Goku został oficjalną twarzą Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020

Igrzyska Olimpijskie są wyjątkowym wydarzeniem, które jednoczy wszystkie narody świata i sprawia, że przez kilka tygodni zapominamy o całym świecie.


Gdy dowiedziałem się, że potocznie nazywaną "Olimpiadę" w 2020 roku zorganizują Japończycy, od razu pomyślałem, że będą to najbardziej wyjątkowe zawody sportowe w tym stuleciu.

Zaczęło się niepozornie, od tego, że na zakończenie imprezy w Rio, sam premier Japonii wyskoczył z zielonej rurki i jako Mario zaprosił nas za (wtedy) cztery lata do Tokio.

Nasi wschodni przyjaciele doskonale zdają sobie sprawę z tego, że najbardziej atrakcyjnymi rzeczami jakie aktualnie posiadają, są gry i anime. Dlatego też na wszystkich gadżetach związanych z Igrzyskami, zobaczycie Naruto, bohaterów One Piece, Sailor Moon, a nawet Goku.

To właśnie ostatni z nich, legendarny Sayianin został oficjalnym ambasadorem i twarzą całego wydarzenia. A biorąc pod uwagę to, jakim jest wytrzymałym skurczybykiem, to doskonały wybór. Son Goku nadaje się także na mentora do treningów, w końcu kto inny potrafi zrobić 10 tysięcy pompek przy 100-krotnej grawitacji?


https://www.youtube.com/watch?v=55ylng2LRaE


Źródło: www.ppe.pl/news/48991/goku-zostal-oficjalna-twarza-igrzysk-olimpijskich-tokio-2020.html

   
   
11

Najlepszy komentarz:

petro 02 lutego 2017 18:57
2  1

Son Goku nadaje się także na mentora do treningów, w końcu kto inny potrafi zrobić 10 tysięcy pompek przy 100-krotnej grawitacji?

Proste: Saitama. :)

Ruka 02 lutego 2017 20:15
1  0

@petro: proszę nie promować pederastów :d

Esau 02 lutego 2017 21:46
0  0

@petro: a potrafi zrobic 100 trilionow brzuszkow ?:D


https://www.youtube.com/watch?v=0_79n-2fAVw

petro 03 lutego 2017 17:33
0  1

Pasażerskie drony


https://www.youtube.com/watch?time_continue=36&v=a5Q2W0r5e-s

Kształtem przypomina niewielki helikopter i jest w stanie przetransportować człowieka wraz z niewielkim bagażem. Oto pierwszy pasażerski dron.

Ma cztery silniki. Pełne naładowanie akumulatorów zajmuje tylko dwie godziny. Może wznosić się nad ziemią przez 23 minuty. Podczas tegorocznej edycji największych na świcie targów elektroniki CES 2016 chińska firma EHang Inc. zaprezentowała prototyp pasażerskiego drona.

Maszyna jest zaprojektowana tak, by latać na wysokości od 300 do 500 metrów, ale może wznieść się nawet na wysokość 3,5 km. Maksymalna prędkość drona to 100 km/h.

Autonomiczny kwadrokopter przypomina niewielki helikopter, który wyposażony jest w cztery silniki. Na pokład może zabrać jedną osobę lub 100 kilogramów ładunku. Jak zapewniają jego konstruktorzy, 2-godzinne ładowanie akumulatorów EHang 184 zapewni 23 minutowy lot z prędkością 100 km/h, na wysokości od 300-500 metrów (maksymalnie 3500 metrów).

Kontrola nad tym bardzo interesującym urządzeniem odbywa się za pomocą specjalnego tabletu wyposażonego w autorskie oprogramowanie, który umieszczony został w środku drona.

#dron

źródłó: http://www.newsweek.pl/nauka/pierwszy-pasazerski-dron-ces-2016,artykuly,376857,1.html

   
   
1

Najlepszy komentarz:

lvlaras 11 minut temu
0  0

Cytując PWN: "Dron, techn. BEZZAŁOGOWY statek latający, przeważnie niewielkich rozmiarów, sterowany zdalnie lub poruszający się zgodnie z zaprogramowaną trajektorią;" Co więcej pierwsze drony to wojskowe samoloty, a nie modne ostatnio quadrocoptery (przez "Q", a nie "K"). To co jest na zdjęciu to jest odmiana śmigłowca - w dodatku moim zdaniem praktycznie bezużyteczna (23 minutowy czas lotu). Irytuje mnie modne ostatnio straszne jaranie się ponownie odkrytymi statkami powietrznymi wyglądem przypominającymi cywilne drony. Bo już wcześniej widziałem co najmniej kilka załogowych śmigłowców o co najmniej czterech wirnikach. Jeden z nich był nawet zbudowany z kilkudziesięciu połączonych ze sobą dronów.

   
   
2

Najlepszy komentarz:

minime wczoraj o 12:31
1  0

No nie, jak mogli! @AskaL wiadomo, ze ty byś z bronią w reku stał i srając na wszystkie przepisy pokazał kto tu jest odważny! Poinformuj się o wyszkoleniu policji lub wojska a jak zmądrzejesz i się będziesz dobrze uczył, to może cie tam nawet przyjmą. Nie! Zapomnij te ostatnie zdanie. Lepiej żeby takich nie przyjmowali bo to nie jest praca dla Rambo.


Polub nas!