one fachową opinią, ani poradą medyczną. Nie mogą zastąpić opinii i wiedzy pracownika służby zdrowia, np lekarza. Wszelkie rady które są na mojej stronie, stosujesz wyłącznie na własną odpowiedzialność.

Dziękuję za uwagę. Zapraszam do czytania kolejnych i powszednich moich wrzutek. Jeżeli się podobało skomentuj lub daj plusika :) Pozdrawiam i Miłego dnia!

Źródło: Odkrywamyzakryte.pl

dobre
   
słabe
   
2


Piramida Yantra - Co to jest? Jak Działa?
Cześć wam, spory kawałek czasu nie gościłem tutaj.. niestety nie zawsze ma się czas. No ale do sedna sprawy. Dziś Będziemy rozmawiać na temat Piramid Yantra. Co to są za piramidy, do czego one służą i po co one są właściwie. Także nie przedłużając zaczynamy! :) Miłej lektury.

Piramida Yantra - Co to jest? Jak Działa?
Piramida YANTRA przemienia miejsce, gdzie stoi, w POTĘŻNE MIEJSCE MOCY. Zwiększa to szanse dynamicznego "skoku" na kolejny szczebel drabiny naszego rozwoju.

Pod wpływem tej energii możemy otworzyć się na prawdziwą WIEDZĘ, jaka drzemie we wnętrzu każdego z nas (wpisana w jądra komórek). Obecność tej konstrukcji ułatwia jej "przebudzenie", a raz uruchomiony kanał do wewnętrznej mądrości daje nam ogromną pewność i siłę.

Na tej drodze odkrywamy uniwersalne prawa rządzące naszym losem i szczęściem. Stajemy się świadomi, że nasze myśli i uczucia tworzą naszą rzeczywistość. Nawiązujemy głębszy kontakt z podświadomością i oczyszczamy się z obciążeń przeszłości. Na koniec uczymy się programować siebie i swoje życie na nowo.

Wszystko to motywuje do odpowiedzialnego współtworzenia świata, a przynajmniej jego własnej, prywatnej części - w harmonii z Całością.

Piramida Yantra - Co to jest? Jak Działa?
Piramidy YANTRA - konstrukcje Nowej Ery - tworzą znacznie potężniejsze miejsca mocy niż zabytki w Egipcie czy Teotihuacan. Dzięki użytym materiałom frekwencja ich energii - zgodnie z duchem czasu - pozwala na o wiele głębszy wgląd w uniwersalną Prawdę i pełniejsze korzystanie z wewnętrznej mocy. W spektakularnym błysku lub powolnym procesie posiadacze stają się duchowo przebudzeni, stają się kreatorami swojej rzeczywistości.

Piramida Yantra - Co to jest? Jak Działa?
ŚWIĘTA GEOMETRIA - KOSMICZNY PRZEKAZ DŹWIĘKOWY

Yantra gwarantuje estetyczne piękno i doskonałe samopoczucie, ponieważ dzięki swej budowie i proporcji stwarza fraktalne pole elektryczne. Chodzi o przestrzeń, idealnie dostrojoną do wibracji serca i Źródła Wszechświata. - Aura wówczas prawdziwie "oddycha" i może się prawdziwie rozwijać.

Wibracja takiej przestrzeni zwiększa szansę na
uwolnienie od fałszywych emocji ( lęków, poczucia winy...), umożliwia naprawę DNA, obudzenie intuicji, uczucie połączenia (w miejsce oddzielenia od innych) oraz poprawę relacji międzyludzkich....

Święta geometria jest matrycą - praprzyczyną wszystkiego, co było, jest i będzie. Ukazuje, że wszystko jest JEDNOŚCIĄ, opartą o ten sam plan budowy. Uświadamia zależności między strukturą przestrzeni, muzyką, matematyką, geometryczną formą i życiem.

Piramida Yantra - Co to jest? Jak Działa?
Muzyka Kosmosu

Pitagorejczycy głosili, że Kosmos wytwarza dźwięki o doskonałej harmonii, które są najmilszą muzyką, niesłyszalną dla nas z powodu wzniosłości tych dźwięków i niedoskonałości naszych uszu. Dzisiejsza nauka łaskawie się z tym zgadza. - Ludzka aura jako nierozerwalna część wibrującego Wszechświata przepełniona jest drganiami, które wnikają głęboko w struktury molekularne. Francuski fizyk, Joel Steinheimer, stwierdził, że odpowiednio dobrany dźwięk jest w stanie zmienić nasz układ komórek, a nawet informacje zawarte w DNA.
Z tej właśnie WIEDZY zrodziła się muzykoterapia, masaże dźwiękiem i bogactwo hinduskich mantr. Stąd wzięły się również różne symbole, diagramy i kręgi zbożowe. - Każda bowiem wibracja dźwiękowa, każda mantra, posiada odpowiadającą jej formę graficzną, tzw. yantrę.
Starożytni Egipcjanie twierdzili, że geometria (święta geometria) to właśnie.... zamrożona muzyka

Joel Steinheimer, zaobserwował jeszcze, że dźwięk A (436 Hz) wchodzi w rezonans z komnatą królewską piramidy w Gizie. Obecnie jednak nastąpiło podwyższenie wibracji na naszym globie i wynosi teraz 440 Hz. Wszystko wskazuje więc na to, że nasz mózg reaguje już na o wiele wyższe częstotliwości niż dawniej. Dlatego potrzebne są nam coraz bardziej "skomplikowane" piramidy. - Power Yantra, wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu człowieka Nowej Ery.

Obcowanie z nią pozwala zgłębić tajemnicę Wszechświata, dotrzeć do wewnętrznej wiedzy i... samoistnie aktywizuje pole MER-KA-BA - bez specjalnych starań ze strony użytkownika. Otwiera nas na niewiarygodne wręcz możliwości naszego Ducha.

Piramida Yantra - Co to jest? Jak Działa?
Geneza Nazwy

Słowo YANTRA w stu procentach odzwierciedla wibrację nazwy bursztynu - JANTAR,- z fenickiego: żywica sosny bursztynodajnej. Dawno temu służyła drzewu do ochrony miejsc zranionych; odkażała, leczyła, wypełniała ubytki.
Jako nieśmiertelna esencja przetrwała 40-50 mln lat, NIC nie tracąc ze swoich właściwości leczniczych. Obecny na powierzchni każdego bursztynu (wyłącznie bałtyckiego) kwas bursztynowy szeroko wykorzystuje dziś przemysł farmaceutyczny i medycyna alternatywna.

Piramida Yantra - Co to jest? Jak Działa?
CO TO JEST ENERGIA PIRAMID YANTRA

PRANA

Przy piramidach YANTRA obserwujemy niezwykłe zjawisko: przyciągają one z otoczenia strumień cząsteczek prany (energii życiowej), postrzegany czasem gołym okiem jako delikatna, biała mgła lub złote światło. Wielokrotnie udało mi się uwiecznić je na zdjęciach.
Czasem można zaobserwować całe mnóstwo skaczących w powietrzu, błyszczących punkcików. - Są to cząsteczki prany, niezbędne nam do życia, ponieważ budujemy z nich ciało energetyczne. Ich obecność objawia się ogromną witalnością ludzi, zwierząt i roślin.

Smog, eletrosmog, hałas, pestycydy, zanieczyszczenia, substancje radioaktywne, trucizny w wodzie i pożywieniu, STRES... niszczą pranę, a wraz z nią przepadają nasze rezerwy energetyczne. Osobista siła zużywana jest na przeciwstawienie się degeneracji i nie starcza jej na realizację marzeń, na miłość, serdeczność, piękno, dobro...

Prawdziwe efekty obserwujemy dopiero wtedy, gdy regularnie przebywamy w polu działania Yantry. Energii piramidy nie można przedawkować! Tak jak nie można nalać do baku więcej paliwa, niż zmieści. Może nam się udać tylko "do pełna".

Piramida Yantra - Co to jest? Jak Działa?
Ochronne Pole

Piramida YANTRA ściągą w nasz zakres pożądane pasmo energii kosmicznej. We wnętrzu łączy je z generowaną energią ziemską i kumuluje. "Mieszanka" ta emitowana jest na zewnątrz i wspólnie z przyciągniętą praną tworzy to, co nazywamy ENERGIĄ PIRAMIDY YANTRA.

Dzięki niej potężne, kosmiczne światło jest dla nas "lekkostrawne" i nie powoduje zawirowań, jakie odczuwa wielu ludzi w wyniku przejścia do Ery Wodnika.

Piramida Yantra - Co to jest? Jak Działa?
MOC I DZIAŁANIE PIRAMIDY

wzrasta od chwili montażu i ujawnia się w pełni po ok. 4-6 tygodniach.
W tym czasie silny strumień piramidalnej energii tworzy coraz potężniejszą aurę, która z czasem staje się coraz szersza i mocniej nasycona. Jej rozmiar i intensywność zależy od i rozmiaru piramidy, stopnia zanieczyszczeń podłoża i od ukształtowania terenu. Obecność kuli w Power Yantrze nadaje temu polu o wiele większy promień i dodatkowo wzmacnia jego natężenie.
Ponadto konstrukcje te wzajemnie się uzupełniają, tworząc sieć świetlistej energii. Siła ich oddziaływania wzrasta proporcjonalnie do ich ilości.

Piramida Yantra - Co to jest? Jak Działa?
Wystarczy przesunąć lewą dłonią z boku piramidy, by odnieść wrażenie delikatnego powiewu. - Odbieramy wówczas niezwykle przyjemny chłodek jak orzeźwiający zefirek w trakcie upalnego dnia.

Gdy delikatnie, z wyczuciem wsuniemy dłoń do środka piramidy stołowej, możemy dostrzec wyraźną różnicę klimatu. W jej wnętrzu panuje "inna wilgotność powietrza", inne ciśnienie...
MODELE DOMOWE niemal dosłownie zmieniają atmosferę i klimat pomieszczeń. Mieszkania, w których stoją, odbierane są jako "czyściejsze", zachęcające do zadumy, medytacji, modlitwy, marzeń, konstruktywnych planów i projektów.

YANTRY działają na zewnątrz i nie trzeba wchodzić do nich, do środka.
W tym sensie energia MODELI OGRODOWYCH porównywalna jest do działania wodospadu. Tuż obok z wielką przyjemnością wdychamy powietrze nasycone Słońcem i wilgocią, chcielibyśmy tam mieszkać lub przynajmniej wypoczywać. Jednak bezpośrednio pod silnym strumieniem wody wytrzymamy tylko do pewnego momentu.

Piramida Yantra - Co to jest? Jak Działa?
** Pobieranie Energii**

Aby zatankować większą ilość energii warto stanąć twarzą na wschód i chwycić oś w taki sposób, by dłonie wzajemnie się nie dotykały. Trzeba koniecznie rozluźnić przy tym kolana (jak amortyzatory w samochodzie), gdyż napięte nogi blokują zarówno przepływ energii jak i subtelne odczucia.

W trakcie "kąpieli" można oczywiście skupić się na obserwacji sygnałów, płynących z ciała i duszy, ale najkorzystniej jest oddać się w tym czasie marzeniom. Jeśli są dostatecznie mocne i w zgodzie z Wielkim Planem, miły, kosmiczny zefirek przeniesie je do rzeczywistości.
15 do 30 minut "kąpieli energetycznej" w piramidzie ładuje nas energią, która utrzymuje się (z tendencją spadkową) nawet do kilku tygodni.

Osoby, które czują wyraźnie bijące od piramidy gorąco są z reguły silnie zatrute (normalne w cywilizowanym świecie) i ulegają właśnie procesowi oczyszczenia. Przy pierwszym kontakcie mogą u nich wystąpić silne poty i różne, nieprzyjemne objawy z omdleniem włącznie. Oznacza to, że potrzebują trochę czasu, zanim dojdą do swojej naturalnej kondycji i zaczną czuć kosmiczny powiew.
Ci, których ogarnia przy piramidzie przejmujące zimno (i brak energii), są z reguły pod wpływem bezcielesnych bytów

Piramida Yantra - Co to jest? Jak Działa?
Energetyczna Jakość Życia

Pod wpływem piramid ludzie odczuwają silne naładowanie i wzmocnienie wewnętrznej siły.
Działa to na wszystkie organizmy żywe.
yantra.

Do modeli ogrodowych pielgrzymują najróżniejsze gatunki ptaków czy ssaków, nie bacząc na obecność domowej zwierzyny! Przez cały rok nieprzerwanie towarzyszy nam ptasi śpiew i widujemy gatunki ptaków, o których istnieniu nie mieliśmy wcześniej pojęcia.
Częste przystanki robią przepiękne okazy gołębi pocztowych, koty, całe rodziny jeży, a nawet lisy.

Małe dzieci i zwierzęta, a więc istoty, których nie trzeba do niczego przekonywać, instynktownie chcą być w pobliżu tych konstrukcji, a w sytuacjach kryzysowych wchodzą do wnętrza.

Piramida Yantra - Co to jest? Jak Działa?
Istotne Korzyści

Płynąca z piramid subtelna SIŁA uruchamia w nas proces wielkiego oczyszczania na planie duchowym. Jest cudownym "lekiem" na powszechny brak orientacji współczesnej epoki, na ogólną frustrację i upadek wartości. Delikatnie nas "zmusza" do weryfikacji dotychczas ustanowionych ziemskich praw i kodeksów, by znalazły wreszcie współbrzmienie z ogólnym, Wielkim Porządkiem.

Pomaga oczyścić umysł i dotrzeć do Pustki, gdzie wszystko otrzymuje nowy Początek. Skłania do wytyczenia nowych, zdecydowanie ciekawszych dróg. Zachęca do skupienia się na wewnętrznej twórczej mocy, byśmy mogli wspólnie - siłami ducha - tworzyć lepszy świat.
Wypełnia nas witalną energią, optymizmem i bezgranicznym poczuciem bezpieczeństwa.
W obecności tej wibracji każdy człowiek ma szansę poczuć, jak wielkim darem jest życie.

Korzystając z Yantry Poszerzamy, pogłębiamy, stymulujemy, wzrastają nam, rosną, harmonizujemy, używamy lepiej i więcej. (wymienione od myślników)

- Bardzo Dobry i Zdrowy Sen
- Związki i Relacje Międzyludzkie
- Wiedza
- Nowe Idee
- Spokój Ducha
- Intuicja
- Wzrost samoświadomości
- Cuda
- Kontrola Myśli

Piramida Yantra - Co to jest? Jak Działa?
To już Koniec na dzisiaj. Mam nadzieję, że się podobało :) Jeżeli tak zostaw komentarz lub kciuka w górę. Pozdrawiam :)

Źródła: Yantra.pl

dobre
   
słabe
   
17

Najlepszy komentarz:

fabianos2 05 kwietnia 2018 09:56
0  4

Pseudonauka. Czasem jest mi przykro, że nie potrafię wierzyć w coś takiego.

A tak na prawdę to nie jest mi przykro;D

Białogard. Moje miasto.

dobre
   
słabe
   
4

Najlepszy komentarz:

PreeMoSh 22 stycznia 2018 05:29
0  2

te niebo wygląda jak morze

Kodeks Życia - CZ.1
Hejka! Życie rządzi się swoimi prawami, dlatego żeby czerpać z niego jak najwięcej, warto je poznać. Bez znajomości zasad, egzystencja przypomina coś typu "zwiedzanie bez mapy" – owszem, to możliwe, ale raczej przypadki rządzą tym, co się stanie dalej. Być może natkniesz się na to, co chciałeś obejrzeć, ale jest spora szansa, że większość atrakcji Ci umknie.

Kodeks Życia - CZ.1
Zasada 1: Życie polega na doświadczaniu

W życiu chodzi o to, aby doświadczać. Wszystkie sytuacje życiowe, zarówno te dobre jak i złe to sytuacje, które trzeba poczuć. Wszystkie emocje, które im towarzyszą są niezwykle ważne i cenne! Dlatego nie odmawiaj ich sobie. Każdą sytuację uszanuj, ponieważ każdą z nich trzeba zaakceptować i przyjąć taką jaka jest. Dlatego bez względu na to jak złe i bolesne przeżywasz doświadczenie, przejdź przez nie ze spokojem – po prostu to kolejne doświadczenie do kolekcji doświadczeń, z których składa się życie.

Zasada 2: Porażki nie istnieją, są tylko próby

Kiedy skupiamy się na życiu fizycznym, bardzo łatwo spaść na niższe wibracje. Tracimy wtedy dystans i patrzymy na życie w dość osobisty sposób. Kiedy jednak pozwolimy sobie na mentalny krok w tył, okazuje się, że punkt widzenia się zmienia – i to znacznie. Szersza perspektywa umożliwia oglądanie zupełnie innego świata. I właśnie tak zwykle odbieramy porażki i błędy – traktujemy je bardzo osobiście, a wystarczy tylko przyjrzeć się im z dystansu, zaakceptować, że są, bo są częścią doświadczania (zasada 1) i potraktować jak próbę. Życie pozbawione poczucia porażki jest piękne! Pamiętaj, nie ma porażek, są tylko próby.

Kodeks Życia - CZ.1
Zasada 3: Twoje ciało to twój dom

Kiedy twoja dusza schodzi na ziemię, dostaje ciało fizyczne, w którym będzie mieszkać. To w zasadzie pewnego rodzaju hotel, środek transportu albo po prostu “ubranie”, dla duszy. Bez względu na to, czy je kochasz czy nie, jedynym momentem, w którym twoja dusza wymieni je na inne jest chwila śmierci. Możesz narzekać na swoje ciało i żywić do siebie niesmak, ale to wcale nie sprawi, że zmieni się cokolwiek. Natomiast akceptując swoje “ubranie”, okazując mu szacunek i miłość, okazuje się, że zmienia się wszystko. Ciało służy do doświadczania życia i zbierania wspomnień, nie musisz go kochać i się z nim utożsamiać. Wystarczy, że będziesz je szanować, tak jak swój dom.

Zasada 4: Lekcja powtarza się tak długo, dopóki się nie nauczysz

W pewnym momencie życia możesz zauważyć, że historia się powtarza. Może się to objawiać na każdej płaszczyźnie, choć w plebiscycie na prowadzenie wybija się zawsze temat relacji damsko-męskich. Mężczyźni/kobiety, które spotykasz na swojej drodze to kopiuj-wklej z poprzedniego związku. Wszystko zaczyna się tak samo i tak samo kończy – dochodzisz do momentu, w którym jesteś w stanie przewidzieć z niezwykłą dokładnością w którym momencie twoja nowa dziewczyna/twój nowy chłopak cię zdradzi. Jeśli zauważasz schemat w swoim życiu, oznacza to, że masz do przerobienia lekcję – zastanów się co powinieneś przerobić i na czym się skupić, aby wyrwać się ze schematu.

Zasada 5: jesteśmy lustrami

Wszystko to, co widzimy w innych, mamy w sobie. Nie jesteśmy w stanie dostrzec innych cech, niż te, które znamy z własnego doświadczenia. Nie widzimy ich, bo ich nie znamy, a więc nie rejestrujemy.

Każdy człowiek to nasze odbicie. Każda rzecz, która cię drażni w drugiej osobie to jest dokładnie to, co drażni cię w tobie. Nienawiść i miłość żywiona do poszczególnych cech, to nienawidzić i miłość żywiona do siebie. Nawet jeśli na pierwszy rzut oka temu zaprzeczysz – to i tak jest w tobie, bez względu na to czy jesteś w stanie się do tego przyznać czy też nie. Warto o tym wiedzieć i zatrzymywać się na chwilę, kiedy nasze emocje zapalają pomarańczowe światło: chwila, jak mogę to przepracować?

Kodeks Życia - CZ.1
Zasada 6: Zawsze masz to, czego potrzebujesz

Życie jest niesamowite bo dostarcza nam zawsze wszystkich potrzebnych narzędzi i podpowiedzi, aby poradzić sobie z sytuacją życiową, w której się znajdujemy. Problem polega na tym, że czasem ciężko dostrzec możliwości i wyjścia awaryjne. Kiedy pozwalasz się opleść bezsilności, włada tobą strach i rozpacz, to nie ma opcji żebyś znalazł rozwiązanie – zamykasz się na wszystkie sygnały od losu. Kiedy jednak odetchniesz ze spokojem i rozejrzysz się, okazuje się, że rozwiązanie jest całkiem blisko. Bez paniki! Tylko spokój może nas uratować. Dodam jeszcze, że w parze z dystansem.

Zasada 7: Żeby otrzymać prawdziwą miłość, musisz mieć miłość w sobie

Jeśli nie masz miłości w sobie, to nie będziesz wiedzieć jak o nią dbać, i jak ją okazywać. Prawdziwa miłość potrzebuje fundamentu, na który składa się miłość własna i miłość do świata. Jeśli nie pokochasz siebie, nie poczujesz w sobie miłości i nie pokochasz życia, to prawdziwa miłość przejdzie obojętnie – poczeka na moment, aż odkryjesz o co chodzi w miłości.

Kodeks Życia - CZ.1
Zasada 8: Przejmuj się tylko tymi rzeczami, na które masz wpływ

Tymi, na które wpływu nie masz – przejmować się nie warto! Głównie dlatego, że i tak nic z tym nie zrobisz, a jedynie tracisz energię, którą mógłbyś nakierować na coś zupełnie innego. Z przejmowaniem się rzeczami, na które wpływ masz też uważaj – narzekanie, marudzenie i rozpacz, to najgorsze na co możesz spożytkować swoje zapasy energii. Ukierunkuj ją na działanie i rozwiązanie problemu.

Zasada 9: Wolna wola

Mamy wolną wolę, a mimo tego sami wchodzimy do "złotych klatek", które szykują na nas systemy, inni ludzie, oczekiwania społeczne albo ograniczenia w naszej głowie. Kiedy uświadomimy sobie tą podstawową zasadę życia na ziemi, okazuje się, że na wiele niewygodnych kwestii, do których przywykliśmy, możemy się po prostu nie godzić. Ograniczenie wolności własnej albo wolności drugiego człowieka, to łamanie zasad tej gry.

Kodeks Życia - CZ.1
Zasada 10: Przeznaczenie

Przed zejściem na ziemię, Dusza ułożyła sobie konkretny plan rozwoju duchowego, który chce zrealizować w tym życiu. Znając jej przebiegłość, oprócz szczegółowego planu powstał też plan awaryjny i plan minimum, na wypadek, gdyby ambitność planu przerosła jego autora. Lubimy mówić na to przeznaczenie, a przeznaczenie objawia się tym, że pojawiają się w naszym życiu ludzie (z którymi, tak swoją drogą, umówiliśmy się na ćwiczenia w tym życiu) oraz sytuacje, a często nawet serie zbiegów okoliczności i niefortunnych wydarzeń, które stawiają nas w takim, a nie innym miejscu. Dzięki temu możemy doświadczać różnych emocji, przerabiać lekcje i wyrównywać energię, której dług zaciągnęliśmy w poprzednim wcieleniu. Przeznaczenie to mapa, którą dostajesz do ręki, a wraz z nią możliwości i talenty (tak zwane narzędzia). Od ciebie zależy, czy dasz się porwać przygodzie, czy pójdziesz wyznaczonym szlakiem, czy może zbijesz mapę w twardą kulkę i rzucisz za siebie. Cóż… masz przecież wolną wolę :) i tym miłym akcentem kończymy wrzutkę. Kolejna część pojawi się po godzinie 22 :) pozdrawiam!

Dziękuję za uwagę :) Dobrej nocy!

Źródło: https://www.facebook.com/%C5%9Awiadomo%C5%9B%C4%87-730919510306899/

dobre
   
słabe
   
4

Najlepszy komentarz:

Gwyhyr 21 grudnia 2017 14:29
0  1

Dobre mocno psychodeliczne rozkminy trudno się nie zgodzić. Plus więcej takich wrzut!

2 Przedmioty których powinno się uczyć w szkole by Świat był lepszy.
Witam :) Dziś bez wstępu więc nie przedłużając zaczynamy!!! Miłej lektury.

Gdyby każdego ośmiolatka na tej planecie nauczono medytacji, wyeliminowallibyśmy przemoc na świecie w ciągu jednego pokolenia. – Dalaj Lama

2 Przedmioty których powinno się uczyć w szkole by Świat był lepszy.
Nie można zaprzeczyć, że dzieci nabywają w szkole wiele potrzebnej wiedzy oraz umiejętności (przede wszystkim! szkoła uczy żyć z ludźmi i radzić sobie z problemami). Jednak bywają też ograniczane, zastraszane oraz poddawane bardzo stresującym wymaganiom i rygorom jakie narzuca szkoła. Ich zdane testy, sprawdziany czy egzaminy często okupione są złym samopoczuciem oraz szeroko pojętym zdrowiem, fizycznym i psychicznym. Współczesna edukacja szkolna... (choć czynione są takie próby) nie potrafi w pełni rozwinąć młodych umysłów, ponieważ kładzie nacisk na rutynę, dyscyplinę i kontrolę, a nie na autentyczne zgłębianie, ciekawość, współczucie czy innowacyjne myślenie. Równie dobrze niszczą młodych geniuszy wpajając im iż są "kretynami czy debilami). Chodzi mi głównie o to, że np: Mamy Marcina. Marcin ma 14 lat i pięknie maluje. Chciałby zostać znanym malarzem lecz jest słaby z matematyki i w szkole ze sprawdzianów dostaje jedynki. Jest poniżany, wyśmiewany, wyzywany... W takiej sytuacji Marcin załamuje sie psychicznie i myśli, ze jest bezużyteczny, że jest do kitu i nikomu do niczego się nie przyda. Tym samym niszczy swoje marzenia i uważa, że nie będzie tym kim chce być, ponieważ ludzie uważają go za idiotę.

2 Przedmioty których powinno się uczyć w szkole by Świat był lepszy.
Inny problem w dzisiejszym systemie szkolnym polega na tym, że nie uczy się dzieci tego, co naprawdę muszą wiedzieć, aby ich życie było spełnione i radosne. Tyle samo czasu ile poświęca się na naukę podstaw matematyki, przedmiotów ścisłych, czytania czy pisania, które mają pomóc radzić sobie w świecie dorosłych, powinno być przeznaczone na rzeczy, które wzbogacą życie na innych poziomach – jak radzić sobie z emocjami i myślami, jak prawidłowo dbać o ciało, jak zdrowo komunikować się z innymi, jak nie ulegać zgubnym frustracjom.

2 Przedmioty których powinno się uczyć w szkole by Świat był lepszy.
Wystarczy niewiele zmian, abyśmy mogli skutecznie poprawić edukację! Dodając kilka nowych przedmiotów nakierowanych na to, aby pomóc dzieciom wyrosnąć na zdrowych i odnoszących sukcesy dorosłych. Ucząc tego, co prawdziwie przynosi korzyści, możemy zacząć zmieniać system szkolnictwa (i świat!) w pozytywny sposób.

Oto dwa przedmioty, których nauczanie w szkole mogłoby ulepszyć świat. ZAPRASZAM :)

2 Przedmioty których powinno się uczyć w szkole by Świat był lepszy.
1. MEDYTACJA

Medytacja jest wspaniałą praktyką, o której wielu ludzi nie wie absolutnie nic. Medytacja oczyszcza niespokojne myśli, pomaga się skupić i polepszyć zdrowie, zarówno psychiczne jak i fizyczne. Pozytywne efekty medytacji są dobrze zbadane i opisane naukowo.

Czy nie byłoby wspaniale, gdyby każdego ranka uczniowie zaczynali szkolny dzień od 10 minut świadomej medytacji ? Wchodziliby w dzień skupieni i spokojni, a nie w pośpiechu i rozproszeniu. Z pewnością miałoby to ogromny, pozytywny skutek widoczny nie tylko w ich postępach w nauce, ale także w zachowaniu. Poza tym, bardzo łatwo byłoby zastosować na lekcji taką 10-minutową medytację. Większość nauczycieli potrzebuje kilku minut na początku zajęć, żeby wprowadzić uważność, wielu z nich już daje uczniom na początek jakieś ciche zajęcie, aby się uspokoili i przygotowali do rozpoczęcia lekcji. Zastąpienie tego medytacją byłoby szybkim i łatwym sposobem na poprawę koncentracji i zwiększenie chłonności uczniów.

2 Przedmioty których powinno się uczyć w szkole by Świat był lepszy.
2. SIŁA PRZYCIĄGANIA

Od najmłodszych lat wbijano nam do głowy, że są zasady, których musimy przestrzegać i trzeba podążać bardzo określoną drogą, jeśli chcemy odnosić sukcesy.

Wielu z nas przystało na model, że należy iść na studia (zwykle biorąc wielki kredyt), zdobyć poważany zawód ( zostać lekarzem, księgowym, prawnikiem czy architektem :) ), jeżeli zależy nam na sukcesie w życiu. Ten sztywny sposób myślenia, przeszkadza wielu młodym ludziom odkrywać ich prawdziwe pasje i powołanie. ( Pozdrawiam Alicję z całego serduszka)

Gdybyśmy uczyli młodych ludzi, że każdy potrafi i może korzystać z Prawa Przyciągania, żeby stworzyć wspaniałą karierę na bazie swojej prawdziwej pasji, nasz świat byłby dużo lepszy. Pojawiły by się nowe możliwości kariery i zawodów, oraz powstało by miejsce na wiele innowacji. Co więcej, ludzie byliby szczęśliwsi, ponieważ robiliby to, co naprawdę kochają robić, zamiast marnować życie na wykonywanie pracy, która ich nie inspiruje.
Nauczanie dzieci o Prawie Przyciągania dałoby im narzędzia potrzebne do realizowania ich wielkich marzeń i przeżywania spełnionego życia. Prawo Przyciągania to nie żadne New Age. To proste ćwiczenie wiary w siebie, oraz zestrajania swoich myśli, emocji i przekonań z rezultatami, które chcemy otrzymać.

2 Przedmioty których powinno się uczyć w szkole by Świat był lepszy.
Aby być sprawiedliwym, wierzę, że wykształcenie spełnia ważną rolę i mamy szczęście, że większość ludzi w dzisiejszym świecie uczy się czytania, pisania, umiejętności matematycznych, nauk ścisłych i społecznych (oraz wielu innych zagadnień). Jednak, to bardzo wąski zakres tego, czego moglibyśmy uczyć w szkołach i jestem przekonany, że nie trafia w to, co młodzież naprawdę potrzebują wiedzieć, aby stać się szczęśliwymi, odnoszącymi sukcesy dorosłymi. Ucząc dzieciaki jak medytować i korzystać z Prawa Przyciągania, dalibyśmy im narzędzia, których potrzebują nie tylko po to, żeby mieć wiedzę, ale żeby się rozwijać i dobrze sobie radzić. Poprawilibyśmy stan zdrowia (zarówno fizycznego jak i psychicznego) oraz doprowadzilibyśmy do zdrowego rozwoju ekonomicznego, ponieważ coraz więcej ludzi uprawiałoby twórcze zawody zgodne z ich pasją. Coraz więcej szczęśliwych, zdrowych i dobrze prosperujących ludzi.

2 Przedmioty których powinno się uczyć w szkole by Świat był lepszy.
Dziękuję za uwagę. Mam nadzieję, że lektura się podobała :) a wy jak sądzicie? co pomogłoby ludziom na ziemi? Jakie sposoby macie? Może zdrowie odżywianie? aby ludziom żyło się lepiej? Piszcie w komentarzach :) Pozdrawiam. Miłego wieczoru.

Ps. Alu...Pamiętaj.. idź tam gdzie prowadzi cię serce a nie czyjś mózg i czyjaś wola. Rób to co kochasz a nie to co ktoś Ci każe robić. Ucz się i studiuj to co chcesz a nie to co ktoś chce abyś studiowała..Do zobaczenia.

dobre
   
słabe
   
5

Najlepszy komentarz:

Marla 06 września 2017 10:38
0  2

ja też popieram i cieszą mnie takie inicjatywy, jak ta tutaj np.: http://ciekawe.org/2016/10/05/szkola-w-ktorej-dzieci-zamiast-kar-cwicza-medytacje/

Religia.

dobre
   
słabe
   
0

O czym świadczy kolor oczu? Cechy charakteru.
Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. W istocie jest to prawda. Z oczu wyczytać też można ogólne zdrowie człowieka, lecz potrzeba do tego sprzętu okulistycznego. Wróćmy do spraw mentalnych. Kolor oczu może wskazywać na pewne cechy człowieka.

Patrząc komuś w oczy możemy rozpoznać jego emocje lub samopoczucie. Każda osoba jest obrażona wyjątkowymi oczami. Nie znajdziesz identycznej osoby. Niekiedy kolor oczu jest obiektem westchnień i pragnień – nie podobają nam się swoje, więc chcemy je zmienić. Jednak pamiętajmy, że natura obdarzyła Ciebie takim ciałem, jakiego najbardziej potrzebujesz i nie należy się kłócić z mocami o wiele większymi niż nasz umysł

Kolor oczu nie jest tylko obiektem atrakcyjności, ale również może wskazywać na cechy charakteru. Wiedzieliście o tym? W tej wrzutce opiszę z grubsza wszystkie.

O czym świadczy kolor oczu? Cechy charakteru.
CZARNY KOLOR OCZU

Jedną z najbardziej zaskakujących rzeczy o czarnookich ludziach jest to, że są bardzo rzadkie. To czym nazywamy czarny kolor oczu jest najczęściej bardzo ciemnym brązowym. Ludzie o ciemnobrązowych lub czarnych oczach są często związani z nocą, tajemnicą i intuicją. Cechuje ich wiarygodność i odpowiedzialność. Można im zaufać. Są tajemniczy, ale nigdy nikomu nie wyjawią twoich sekretów. Niekiedy przez swoją nieufność może być im ciężko nawiązać nową znajomość lub się zakochać. Natomiast kiedy to się stanie, można liczyć na ich lojalność do samego końca. Ponadto ciemnoocy się niesamowicie pracowici, praktyczni i zawsze dają z siebie wszystko, czymkolwiek się zajmują. Mówi się o ich duchowości, pasji i optymizmie. Zawsze wiedzą, jak pokazać swoją wartość innym.

O czym świadczy kolor oczu? Cechy charakteru.
BRĄZOWY I PIWNY KOLOR OCZU

Najbardziej popularne zabarwienie tęczówki oka na świecie. Mowa o odcieniach od jasnego do średnio-brązowego, natomiast nie bardzo ciemnego. Brązowoocy są atrakcyjni i pewni siebie. Mocny i głęboki kolor wiąże się z ziemią, dlatego prostota, kreatywność i pozytywność to cechy, które możesz niemal zawsze spotkać u osób z brązowymi oczami. Są niezależni, uprzejmi, troskliwi, uwielbiają poznawać nowych znajomych i bardzo lubią próbować nowych rzeczy w życiu. Podobnie cechuje ich praktyczność, ale jeżeli chodzi o ludzi, na którym im zależy, praktyczność schodzi na bok, gdyż miłość i troskliwość biorą górę. Kochają beztroskę i są ludźmi, którzy nie przejmują się zanadto przyziemnymi sprawami i posiadaniem, a wybierają bliski kontakt z naturą i wszystko, co z tym związane. Pomimo pewności siebie i determinacji, czasami może być im trudno wyrazić siebie przed innymi ludźmi. Świetni kochankowie i możliwie godni zaufania. To do nich możesz pójść o pomoc z czymkolwiek wiedząc, że odłożą swoje na bok by sprawić, abyś był zadowolony i usatysfakcjonowany

O czym świadczy kolor oczu? Cechy charakteru.
BRĄZOWO–ZIELONY KOLOR OCZU

Chodzi o niesamowite połączenie kolorów zielonego i brązowego często zapiera dech w piersiach. Elegancja to pierwsza cecha, którą należy z nimi powiązać. Są bardzo spontaniczni i zawsze gotowi na przygodę. Uwielbiają zabawę. Płynięcie z prądem i łatwa adaptacja do każdych warunków są zdecydowanie ich mocną stroną. Odważni i śmiali wprowadzają różnorodność i mają skłonność do łatwego popadania w znudzenie. Kochają próbować nowych rzeczy. Ich piękno często przyciąga wielu ludzi. Jednak związki mogą trwać krótko. Chyba, że jest się tym jedynym. Równo złośliwi i sensualni, niesamowite osobowości. Jedną rzeczą, której trzeba być świadomym jest ich temperament. Jeśli jesteś w stanie to ogarnąć to czeka cię z nimi przyjemna przygoda.

O czym świadczy kolor oczu? Cechy charakteru.
SZARY KOLOR OCZU

Szary jest kolorem, który znaczy wiele w naszym życiu. Mówi się, że nic nie jest czarne lub białe, ale właśnie przybiera różne odcienie szarości. Podobnie jest z ludźmi o szarym kolorze oczu – urodzeni do dominacji i przywództwa. Silni z natury, mądrzy i łagodni to ich najbardziej istotne cechy. Każdy musi wiedzieć, że są oni bardzo łagodni. W zasadzie, szaroocy są najmniej agresywni spośród wszystkich ludzi. We wszystko co robią wkładają mnóstwo pasji, obojętnie czy to sfera prywatna czy zawodowa. Miłość i romans traktują bardzo poważnie. Nie spotkasz ich jako miejskich podrywaczy lub podlotków. Są kreatywni i obdarzeni wyjątkową wyobraźnią. Dodając do tego ich elastyczność – wychodzi z tego świetny przywódca. Wewnętrzna siła, analityczne myślenie i racjonalność dają im doskonałą możliwość do kierowania i bycia liderem w wielu sytuacjach. Czujemy się fajnie, kiedy są w pobliżu, a ich towarzystwo zawsze wpływa na ciebie pozytywnie.

O czym świadczy kolor oczu? Cechy charakteru.
ZIELONY KOLOR OCZU

Zielony i zieleń są zawsze powiewem świeżego powietrza i ożywienia. Oczywiście, zgodnie z tym zielonoocy emanują siłą i świeżością. Wokół nich rozpościera się nutka tajemniczości i zagadkowości, a przez spojrzenie im w oczy możesz się pogubić w kilka sekund. Inteligentni i zawsze z ciekawością interesują się nowościami. Mają wspaniały zapał do życia i kochają je w całości. Pasjonują się wieloma rzeczami. Ze względu na kolor oczu są rzecz jasna bardzo atrakcyjni i ładni. Jedyny negatywny aspekt ich osobowości to łatwa tendencja do zazdrości. Nie mniej jednak, ogólnie pozytywy przebijają inne strony. Bije od nich młodość, a ich zrozumienie i współczucie jest wręcz zaraźliwe, gdziekolwiek pójdą.

O czym świadczy kolor oczu? Cechy charakteru.
NIEBIESKI

Czy najlepsze zostawiliśmy na koniec? Jest coś z niebieskim kolorem, który jest świeży i żywotny. Dlatego ludzie często pożądają tego koloru i są nim bardzo zainteresowani. Nie można się więc dziwić, że niebieski kolor oczu jest najbardziej pożądanym spośród całej palety. Spokojni, mądrzy, uprzejmi oraz pełni młodości i życia niebieskoocy mają zwykle długie związki i są niezwykle żywiołowi. Jednak najbardziej wyraźną cechą jest ich pragnienie sprawiania by inni ludzie byli szczęśliwi. Niebieskoocy z niezwykłą uprzejmością i szacunkiem pójdą dodatkowe kilometry, aby upewnić się, że jesteś zadowolony. To rzadkie zjawisko powoduje, że ich lubimy. Potrafią dobrze obserwować różne rzeczy. Są beztroskimi ekstrawertykami. Osoba o niebieskich oczach chce długoterminowego, w pełni zaangażowanego i oddanego partnera. Jeżeli są w takim związku, zrobią wszystko pod słońcem, aby uszczęśliwić swojego wybranka. Wszyscy lubimy mieć osobę o niebieskich oczach w naszym życiu, prawda? :)

Na dziś to tyle. Mam nadzieję, że się podobało ^_^ Jeżeli tak, zostaw plusika lub komentarz. Dziękuję za uwage, miłego dnia!

dobre
   
słabe
   
10

Najlepszy komentarz:

terence 22 sierpnia 2017 13:13
0  7

no nieeee o cechach charakteru decydują gwiazdy i znaki zodiaku
każdy astrolog i wróżka to wie
;)

Czakra Trzeciego Oka - Rozbudzona intuicja.
Witam serdecznie :) Dziś na temat Czakry Trzeciego Oka.

936hz- Jest to częstotliwość stymulująca daną czakrę. Pisałem o tym również w Temacie " Częstotliwości Solfeggio " który znajdziecie tutaj : https://ujarani.com/377399 .

Zaczynając, Gdzie znajduje się dana czakra.

Szósta czakra znajduje się nieco ponad linią brwi. Odpowiada jej kolor: głęboki niebieski, wpadający w granat (indygo), szafirowy Odnosi się do zmysłu wzroku.

Czakra Trzeciego Oka - Rozbudzona intuicja.
Ciało Fizyczne

Czakra ta związana jest z centralnym układem nerwowym, a więc z mózgiem, móżdżkiem, rdzeniem kręgowym. Jest również połączona energetycznie z przysadką mózgową, która zarządza gospodarką hormonalną w organizmie.

Podczas gdy fizyczne oczy są naszymi narzędziami do postrzegania rzeczy namacalnych, szósta czakra, czyli „trzecie oko”,daje nam możliwość intuicyjnego poznania spraw, na które nie ma konkretnego dowodu. Na co dzień taką wiedzę o rzeczach irracjonalnych nazywamy przeczuciami

Rozwój tej czakry daje zdolność czynienia cudów. Chodzi o wpływanie na rzeczywistość świata materialnego (kreacji) w niepojęty naukowo sposób.

Czakra Trzeciego Oka - Rozbudzona intuicja.
TWOJE MYŚLI MAJĄ MOC KREACJI I MANIFESTACJI W FIZYCZNYM ŚWIECIE.

Czakra Trzeciego Oka - Rozbudzona intuicja.
OSOBY, KTÓRE MAJĄ HARMONIJNIE PRACUJĄCĄ CZAKRĘ TRZECIEGO OKA :

*Mają doskonale rozbudzoną intuicję

*Czują, że jakiś wewnętrzny głos prowadzi ich przez życie i pomaga w podejmowaniu -
najbardziej słusznych decyzji.

*Wiedzą co jest ich drogą życiową.

*Odczuwają, iż to co robią jest tym co powinni robić.

*Mają zdolności parapsychiczne (jasnowidzenie, jasnosłyszenie, telepatia).

*Doznają natchnień, inspiracji.

*Mają rozwiniętą wyobraźnie, z łatwością wizualizują.

*Snują refleksje dotyczące życia, świata wokół.

*Wiedzą (posiadają w sobie to zrozumienie), iż nie są tylko ciałem, ale duszą rozwijającą się
poprzez doświadczanie życia w ciele.

*Posiadają wiedzę jak postępować właściwie z ludźmi i sytuacjami, ponieważ wiedzą, że wszystko jest JEDNOŚCIĄ.

Czakra Trzeciego Oka - Rozbudzona intuicja.
OSOBY, KTÓRYCH PRZEPŁYW ENERGII PRZEZ CZAKRĘ TRZECIEGO OKA JEST ZABURZONY

                 **!Większość ludzi ma tą czakrę nierozwiniętą!**

*Oceniają wszystkie wydarzenia z poziomu rozumu i intelektu.

*Dopuszczają do siebie tylko to co można sprawdzić i udowodnić metodami naukowymi.

*Odrzucają prawdy duchowe.

*Uważają że to co jest niematerialne jest wymysłem (nie mogę tego zobaczyć, ani dotknąć więc tego nie ma).

*Ich życie skupia się wyłącznie na dążeniu do zaspokajania pragnień materialnych i potrzeb cielesnych, nie rozwijają się duchowo.

Czakra Trzeciego Oka - Rozbudzona intuicja.
OCZYSZCZANIE CZAKRY Z NEGATYWNYCH WPŁYWÓW

Uspokój się, zrelaksuj, odpręż..

Wyobraź sobie, że swoimi „mentalnymi” rękoma oczyszczasz swoją czakrę trzeciego oka np. zgarniasz cały brud do rąk i wyrzucasz zanieczyszczenia, jakie w ten sposób zebrałeś, do zielonej kuli energii, która oczyszcza tą negatywną energię w pozytywną, czystą.
Afirmuj przy tym ” Moja czakra trzeciego oka, zostaje oczyszczona i napełnia się czystą, nieskazitelną, piękną granatowo-szafirową energią, która rozchodzi się po całym moim ciele”

Czakra Trzeciego Oka - Rozbudzona intuicja.
WPROWADZANIE HARMONII W CZAKRĘ TRZECIEGO OKA

 1. Jako, że czakrze tej odpowiada kolor granatowy, szafirowy wzmacniamy ją właśnie tym kolorem:

-Miej w zasięgu swojego wzroku coś szafirowego bądź granatowego.
-Niechaj element twojego ubrania będzie w tym kolorze ( ciuch bądź dodatek )
-Pal świeczki w tym kolorze, bądź wkładaj świeczki do granatowego świecznika.
-Wizualizowanie bądź oglądanie czegoś w kolorze granatowym także, pobudzi twoją czakrę np. kwiatów :)

Czakra Trzeciego Oka - Rozbudzona intuicja.
2. Wizualizacja i oddychanie granatowo-szafirowym światłem

-Skieruj swoją świadomą uwagę na czakrę trzeciego oka
-Twoja uwaga powoduje jej łagodne ożywienie
-„Wdychaj i wydychaj” przez swoją czakrę czyste, łagodne, granatowo-szafirowe światło
-Poczuj jak z każdym oddechem energia w twojej czakrze trzeciego oka coraz bardziej rośnie, napełniając twoje ciało wewnętrznym prowadzeniem

Czakra Trzeciego Oka - Rozbudzona intuicja.
3. Używaj afirmacji:

- Otwieram się na wewnętrzne prowadzenie.
- Mam doskonały kontakt z moją intuicją.
- Moja wyobraźnia działa na wysokich obrotach.
- Postrzegam świat jasno i klarownie.
- Budzę i pielęgnuję w sobie jedność ze światem.
- Odczuwam łączność z moją wewnętrzną mądrością.
- Dostrzegam więcej/widzę więcej.
- Swoim postrzeganiem wychodzę poza 5 zmysłów.

Czakra Trzeciego Oka - Rozbudzona intuicja.
4. Chcąc wyrównać energię czakry trzeciego oka powtarzajmy na wydechu – samogłoskę „I”
Możemy więc w wolnych chwilach mantrować „I”, a odpowiednie wibracje spowodują jej
zrównoważenie energetyczne.

 1. Olejki
  Swoją czakrę trzeciego oka możesz harmonizować zapachami.
  Czakrze tej odpowiadają takie zapachy olejków jak: Mięta pieprzowa, imbir, melisa, jaśmin

 2. Kontemplacja, wieczornego granatowego nieba
  Obserwacja, wieczornego, gwieździstego nieba, wpływa bardzo pozytywnie na czakrę trzeciego oka

 3. Kamienie
  Czakrę trzeciego oka harmonizują takie kamienie jak: Szafir, tanzanit, fluoryt, sodalit, granatowy turmalin, ciemny ametyst, morion, lapis lazuli

Czakra Trzeciego Oka - Rozbudzona intuicja.
8. Słuchaj dźwięków, które zsynchronizują twoją czakrę trzeciego oka.


 1. http://www.youtube.com/watch?v=ffKhEuAc0xI

 2. http://www.youtube.com/watch?v=e-6H3HUVUaY

Czakra Trzeciego Oka - Rozbudzona intuicja.
Dziękuję za uwagę. Mam nadzieję, że się podobało :) Jeżeli tak zostaw plusika i komentarz, ponieważ bardzo motywuje do dalszej pracy! Dziękuję! Miłego Wieczoru!

dobre
   
słabe
   
6

Najlepszy komentarz:

karl9 18 sierpnia 2017 00:48
0  2

Dzięki za wrzutę. Można powiedzieć że dodaje harmonii i inspiruje :)

Marla 18 sierpnia 2017 07:29
0  2

@karl9: dokładnie! @Murzyn97 no jak zawsze super :D uświadomiłeś mi dlaczego tak bardzo lubię niebieskie i szafirowe rzeczy od zawsze :D co prawda niemal 0 tego koloru w mojej garderobie, ale właśnie sobie chyba dzisiaj zrobię jakąś ładną bransoletkę w tym kolorze, żeby zawsze mieć ją przy sobie! :) bardzo dzięki za Twoją pracę tutaj dla nas :)

Murzyn97 18 sierpnia 2017 08:13
0  3

@Marla
@karl9

Dziękuję wam! Jesteście wielcy! Takie komentarze strasznie motywują :) i poprawiają humor.
O mnie

Świat sfery duchowej. Zapraszam.

Skąd

Zachodniopomorskie.

Z nami od

26 sierpnia 2013 12:36

Dodanych

48

Komentarzy

146

Karma wrzut

1380

Karma komentarzy

90

Obserwowani 0

Obserwują 35