Isheer Wrak Statku.
wrak znajduje sie na 1 wyspie od klifow bardzo polecam sie tam wybrac.
(dla odwazniejszych polecam wbicie sie na gorny poklad tylko uwaga wszystko w srodku jest przezarte
wiec uwazac gdzie stawiac stopy. Osobiscie polecam spalic blanta przed zwiedzaniem statku, efekt jest powalajacy i zapiera dech w piersiach)

dobre
   
słabe
   
2

Meteoryt Fukang
meteoryt żelazno-kamienny należący do palassytów, znaleziony w 2000 roku w regionie autonomicznym Sinciang w Chinach w pobliżu miasta Fukang. Z miejsca spadku pozyskano ok. 1000 kg materii meteorytowej. Do badań wykorzystano ok. 20 kg fragment.
Bibliografia

dobre
   
słabe
   
1

Roztocze
osobnik w ciągu około 100 dni życia produkuje 200 razy tyle fekaliów, ile sam waży.

dobre
   
słabe
   
4

Najlepszy komentarz:

sln 09 lipca 2013 01:34
0  2

mały zasraniec!

Fly Geyser

dobre
   
słabe
   
4

Najlepszy komentarz:

Dehumanizer 08 lipca 2013 18:15
0  1

Nawet nie wiedziałem że świat może być taki piękny:D

Mleko w proszku
Mleko w proszku uzyskuje się je przez odparowanie z pełnego, znormalizowanego lub chudego (odtłuszczonego) mleka krowiego prawie całej wody (pozostałość wody w proszku mlecznym to ok. 2%).

Po normalizacji mleka lub odtłuszczeniu prowadzi się proces pasteryzacji, który ma na celu m.in. zabicie drobnoustrojów i zniszczenie enzymów rodzimych mleka. Następnie mleko jest zagęszczane w wyparkach próżniowych w celu usunięcia nawet do 50% wody. Proces wstępnego zagęszczania pozwala na zmniejszenie kosztów produkcji, a także zwiększenie wydajności procesu suszenia. Mleko zagęszczone poddawane jest procesowi końcowego usuwania wody w suszarkach rozpyłowych. W urządzeniu suszącym, mleko rozpylane jest w postaci drobnych cząsteczek, na powietrze rozgrzane do temperatury 140-200°C. Mleko może być także dosuszane w urządzeniach zwanych wibrofluidyzatorami (suszenie w kolumnie suszarniczej do zawartości wody ok. 15%, następnie przekazywanie na wibrofluidyzator susząco-chłodzący). Wysoka temperatura pozwala na szybkie odparowanie wody z drobin mleka, tworząc proszek mleczny.
Bajera :P

dobre
   
słabe
   
1

Najlepszy komentarz:

ZuluPL 24 marca 2013 21:04
0  4

image

Somnambulizm zwane potocznie lunatykowaniem
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wpisała somnambulizm (inaczej sennowłóctwo) do Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób ICD-10, w kategorii „zaburzeń psychicznych i zaburzeń zachowania”. Podłoża i konsekwencje tego zaburzenia są wielorakie. W większości przypadków wynika tylko z przemęczenia i po uregulowaniu trybu życia mija, jednak niekiedy może się wiązać z niebezpieczeństwem, którego nie należy bagatelizować

Postanowilem sie z wami podzielic moim nocnym "wypadem" z lozka ^_^,a mianowicie pewnej nocy jak mialem chyba 12 lat w pewnym momencie zerwalem sie z lozka owinalem sie koldra i stanalem w drzwiach do kuchni i zaczalem sie drzec "świec mi lampką" do brata ten na drugi dzien mi mowil co robilem moja reakcja O_o
A moze wy tez mieliscie jakies przygody z lunatykowaniem :P? pozdrawiam.

dobre
   
słabe
   
15

Najlepszy komentarz:

Vivek 24 marca 2013 15:34
0  5

Brat pare lat temu grał w tibie, po jednej z nocek lunatykował, tzn. gdy nasza rodzicielka udała się do toalety, on podszedl pod drzwi i powiedział coś w stylu "Jest taka gra, w tej grze jest most, a na końcu tego mostu jest kibel" :D:D:D

Krab Tęczowy
Normalnym i dosyć częstym zjawiskiem u kraba tęczowego jest autotomia. Oznacza to, że w razie szczególnego niebezpieczeństwa krab odrzuca swoje odnóże; drapieżnik zadowala się nim, a krab uchodzi z życiem. Odnóże takie najczęściej całkowicie odrasta po 2-3 zmianach pancerza.

dobre
   
słabe
   
1

Stożek Opadowy
a tu cos z mojej profesji ^_^
Metoda opadu stożka – metoda badania konsystencji mieszanki betonowej i zapraw. Badanie polega na umieszczeniu mieszanki w formie w kształcie stożka (stożek Abramsa), a następnie zdjęciu tej formy. Różnica wysokości formy i opadłej mieszanki jest miarą konsystencji.

dobre
   
słabe
   
17

Najlepszy komentarz:

fif92 24 marca 2013 11:51
0  2

no także tego
O mnie

bleble

Skąd

blablablabla

Z nami od

02 stycznia 2013 20:16

Dodanych

107

Komentarzy

641

Karma wrzut

1936

Karma komentarzy

702

Obserwowani 6

Obserwują 5