• Pfffff....

    1 jaba jaba Newsy    link    24 czerwca 2018 19:58     39529

Baloniku nasz malutki,
rośnij duży, okrąglutki.
Balon rośnie, że aż strach,
przebrał miarę, no i - bach!

dobre
   
słabe
   
1

Najlepszy komentarz:

wedkarz232 25 czerwca 2018 13:01
0  1

Ty jak Nostradamus.


Skrzyżowanie ;)
Na spacerku z moim serduszkiem ;)

dobre
   
słabe
   
1

Ratowanie Wielkiej Rafy Kolarowej
Rząd Australii ogłosił, że przeznaczy 500 mln dolarów australijskich (ok. 380 mln dolarów) na fundusz, którego celem będzie poprawa jakości wody w rejonie Wielkiej Rafy Koralowej i ochrona korali przed rozgwiazdami - podaje Reuters.

Minister Energetyki Josh Frydenberg poinformował, że część pieniędzy trafi do rolników, którzy mają zmienić niektóre swoje praktyki, tak aby "na rafę nie trafiały duże ilości osadów, azotanów i pestycydów", które niszczą korale, a jednocześnie sprawiają iż zwiększa się populacja zagrażających rafie rozgwiazd.

Wielka Rafa Koralowa od 1981 roku znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. To największa rafa koralowa na świecie - obejmuje 348 tys. km2 i jest widoczna z przestrzeni kosmicznej.

UNESCO chciało w ubiegłym roku umieścić Rafę na liście obiektów zagrożonych, ale ostatecznie do tego nie doszło.

Ratowanie Wielkiej Rafy Kolarowej
Obecnie poważnym zagrożeniem dla Rafy są rozgwiazdy, które żywią się koralami. Rafie szkodzą też odpady z plantacji trzciny cukrowej i gospodarstw hodowców bydła znajdujących się na wybrzeżu - twierdzi Bradley Opdike, badacz fauny i flory morskiej z Narodowego Uniwersytetu Australii.

Szefowa australijskiego MSZ Julie Bishop podkreśla, że Australia jest światowym liderem jeśli chodzi o ochronę raf koralowych. Plan Rafa 2050 przyjęty przez australijski rząd - jak podkreśla Bishop - został zaakceptowany przez Komitet Światowego Dziedzictwa UNESCO jako wzór dla reszty świata.

Źródło: Reuters => rp.pl

dobre
   
słabe
   
1

Żegnaj Numerze 16
Najstarszy na świecie pająk, pochodzący z rodziny ptaszników, przeżył 43 lat. Do jego śmierci doprowadziła pasożytnicza osa - informuje "The Independent". Naukowcy obserwujący ptasznika liczyli, że dożyje on 50 lat.

Naukowcy obserwujący pająka określali go mianem "numeru 16". "Numer 16" żył dłużej od uznawanego dotychczas za najstarszego pająka na świecie, tarantuli z Meksyku, o 15 lat.

"Numer 16" należał do grupy pająków obserwowanych przez australijskich naukowców od 1974 roku. Pająk padł w październiku 2017 roku. Teraz pisze o tym magazyn naukowy "Pacific Conservation Biology".

Badacze mówili, że długie i stateczne życie "Numeru 16" to "lekcja dla ludzkości" o tym jak żyć w sposób zrównoważony. Gatunek pająka, do którego należał "Numer 16", to drapieżnik, który większość życia spędza w norze, a opuszcza ją tylko po to, aby pochwycić ofiarę przechodzącą nieopodal. Taka strategia życia gwarantuje im długowieczność. Co ciekawe samice tych pająków żyją dłużej niż samce, ponieważ te ostatnie opuszczają swoje jamy częściej - nie tylko po to, by się pożywić, ale również po to, by znaleźć partnerkę.

Badanie populacji pająków, do której należał "Numer 16", Barbara York Main (dziś ma 88 lat) twierdzi, że jako pierwsza zauważyła długowieczną pajęczycę niedługo po jej narodzinach.

Obserwacje Main pozwoliły ustalić, że pająk zawdzięczał długowieczność życiu w naturalnym, niezmienionym przez człowieka środowisku, osiadłemu trybowi życia i niskiemu metabolizmowi.

Źródło: The Independent => rp.pl

dobre
   
słabe
   
1

Najlepszy komentarz:

THCmonster 09 maja 2018 11:56
0  3

Malo jesc duzo w domu siedziec nie bzykac jak pszczolka proste... xd

Jamaica - pierwszy legal dla turystów - Ocho Rio
Tydzien temu KAYA FARMS zebralo pierwszy legalny crop na Jamaice. Produkt zasili sklepy Kaya Herbhouse. Pierwszy Cafe and Herbhouse bedzie otwarty 10 marca w Greenwich Estate, ST.Ann bardzo blisko popularnego Ocho Rio. Legalnie dla turystów. Kolejna lokalizacja bedzie podana w kwietniu. Razem planowanych jest 8 Cafe/herbhouse na Jamajce, niektore beda mialy kuchnie, spa i inne dodatki.

Jamaica - pierwszy legal dla turystów - Ocho Rio

dobre
   
słabe
   
0Losuj następne

Polub nas!