• Pitbull

    0 putinsan Putinsan Newsy    link    2 dni temu, 17 września 09:03     3414

#własne 7 lat

dobre
   
słabe
   
0


WP- wiadomości
Niemcy: 65 tys. euro grzywny za zabicie osy
Za zabicie osy na terenie Niemiec możemy zapłacić nawet 65 tysięcy euro kary. Wysokość grzywny różni się jednak w zależności od regionu kraju- podaje Deutsche Welle. Zabijanie os i niszczenie gniazd szerszeni w Niemczech jest nielegalne. Kary są surowe, choć zróżnicowane w zależności od regionu, w którym doszło do zdarzenia. Najwięcej można zapłacić w Brandenburgii, gdzie za zabicie osy pospolitego gatunku grozi nawet do 50 tysięcy euro grzywny. W przypadku osobnika rzadkiego gatunku, kara może sięgnąć 65 tysięcy.

Jak podaje Deutsche Welle na razie nikt nie został ukarany maksymalną wysokością grzywny. Najwyższa zasądzona kara wyniosła 10 tysięcy euro. Jak zauważają dziennikarze, z ponad 600 gatunków os żyjących w Niemczech, zaledwie osiem z nich może użądlić człowieka. Zagrożenie dla zdrowia może stanowić ukąszenie zaledwie dwóch gatunków.

Osy są jednymi z najbardziej pożytecznych stworzeń na świecie. Polują na komary i muchy, utrzymują równowagę ekosystemu i chronią go przed groźnymi bakteriami. Pytanie jednak czy tak wysokie kary są zasadne?

dobre
   
słabe
   
7

Najlepszy komentarz:

Termoobieg ponad tydzień temu, 04 września 12:42
0  1

I bardzo dobrze. :)

Widok z lotu ptaka
Miasteczko Elbląg

Widok z lotu ptaka
Elbląg, tor łyżwiarski

Widok z lotu ptaka
Wieczorny widok na Elbląg

Widok z lotu ptaka
Kierunek Stare Miasto w Elblągu

Widok z lotu ptaka
Rodzinne strony

Widok z lotu ptaka
Mój domek gdzie sie wychowalem ( nie nie cały moj tylko jedno mieszkanie w nim :-D )

Widok z lotu ptaka
i wisienka na torcie... :)

Wszystkie zdjęcia robione dronem ktrórego kupilem sobie na 30-te urodziny. miala to byc zabawka na wakacje itd a okazało sie ze latam nim codziennie i codziennie probuje uchwycic cos fajnego z innej perspektywy. Wszystkie fotki z reguły są HDR i kolorki są delikatnie podkręcone

dobre
   
słabe
   
1

dobre
   
słabe
   
9

Najlepszy komentarz:

AlterrEgo 24 lipca 2018 12:12
1  5

Tak prawo u nas jest chore ale wkurwia mnie takie gloryfikowanie trawy i porownywanie do alkoholu jedno jest zle a drugie dobre? A kto tak powiedzial? Wszystko jest dla czlowieka a jaranie tak samo moze zmienic charakter jak chlanie i spierdolic komus zycie na kazdego to dziala inaczej tak samo bym nie powiedzial ze nie szkodzi zdrowiu ;) tym bardziej nasz polski syf ;)


Polub nas!