Ta podstrona zawiera treści tylko dla dorosłych.

Czy jesteś osobą pełnoletnią?

This subpage contains content for adults only.

Are you an adult?

TAK / YES
                        NIE / NO

Korwin zmienia system

   
   
18

Najlepszy komentarz:

Swieshu 23 stycznia 2016 22:22
0  1

Ziomeczki, bardziej chodziło o to :)

A od 7. lutego 2016...

Mimo wielu zastrzeżeń, m.in. rzecznika praw obywatelskich, GIODO, Krajowej Rady Sądownictwa oraz adwokatów i radców prawnych, Sejm uchwalił nowelę ustawy policyjnej i kilku służb specjalnych.
W myśl projektu kontrola operacyjna ma mieć kilka form. Chodzi o podsłuch; monitoring w pomieszczeniach, środkach transportu lub miejscach innych niż publiczne; kontrolę korespondencji (w tym też i elektronicznej); kontrolę przesyłek; uzyskiwanie danych z informatycznych nośników danych, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych, systemów informatycznych i teleinformatycznych.
Łączny czas kontroli nie może być dłuższy niż 18 miesięcy. Nowela wprowadza zasadę, że właściwy sąd okręgowy miałby prawo do kontroli po fakcie pozyskiwania danych telekomunikacyjnych, pocztowych i internetowych. Uprawnione organy raz na pół roku przekazywać mają do sądu sprawozdania z liczby wniosków o dane. Sąd, jeśli zechce, będzie mógł zapoznać się z materiałami uzasadniającymi udostępnienie danych. Minister sprawiedliwości będzie co roku przedstawiał w Sejmie i Senacie informację o przetwarzaniu danych i wynikach prowadzonych kontroli.
Dzięki jednej z poprawek pojawiła się gwarancja, że jeśli służby w trakcie kontroli uzyskają informacje będące tajemnicą obrończą lub spowiedzi, to zostaną one natychmiast niszczone. O tym, czy inne tajemnice zawodowe będą mogły zostać wykorzystane w sądzie, zdecyduje sąd. Jeśli się nie zgodzi, będą zniszczone.
Projekt noweli ustawy policyjnej i o innych służbach ma wykonać wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 2014 r. o niekonstytucyjności zasad inwigilacji przez służby specjalne. Trybunał orzekł wówczas, że niekonstytucyjnych jest kilka przepisów. Chodziło m.in. o podstawy prawne kontroli operacyjnej; brak niezależnej kontroli pobierania danych telekomunikacyjnych przez służby. Za niekonstytucyjny uznano brak obowiązku niszczenia zgromadzonych danych nieprzydatnych. Zakwestionowane przez TK przepisy przestają obowiązywać 6 lutego. Uchwalona nowela ma wejść w życie 7 lutego.

   
   
15

Najlepszy komentarz:

Creon 23 stycznia 2016 13:14
0  4

Ta ustawa nic nie zmienia poza tym ze legalizuje działania służb specjalnych, teraz jedynie mogą podsłuchiwać i inwigilować w sposób "legalny" tyle w temacie.

Można i tak...

   
   
0

Ciekawe czy Kurski poplynie jak w 2011r?

Kochałem tę partię, oddałem jej najlepsze lata i pomysły. Dlatego trudno mi odnosić się do niej krytycznie. Nie ukrywam jednak, że szczególnie w ostatnim okresie czułem się jakbym był w kolonii karnej połączonej z przedszkolem, a nie partii politycznej. U nas będzie obowiązywał inny styl
(...)
Paradoksalnie nasza inicjatywa to jedyna szansa, by Jarosław Kaczyński miał jeszcze jakiś udział we władzy. Jako nasz koalicjant. PiS w obecnej formule nie wygra żadnych wyborów. Dlaczego? Bo w PiS nie ma refleksji nad porażkami, tłumi się krytykę i dyskusję nad popełnionymi błędami, nie wyciąga wniosków. Z wyborów na wybory jest tak samo, tyle, że jeszcze bardziej. Właśnie odwołano wybory szefów okręgów. Prezes mianuje komisarzy. Kolonia karna.

   
   
0

Pierwszy cud gospodarczy PiSu

   
   
13

Najlepszy komentarz:

blues 22 stycznia 2016 16:59
1  0

PBS w PE twierdzila, ze polskie dzieci sa niedozywione i tylko w szkole moga liczyc na cieply posilek. W tym samym wystapieniu mowila o milionie ukrainskich uchodzcow... Ciekawe na ch, ci Ukraincy do Polski uciekaja, skora u nas taka bieda?

PiS zachowuje sie jak menel; Jak stara sie o kredyt na nowy TV to jego dochody sa super. Jak idzie do MOPS po zasilek, to okazuje sie ze przymiera glodem...

Wzbogacenie kulturowe

   
   
1

Najlepszy komentarz:

SmallChild przed chwilą
0  0

Hmm. Nie mogę znaleźć. Poda ktoś źródło?

  • Islam

    7 uroborosx UroborosX Polityka    link    22 stycznia 2016 08:42     2042

Islam

   
   
0

Losuj następne

Polub nas!