Grupy krwi

dobre
   
słabe
   
6

Najlepszy komentarz:

MARCOx1985 29 stycznia 2017 18:27
1  2

Ale czemu 15 jest mniejsze od 7?

natt1488 29 stycznia 2017 18:53
0  0

@MARCOx1985: no bez jaj ;D

vistopad 29 stycznia 2017 18:58
0  5

@MARCOx1985: wygląda jak 1,5 a z arytmetyki wynika, że jednak 15 - wniosek? z tej grupy odparował alkohol


Jak wyeliminować negatywne emocje ze swojego życia.
Stres, strach i inne negatywne emocje, niszczą Twoje życie, co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Szczególnie w dzisiejszym świecie pełnym szybkich i gwałtownych zmian, ludzie nie potrafią dobrze sobie z tymi negatywnymi emocjami radzić. Czy jest to proste? Oczywiście, że nie, ale to łatwe. Pokażę Ci jak w łatwy sposób wyeliminować napięcie i stres spowodowany sytuacjami w Twoim życiu.

1.Przestań brać wszystko do siebie

Często możesz być w sytuacji, kiedy ktoś na Ciebie nakrzyczy, wyleje swoje żale, bądź będzie niemiły. Nie ma znaczenia czy to w pracy, na uczelni czy w domu. Nie bierz tego do siebie, zapamiętaj jedną podstawową rzecz, że problem nie jest w Tobie. Jest to wołanie o pomoc! To druga osoba ma jakiś problem, wszyscy jesteśmy ludźmi, a nasze życie jest złożone z problemów, nie masz pojęcia czy akurat nie rozstała się ze swoim chłopakiem, czy może ma chore dziecko, albo nie brakuje jej na chleb… Niesamowitym rozwiązaniem dla Ciebie jest tutaj postawa pomocna. Kiedy ktoś na Ciebie krzyczy, bądź jest niemiły zapytaj go: Czy mogę Ci jakoś pomóc? Co mogę dla Ciebie zrobić? Czujesz jak niesamowitą moc ma taka reakcja? Dzięki temu eliminujesz negatywne emocje, które druga osoba wywołała by u Ciebie gdybyś wziął to do siebie i potraktował jako rzeczywiste obrażanie Cię.

Jak wyeliminować negatywne emocje ze swojego życia.

2. Przestań obwiniać i osądzać

Jednym z największych źródeł negatywnych emocji jest wina. Obwinianie innych, szukanie ciągle sytuacji, w których obwiniasz innych ludzi. Denerwuje Cię osoba, która właśnie prowadzi samochód i stoi przed Tobą na skrzyżowaniu, pani w sklepie, która wolno obsługuje kolejkę czy nauczyciela, który wystawił Ci taką a nie inną ocenę. Zapamiętaj na całe życie, że nikt, ani nic nie może Cię zdenerwować! Nikt nie ma takiej mocy. To że obwiniasz za swoje porażki jak i sytuacje, w których nie udaje Ci się osiągać celów szybko i sprawnie to brak wzięcia odpowiedzialności za swoje życie! Zastanów się, czy jesteś odpowiedzialny za swoje życie? Człowiek odpowiedzialny nie obwinia innych, ani nie narzeka na wszystko dookoła! Czy ktoś kazał Ci wchodzić w taki czy inny związek? Czy ktoś przystawiał Ci pistolet do głowy, abyś wchodził w tę inwestycję bądź zakładał firmę? Czy ktoś kazał Ci jechać tą drogą do pracy, albo robić zakupy w tym sklepie? Zauważ, jesteś odpowiedzialny za swoje życie i za wszystko co Ci się w nim przydarza. Jeśli weźmiesz odpowiedzialność za swoje życie automatycznie wyeliminujesz negatywne emocje, wywoływane ciągłym narzekaniem i biadoleniem na innych ludzi i rzeczy w Twoim otoczeniu. Zawsze kiedy dopada Cię sytuacja kiedy chcesz się zdenerwować powiedz sobie w myślach: „Jestem odpowiedzialny, jestem za to odpowiedzialny” Stres i negatywne emocje odejdą jak za pociągnięciem magicznej różdżki. Trenuj to, a po pewnym czasie odnajdziesz niesamowity spokój.

Jak wyeliminować negatywne emocje ze swojego życia.
3. Wybaczaj innym

Dwie najgorsze negatywne emocje to żal i chęć zemsty, obie emocje skierowane w przeszłość. Czym jest przeszłość? Jest wymiarem czasu, który już nie istnieje! Tego już nie ma, wszystko co się stało w przeszłości już nigdy nie powróci, nie wykorzystasz szans, które zmarnowałeś, nie zmienisz swoich decyzji, ani słów, które wypowiedziałeś. Przeszłość można rozpamiętywać w sposób pozytywny tylko wyciągając z niej lekcję. Musisz pogodzić się z tym że ktoś Cię zranił, musisz pogodzić się z tym że coś nie wyszło lub ktoś odszedł z Twojego życia, póki tego nie zrobisz nigdy nie będziesz naprawdę żyć! Bo nie możesz cieszyć się teraźniejszością żyjąc w przeszłości. Bo przecież przeszłość już nie istnieje, a co nam to mówi? Ze żyjąc w przeszłości tak naprawdę już nie żyjesz, już Cię nie ma! Wybacz wszystkim osobom, ponieważ tylko i wyłącznie Ty blokujesz swoje życie, żal który masz. Podobnie jak w sytuacjach kiedy bierzesz odpowiedzialność za swoje życie, o których pisałem wyżej dodaj do tego od razu i powiedz sobie w myślach „Wybaczam jej/mu”. Kiedy ktoś zajedzie Ci drogę wybacz mu, kiedy ktoś na Ciebie na krzyczy weź odpowiedzialność za swoje życie i wybacz mu. To niesamowite ale jak się tego nauczysz, zmienisz całe swoje życie.

Autor: Łukasz Kafel
Źródło: http://successlife.pl/jak-wyeliminowac-negatywne-emocje-ze-swojego-zycia/

dobre
   
słabe
   
4

Najlepszy komentarz:

Torcik The older i get, the less people i trust. 02 lutego 2016 13:30
0  1

Jeśli ktoś chce zostać najlepszą wersją siebie polecam kanał Infinite Waters na YT :)

Rachela 03 lutego 2016 14:36
0  1

@Torcik: Uwielbiam gościa :)

Torcik The older i get, the less people i trust. 03 lutego 2016 23:14
0  2

@Rachela: Najlepszy! Mój mentor :)

Troszkę o hormonach
#Dopamina –cząsteczka szczęścia i motywacji

Dopamina jest głównym neuroprzekaźnikiem z grupy katecholamin wydzielanym w ludzkim mózgu.

#Dopamina a depresja

   Określana jest zatem jako neuroprzekaźnik wzmocnienia, który odpowiada za napęd behawioralny i stanowi podstawę motywacji do podjęcia działania. Osoby, które wyróżniają się dużą ilością dopaminy są nazywane poszukiwaczami wrażeń, gdyż charakteryzuje je silna chęć do przeżywania ekscytujących doświadczeń i wysoka wytrwałość w dążeniu do celu. Przeciwna sytuacja ma miejsce u osób, które cierpią na niedobór dopaminy. Cechują się one niską skłonnością do działania, biernością i apatią – przejawiają zatem typowe symptomy depresji.

Sposób aktywacji dopaminy w opisanych powyżej strukturach może niestety przyjmować patologiczny obraz. Dzieje się tak przede wszystkim w uzależnieniach, kiedy to dopamina jest motywatorem do kompulsywnego poszukiwania bodźca związanego z nagrodą. Nadmiar dopaminy w organizmie łączy się z zaburzeniami percepcji i obiektywnego odbioru rzeczywistości. Może skutkować zaburzeniami uwagi, a nawet halucynacjami lub urojeniami charakterystycznymi dla schizofrenii.
Niepodważalnie dopamina odgrywa niezwykle istotną rolę w wielu systemach mózgowych, a jej niewłaściwy poziom wiąże się z występowaniem licznych dysfunkcji i chorób. To właśnie dopamina odpowiada za chęć do życia, ekspresję emocji, właściwe uczenie się i jakość naszych relacji społecznych. Dlatego też dokładne poznanie mechanizmów jej działania ma kluczowe znaczenie dla opisu patogenezy różnych schorzeń i stanowi przesłankę dla odkrycia skutecznych metod ich leczenia. Rozsądne aktywowanie dopaminergicznych receptorów przy użyciu naturalnych, nie psychoaktywnych bodźców wzmacniających wiąże się z uczuciem przyjemności, a nawet euforii. Pobudzajmy je!

#Serotonina – hormon szczęścia

     Serotonina to bardzo ważny hormon wydzielany w podwzgórzu. Pełni rolę neuromediatora, czyli "posłańca" organizmu, który przekazuje informacje pomiędzy komórkami mózgowymi. Działa antydepresyjnie i reguluje pracę układu pokarmowego.

Ale to nie wszystkie funkcje, które w organizmie pełni serotonina. Odpowiedni poziom serotoniny relaksuje i usypia, a niedobór często prowadzi do przewlekłej bezsenności. Serotonina reguluje ciśnienie krwi, nawet cykl miesiączkowy.
Skutki niedoboru serotoniny
U osób, u których jej poziom jest obniżony, obserwuje się długotrwały spadek nastroju, zazwyczaj będący skutkiem życia w przewlekłym stresie, smutek, skłonność do agresji, brak apetytu lub objadanie się (głównie słodyczami, bo cukier jest niezbędny do produkcji serotoniny).
Na skutek niedoboru tej substancji może dojść do obsesji, lęków i zaburzeń depresyjnych.
Wysoki poziom serotoniny, łatwo ulegający wahaniom, stwierdza się u osób zakochanych. Dlatego przeżywają oni euforię na zmianę z rozpaczą.

#Oksytocyna - hormon miłości

   Oksytocyna, tzw. **hormon miłości**, kiedy zostanie wyprodukowana w mózgu, aktywuje u ludzi uczucia zaufania i przyciągania się. idealizowanych substancji wytwarzanych przez nasz organizm. Jest powszechnie znana jako „hormon miłości”, ponieważ przyczynia się do tworzenia więzi społecznych – między matką a dzieckiem, parą kochanków czy przyjaciółmi. Jednak oksytocyna ma również mroczniejszą stronę – zdaniem niektórych naukowców może powodować, że stajemy się zazdrośni i zlęknieni.

#Adrenalina i Noradrenalina – hormon walki lub ucieczki

   Hormony wydzielane przez organizm w czasie stresu mobilizują do radzenia sobie w trudnej, stresowej sytuacji. Takie krótkotrwałe działanie hormonów nie niesie za sobą szkody dla zdrowia, wręcz przeciwnie - jest bardzo korzystne. Jednak przedłużający się stres, a co za tym idzie - ciągłe działanie hormonów stresu, może doprowadzić do rozwoju m.in. chorób układu krążenia i otyłości. Sprawdź, jak działają hormony wydzielane przez organizm w czasie stresu.

Hormony wydzielane przez organizm w czasie stresu to adrenalina i noradrenalina (katecholaminy) oraz kortyzol (glikokortykoid). Spośród wszystkich hormonów stresowych wydzielanych przez nadnercza do krwi, to adrenalina pełni główną rolę podczas napiętej sytuacji. Jest ona wydzielana jako pierwsza. W okresach przeżywania silnego stresu, który trwa powyżej 10-20 minut, wydzielany jest kortyzol. Zadaniem hormonów stresu jest zapewnienie stanu gotowości organizmu w sytuacjach stresowych.
U osób, u których jej poziom jest obniżony, obserwuje się długotrwały spadek nastroju, zazwyczaj będący skutkiem życia w przewlekłym stresie, smutek, skłonność do agresji, brak apetytu lub objadanie się (głównie słodyczami, bo cukier jest niezbędny do produkcji serotoniny).
Na skutek niedoboru tej substancji może dojść do obsesji, lęków i zaburzeń depresyjnych.
Wysoki poziom serotoniny, łatwo ulegający wahaniom, stwierdza się u osób zakochanych. Dlatego przeżywają oni euforię na zmianę z rozpaczą.

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/hormony/hormony-wydzielane-przez-organizm-w-czasie-stresu_38293.html;
http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/hormony/serotonina-rola-w-organizmie-objawy-niedoboru-serotoniny_36445.html;
http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/hormony/hormony-wydzielane-przez-organizm-w-czasie-stresu_38293.html;

dobre
   
słabe
   
10

Najlepszy komentarz:

KotEdward 28 stycznia 2016 22:15
0  0

Skopiowałeś dwa razy ten sam cytat :P

natt1488 28 stycznia 2016 22:20
0  0

@KotEdward: spodziewałam się tego :D

KotEdward 29 stycznia 2016 14:11
0  0

@natt1488: aż taka bomba była? :D

natt1488 29 stycznia 2016 14:48
0  1

@KotEdward: niee. Jestem po prostu roztrzepana xD

Indian Bullfrog
Indyjski Bullfrog jest znana z dużej wielkości, do 15 centymetrów długości i dramatycznym zabarwieniu. Można je znaleźć w Birmie, Bangladeszu, Pakistanie i Indiach, jak też na Madagaskarze.

Indian Bullfrog
Ciekawostką jest fakt, że przez większość sezonu nie wyróżniają się (oliwkowo - zielona) Jednak gdy nadchodzi sezon godowy, faceci zmieniają się w te bóstwa :D Dodam jeszcze, że te wory głosowe zmieniają barwę własnie na granat oraz się poruszają/drgają.

dobre
   
słabe
   
5

Najlepszy komentarz:

petro 22 sierpnia 2015 17:36
1  1

faceci zmieniają się w te bóstwa

Gender w naturze. ;P

natt1488 22 sierpnia 2015 17:58
0  1

@petro: jak to gender? przecież zazwyczaj jest tak, że to właśnie płeć męska wśród zwierząt jest tą "piękniejszą". Czy to pawie, czy też zwykłe nasze kaczuszki. Samce muszą starać się o względy samic, żeby ta pozwoliła mu kopulować.
Nawet powiedzenie stroić się w piórka powinno Ci coś podpowiedzieć.
Więc następnym razem przemyśl swoją wypowiedź.

Można i tak ;P

dobre
   
słabe
   
2

Najlepszy komentarz:

Bebik 29 stycznia 2014 20:40
0  1

No proszę, on może, a do tworzenia wzorów na Płaskowyżu Nazca potrzebowali podobno statków latających:)


http://www.youtube.com/watch?v=UJjTEiFdDqU

MIMOZA. Jest to krótkożyjący, wieczniezielony krzew, pochodzący z Brazylii. Uprawiany jest w celach ozdobnych. W ciągu kilku sekund od dotknięcia składa liście. Ma cierniste łodygi i małe, puszyste, kuliste różowe kwiaty. Roślina dorasta do 0.5 m z rozpiętością do 0.3 m. Łodyga jest prosta, smukła i rozgałęziona. Roślina jest kosmopolityczna, wytrzymuje zarówno susze jak i przymrozki.

dobre
   
słabe
   
5

Najlepszy komentarz:

zielu448 26 stycznia 2014 00:36
0  1

fajnie jakby lolki krecila