Ta podstrona zawiera treści tylko dla dorosłych.

Czy jesteś osobą pełnoletnią?

This subpage contains content for adults only.

Are you an adult?

TAK / YES
                        NIE / NO

  • Temat bumerang

    12 brulgh brulgh Polityka    link    ponad tydzień temu, 11 listopada 10:11     2879

Kwestia "obozów" wraca co kilka lat - tym razem perfidnie na Netfliksie. Tak działa propaganda, czyli do skutku. Może tym razem się "polaczki" nie upomną, albo przeoczą. Przecież dopiero co dostali kość, w postaci ruchu bezwizowego, więc dlaczego by nie spróbować, a nuż się uda :-)

Temat bumerang

dobre
   
słabe
   
5

Najlepszy komentarz:

Paskudnik przedwczoraj o 09:31
2  0

Ma się rozumieć że Sebastian chce żeby netflix usunął scenę z serialu czy wygenerował oficjalne przeprosiny dla Polaków? Przecież za tym stał cały sztab ludzi odpowiedzialnych za to i krytyków który przeglądają scenę po scenie.....

brulgh przedwczoraj o 15:34
0  2

@Paskudnik: No właśnie i przy okazji sam dałeś sobie odpowiedź. Tym bardziej, że interwencja podjęta w takiej sytuacji nie jest wymysłem jednostki (czy jakiegoś ugrupowania), ale realizacją wynikającą z systemu prawnego Polski. Tak samo w podobnych okolicznościach dochodzą swoich praw inne państwa posiadające odpowiednie narzędzia formalne (między innymi Niemcy czy Izrael).

Historia jedna z wielu
#własne Gdynia

dobre
   
słabe
   
16

Najlepszy komentarz:

minime 30 października 2019 13:46
1  0

a bez reklamy nie było?

monkey 30 października 2019 13:57
0  0

@minime: chodzi Ci o napis informujący kto wykonał tablicę?

minime 30 października 2019 14:38
1  0

@monkey: tak

monkey 30 października 2019 15:21
0  0

@minime: irytuje Cię to? Uważasz, że umniejsza to wartości treści tablicy?

minime 30 października 2019 15:45
1  1

@monkey: irytuje? nie. umniejsza wartość? tak.

monkey 30 października 2019 16:08
0  0

@minime: Dlaczego? W jaki sposób?

UWAGAnieSPIE 01 listopada 2019 17:54
2  0

@monkey: Jeżeli wykonali to odpłatnie umniejsza, jeżeli zaś za darmo wręcz przeciwnie.

monkey 01 listopada 2019 22:13
3  0

@UWAGAnieSPIE: Minus za wymaganie od kogoś pracy za darmo. Totalna komuna...

minime 02 listopada 2019 09:42
1  0

@monkey: nikt nie wymaga zrobienia czegoś za darmo. gdzie ty to wyczytałeś? wręcz przeciwnie jak mówi @UWAGAnieSPIE

  • albo zleceniodawca tablicy zapłacił pełną kwotę, która się za pracę należy, więc nie powinno być reklamy => Reklama umniejsza wartość tablicy,

  • albo zleceniodawca tablicy zaoszczędził pieniądze pozwalając na reklamę => to znaczy, ze tablica mu nie była pełnej kwoty warta, co umniejsza wartość tablicy.

monkey 02 listopada 2019 15:35
0  1

@minime: No kurwa nie wierzę. Nawet pół słowa o treści a w zamian dywagacje albo albo... Chuj tam,że władza ludowa, oskarżająca podziemne państwo polskie o kolaborację z Niemcami, sama wprowadzała i utrwalała komunę przy pomocy byłych gestapowców(bo nie miała posłuchu wśród ludzi). W tych samych gestapowskich katowniach lokowało się UB, w których pracowali jak się okazuje ci sami ludzie, to nie budzi refleksji?! Mam pytanie do Ciebie człowieku, dlaczego przyjebałeś się do umieszczenia nazwy firmy kamieniarskiej,która wykonała tablicę a nawet nie westchnąłeś o jej treści? Co jest z tobą nie tak?

Wszyscy chcą dobrać się do polskich bogactw naturalnych. Amerykanie wyhamowali projekty podatku cyfrowego w Polsce, obecnie postulują redukcję podatku od kopalin, by koncerny amerykańskie mogły wreszcie kopać w Polsce.

Ross Marchand, dyrektor ds. polityki w Taxpayers Protection Alliance, wyjaśnia o co chodzi: "Większość świata nie zdaje sobie sprawy, że Polska ma większe rezerwy miedzi i srebra niż zagłębia mineralne, takie jak Chiny i Kongo." Możemy też dodać: Polska ma większe zasoby miedzi i srebra niż USA czy Rosja, nie wspominając reszty Europy. Marchand pisze, że w ramach "przyjaźni" Polska musi wreszcie odblokować polskie złoża zablokowane skutecznie wprowadzonym w 2012 podatkiem od kopalin.

Amerykanie chcą polskiej miedzi.
Dzięki podatkowi działalność KGHM obficie zasila budżet: 11 mld zł poszło do budżetu od jego wprowadzenia. Zablokowanie zagranicznych kopaczy jest efektem ubocznym.
Tymczasem parę miesięcy temu podatek ten został obniżony o 15%, z zapowiedzią, że to jeszcze nie ostatni krok. W wyniku tej obniżki do budżetu wpłynie mniej o 180 mln zł w 2019, a 240 mln zł w kolejnym.
Mądrze gospodarowanie polskich złóż to droga do odbudowy niepodległości gospodarczej Polski.

Tekst nie mój, ale chciałbym od siebie dodać:
- Dlaczego mamy to w dupie?
- Czy projekty socjalne typu PiS-da są warte marnotrawienia naszych dóbr naturalnych?
- Ile jeszcze obcych żołnierzy z kontynentu północnoamerykańskiego potrzeba, by "stany" miały pewność w podejmowaniu działań?
Tak wiem - nie my się nie poddamy. ALE czyż nie tak miały wyglądać nowoczesne wojny, gdy państwo zostaje zaatakowane w sensie energetycznym i nagle orientuje się że nie ma sprawności wojskowej, przemysł padł, dyplomacja nie istnieje, przemysł także, a ogólnej wydolności ekonomicznej po prostu nie ma... Napisałem z pamięci i może się to różnić od oryginału, ponieważ nie pamiętam z imienia i nazwiska czyje to rozprawy...

Pozwolę sobie jeszcze tylko zaznaczyć, że politycznie nie opowiadam się za żadną ze stron w naszej polityce, a tym bardziej gardzę głównymi siłami politycznymi czy to rządzących, czy też opozycji.
No i kończąc, to bardzo się cieszę z tego że wreszcie na Ujaranych zostały uznane za wartościowe wypowiedzi min. Dr Rafała Brzeskiego i doc. Józefa Kosseckiego o których wrzuty robiłem kilka lat temu :-)

dobre
   
słabe
   
4

Najlepszy komentarz:

monkey 2 dni temu, 26 października 20:43
0  2

Bardzo ciekawy temat. Rozumiem obawę i lęki,że nas obcy-amerykański kapitał wykupi, jednakże sami czujemy dumę że KGHM wykupuje(inwestuje) w kopalnie w Kanadzie i Chile (inna sprawa,że te inwestycje póki co przynoszą straty).
*Przypominam,że ustawę o podatku od wydobycia niektórych kopalin przegłosował Sejm w 2012 roku, za rządów PO i był on mocno krytykowany przez opozycję w tym PiS.
https://www.wprost.pl/308738/rzad-wybija-kghm-owi-zeby-podatek-od-kopalin-uchwalony.html
* Podatek od wartości wydobytej miedzi obowiązuje także w Rosji, Kazachstanie, Chinach, Australii, natomiast podatek oparty na zysku obowiązuje w części prowincji kanadyjskich, Chile, Peru, Płd.Afryka, Alaska(USA).
*Obniżenie podatku od niektórych kopalin o 15 proc. było jednym z punktów umowy, zawartej w woj. dolnośląskim między PiS a Bezpartyjnymi Samorządowcami po ubiegłorocznych wyborach samorządowych. Ponadto w ub. roku rząd przyjął projekt umożliwiający firmom wydobywczym dokonywanie darowizn w wysokości do 5 proc. wartości podatku od kopalin na rzecz lokalnych samorządów. Czyli chodzi o zmiany w kierunku transferu pieniędzy. To zupełnie inaczej niż się mówi,że PiS chce całkowitej centralizacji.
*Jeśli chodzi o mądre wykorzystanie złóż to KGHM powinno myśleć, jak najlepiej przerabiać miedź, żeby nie sprzedawać jej nieprzerobionej (i tu myślę że są potrzebne nakłady finansowe oraz transfer technologiczny).Polski rząd powinien wprowadzić cła wywozowe na eksport nieprzerobionej miedzi.
Dzięki za udostępnianie wypowiedzi dr.Brzeskiego (też ostatnio wrzucałem) i doc Kosseckiego.

Porównanie

dobre
   
słabe
   
1

dobre
   
słabe
   
7

Najlepszy komentarz:

profesorleniuch ponad tydzień temu, 24 października 22:17
0  3

Tylko i wyłącznie z szacunku dla BaldTV odsłuchałem całości. Matko z córką! Co za pier.....nie. Standardowa gadka, USA najlepsze, takie mięciutkie jak kaczuszka, och jakie cacy cacy, a cała reszta to be. A jeszcze jak to be ma czelność się postawić i mieć własne zdanie. Historia pokazuje, jak Ameryka już gwarantowała nie jedno, a jak się państwo jakieś dostosowało (np. rozbrajając się) to się na nich wypięli i pozwolili zrównać z ziemią. I to gadanie o przyjaźni USA z innymi narodami :D Serio? Chyba do momentu wydojenia ostatniej kropli ropy. Ameryka sprzeda każdego każdemu jak tylko będzie miała w tym biznes. Wierzyć w słowa amerykańskiego prezydenta o tym jak to ważne są dla nich sojusze, prawie dostałem histerycznego napadu śmiechu. 37 minut gadania o tym że Ameryka to, Ameryka tamto, Ameryka będzie atakować, Ameryka nie pozwoli. Szanuję wolność jaką Ameryka dawała swoim obywatelom, piękny kraj, na szczęście dane mi było pozwiedzać, ale tego piep...nia - eh! Politykom nigdy nie wierzymy, zwłaszcza tym co tak pięknie mówią. BaldTV - jak zawsze bardzo dobra robota.
Polub nas!