• Chomik

  5 petro petro SFW    link    wczoraj o 12:37     4059

Chomik

   
   
4

Najlepszy komentarz:

eloglizda godzinę temu
0  1

 1. Hola, hola, bez zdj prosze.
 2. Piona ziom.
 3. Hai Hitla.
 4. Zaczekaj nie idz jeszcze.
  Macie jeszce jakies pomysly na tekts chomika?
 • Fizyka

  6 petro petro SFW    link    przedwczoraj o 17:38     8503

Fizyka

   
   
0

Szklanka wody

   
   
2

Najlepszy komentarz:

Kanahan wczoraj o 21:58
0  0

Daj mi większą szklankę, więcej polej :D

   
   
6

Najlepszy komentarz:

Metatron przedwczoraj o 14:02
0  10

Każdy ustrój jest opiekuńczy. Żaden nie jest doskonały, ani nawet dobry. To nasz komformizm i lenistwo sprawiają, że naiwnie sądzimy, iż władza nas wyzwoli. Tymczasem my gonimy własny ogon i tak w kółko, od rewolucji do rewolucji. Historia wcale nie jest nauczycielką życia.

   
   
21

Najlepszy komentarz:

Metatron 3 dni temu, 20 maja 14:14
0  4

Wrzuta na + :)
Tak się zastanawiam... Skoro ciała niebieskie zakrzywiają światło, to czy przypadkiem nie jest tak, że (dajmy na to - obraz najbliższych) gwiazd jest skoncentrowanym, bądź rozdętym stanem ich objętości, względem stanu faktycznego?
Jeśli tak, to przypuszczam, że nie jesteśmy w stanie określić jak wygląda makrokosmos. Ale to tylko amatorska, abstrakcyjna teoria.

Edit.
A, właśnie. Od pewnego czasu rozkminiam dlaczego w modelu teoretycznym teorii Alberta używa się dwuwymiarowej siatki, z punktem odniesienia jej płaszczyzny w centrum ciała niebieskiego. Nie podważam niczego, ale nie mogę tego zwyczajnie zrozumieć. Dziwne to dla mnie, gdyby przyjąć fakt, że każde wirujące ciało wytwarza pole toroidalne, w którym grawitacja posiada taką płaszczyznę prostopadle do osi. Myślę więc, że gdyby światło bardzo odległych gwiazd, o dość wysokim magnitudo, docierało do nas przy wpływie wielu pól grawitacyjnych cial, linia drogi pokonywanej przez światło byłaby jak makaron spaghetti na moim talerzu. Dodając do zmieniającej się przestrzeni czas, efekt takiej podróży mógłby nam powiedzieć równie tyle, że gwiazda na którą patrzymy może być wszędzie, ale nie tam gdzie wydaje się nam, że jest.

Albo jestem za głupi, żeby skumać te teorie, albo mam kompleks niespełnionego naukowca i snuję fantasmagorie. Enyłej, moja dedukcja, wyobraźnia przestrzenna i abstrakcja czują tutaj anomalie.
Skąd

Stołeczne Królewskie Miasto Kraków

Z nami od

04 czerwca 2013 13:51

Dodanych

1256

Komentarzy

3067

Karma wrzut

15554

Karma komentarzy

5550

Obserwowani 9

Obserwują 16