Gorden Kaye (1941-2017)
Gorden Kaye, który stworzył niezapomnianą aktorską kreację francuskiego restauratora i niewiernego małżonka w brytyjskim serialu „’Allo ’Allo!” zmarł w wieku 75 lat.

Urodzony w 1941 roku aktor telewizyjny i teatralny Gorden Kaye zapisał się w świadomości odbiorców przede wszystkim jako René Artois, którego postać stworzył w sitcomie o rzeczywistości w okupowanej Francji „’Allo ’Allo!”. Od 1982 do 1992 roku grał postać niewiernego restauratora, który zupełnie przez przypadek znalazł się w środku rozgrywki o uratowanie dwóch angielskich lotników, a równocześnie był nagabywany przez niemieckiego porucznika homoseksualistę oraz zmagał się z próbami zdekonspirowania go jako członka ruchu oporu ze strony utykającego gestapowca. W międzyczasie musiał udawać własnego brata bliźniaka, gdyż został fikcyjnie rozstrzelany. Przez całą fabułę stara się także ochronić i uzyskać dla siebie obraz Upadła Madonna z wielkim cycem van Klompa.

Za rolę w „’Allo ’Allo!” Kaye był w 1985 roku nominowany do nagrody BAFTA w kategorii najlepszy aktor telewizyjny. Formułę serialu wykorzystano także w sztuce teatralnej oraz specjalnej produkcji BBC stworzonej w 2005 roku - „ Powrót ’Allo ’Allo!”. Gorden Kaye wystąpił we wszystkich odcinkach oraz sztukach.

Jego życie prywatne było nie mniej skomplikowane niż serialowe perypetie restauratora z nadwagą. W 1988 roku przyznał się w autobiografii do swojego homoseksualizmu, po tym jak kampanię ataków pod jego adresem przeprowadziły tabloidy. Równocześnie ujawnił, że w młodości poza orientacją musiał walczyć z nieśmiałością i nadwagą.W 1990 odniósł poważny wypadek samochodowy, ale zdołał powrócić do grania. Ostatnią rolą na deskach teatralnych była ta w spektaklu „Revolver” w 2004 roku.

dobre
   
słabe
   
0

Zemsta Podatnika

Zemsta Podatnika
Amerykański biznesmen przekazał urzędowi 300 tys. monet. Były to należne 3 tys. dolarów opłat związanych z rejestracją samochodów. Jego zdaniem urzędnicy utrudniali mu dostęp do niezbędnych informacji na temat formalności podatkowych.
Nick Stafford przywiózł pieniądze na pięciu taczkach. Łączna waga miedziaków wyniosła ok. 726 kg. Ogromna liczba monet sprawiła, że w urzędzie zepsuły się maszyny do ich liczenia, przez jego pracownicy dosłownie musieli wziąć sprawy w swoje ręce. Policzenie wszystkich drobnych zajęło im ok. 7 godzin - donosi BBC.
Just proving my point, 298,745 pennies at a time. Been at the DMV since 9:00 am. The DMV is currently counting each penny by hand. The DMV employees are being very respectful and accommodating considering the situation.

Biznesmen popadł w konflikt z urzędnikami przy rejestracji trzech pojazdów. Stafford miał najpierw problem z otrzymaniem numeru telefonu, pod którym mógłby uzyskać niezbędne do tego informacje. Gdy nareszcie go otrzymał, po drugiej stronie słuchawki usłyszał, że nie jest to kontakt przeznaczony do odpowiedzi na publiczne zapytania. Amerykanin stracił cierpliwość.
Nick Stafford / Facebook.com
Mężczyzna ostatecznie skierował sprawę do sądu. Sędzia odrzucił jednak pozew, w którym Stafford zażądał nałożenia kary na urzędników. Wówczas biznesmen uznał, że zapłaci podatek w możliwie najmniejszych nominałach, by zaprotestować przeciwko sposobowi działania amerykańskich urzędów.

dobre
   
słabe
   
3

Bohdan Smoleń (1947-2016)
Zmarł Bohdan Smoleń, polski aktor, artysta kabaretowy, członek słynnego w okresie PRL kabaretu „Tey” z Poznania oraz listonosz Edzio z serialu "Świat według Kiepskich", założyciel „Fundacji Stworzenia Pana Smolenia”.
:(

dobre
   
słabe
   
3

Najlepszy komentarz:

Marla 15 grudnia 2016 10:25
0  0

No, czytałam przed chwilką :( ważne, że nie cierpi

MartinXX 15 grudnia 2016 15:30
0  1

@Marla: niestety trochę już chorował:/Losuj następne

Tagi

#legalizacja 

Polub nas!