Ta podstrona zawiera treści tylko dla dorosłych.

Czy jesteś osobą pełnoletnią?

This subpage contains content for adults only.

Are you an adult?

TAK / YES
                        NIE / NO

Ch....a złowisz

dobre
   
słabe
   
6

dobre
   
słabe
   
1

Najlepszy komentarz:

Damianov wczoraj o 11:46
0  1

Dorzuce tekst bo fajny temat:
Dokumentalna historia pierwszej kasety magnetofonowej.
Narodziła się w 1963 roku w Holandii. Do jej ojcostwa rościli sobie prawa również Japończycy. Niemniej jednak to Lou Ottens z zespołem inżynierów z Philipsa opracował system nagrywania i pierwszą kasetę magnetofonową.

Do tej pory muzyki można było słuchać z radia lub drogich płyt winylowych. Łatwe do przenoszenia i obsługi magnetofony i kasety wywołały prawdziwą rewolucję w muzyce. Stała się ona mobilna, demokratyczna każdy mógł stworzyć swoją własną składankę albo nagrać nocną audycję w radiu, czujnie trzymając palec na przycisku rec. Dziś kaseta magnetofonowa skończyła już 50 lat i wydawałoby się przeszła na zasłużoną emeryturę, stopniowo wypierana przez płytę CD, mp3 i inne nośniki danych. Ale nawet w cyfrowych czasach nie brak jej wigoru.

Film jest klasycznym dokumentalnym obrazem, w którym między anegdotami Ottensa, weteranów rocka m.in. Henry’ego Collinsa (Black Flag) i Thurstona Moore’a (Sonic Youth) oraz entuzjastycznymi wypowiedziami współczesnych fanów pobrzmiewają ciepłe dźwięki starych taśm. To jednocześnie sentymentalna podróż do krainy muzycznej młodości, pierwszych mixtape’ów, entuzjazmu nagrywania wszystkiego dookoła, kreatywności składania własnych list. Sentymentalna nie tylko dla twórców i muzyków, ale dla całych pokoleń słuchaczy, którzy dorzucili się do powstania filmu na platformie Kickstarter. Film Zacka Taylora to jednak przede wszystkim osobista składanka różnych emocjonalnych wypowiedzi, którymi reżyser tak jak kiedyś twórcy mixtape’ów dzieli się z nami.

Fat ball

dobre
   
słabe
   
2

Hello my name is Miecio

dobre
   
słabe
   
5

Najlepszy komentarz:

Marla ponad tydzień temu, 02 marca 15:17
0  4

czesc Miecio!
Skąd

WsP B-STOK

Z nami od

09 stycznia 2013 15:51

Dodanych

1260

Komentarzy

1880

Karma wrzut

14722

Karma komentarzy

1756

Obserwowani 15

Obserwują 12