Ostatnie Tango w Paryżu.

dobre
   
słabe
   
2

Najlepszy komentarz:

Arcek dzisiaj o 08:00
0  2

From Paris with love :Phttps://www.youtube.com/watch?v=yrCOFUpRg8w

Akcja filmu toczy się w indiańskim rezerwacie w stanie Dakota Południowa. Agent FBI, Sioux z pochodzenia zostaje wysłany do rezerwatu żeby pomóc w śledztwie dotyczącym morderstwa. Na miejscu zaczyna odzywać się w nim jego prawdziwa, indiańska natura i w końcu staje po stronie prześladowanych tubylców.
Film nawiązuje do wydarzeń z połowy lat 70. W rezerwacie Indian miał wtedy miejsce tzw. Incydent w Oglala. Był momentem kulminacyjnym tzw. rządów terroru - wojny domowej w rezerwatach Siouxów. Efektem tego incydentu była strzelanina, w której zginęło dwóch agentów FBI oraz członek Ruchu Indian Amerykańskich. W wyniku kontrowersyjnego procesu na dożywotnie więzienie skazany został jeden z uczestników zajścia, Leonard Peltier. W jego postać w filmie wcielił się znany indiański aktywista, nieżyjący już John Trudell, którego żona wraz z teściową i trójką dzieci zginęli w zagadkowym pożarze, zaraz po tym, jak w proteście przeciwko prześladowaniom Indian, spalił on publicznie flagę amerykańską.
We wrzutce fragment filmu.

dobre
   
słabe
   
0

Polska na mapie Europy.
Idiom podwójnej korzyści na mapie Europy. W innych krajach odnosi się on do etapu polowania na zwierzęta. Południowcy chcą ubić dwa ptaki jednym kamieniem, Rosjanie - dwa zające jedną kulą, Włosi chcą złapać dwa gołębie na raz, Germanie rozwalić dwie muchy jednym trzepnięciem. W Polsce też mamy idiom łapania dwóch zwierząt na raz, lecz uważamy, że jest on przejawem nieudolnej próby osiągnięcia podwójnej korzyści: "Kto chwyta dwie sroki za ogon, żadnej nie złapie". Udolna próba to dwie pieczenie na jednym ogniu.
Duża rozdzielczość:
https://jakubmarian.com/wp-content/uploads/2017/11/kill-two-birds-with-one-stone-europe.jpg

dobre
   
słabe
   
7

Najlepszy komentarz:

StaraPleuroza przedwczoraj o 22:18
0  0

Oj tam, przypierdalasz się jak zając do dzika, który mu nasrał do nory.

ojtamojtam420 przedwczoraj o 23:08
0  3

@StaraPleuroza: nic sie nie przypierdalam

Irvine Welsh - Porno
Książkowa kontynuacja losów bohaterów filmów Trainspotting, czyli T2 Trainspotting na papierze. Powstała oczywiście sporo wcześniej od filmu, więc stała się podstawą jego scenariusza. Książka przede wszystkim dla miłośników obu filmowych adaptacji. Moim zdaniem jest dobra, wciągająca. Mieszkałem jakiś czas w Edynburgu i znam Szkocję i Szkotów, więc tym bardziej książka mnie wciągnęła, ale myślę, że dla entuzjastów kultowej pierwszej części i nieco mniej kultowej drugiej też okaże się interesująca, choćby dla porównania w jakim stopniu film się różni od książki, bo różni się na pewno.
Polecam.

dobre
   
słabe
   
0

Krzysztof Kąkolewski - " Co u Pana słychać ? "
Książka jest zbiorem wywiadów, które autor przeprowadził w latach 70 w RFN (jedna z rozmów odbyła się w USA ) z byłymi wojskowymi, naukowcami i funkcjonariuszami administracji Trzeciej Rzeszy, którzy w czasie drugiej wojny popełniali zbrodnie w Polsce i innych krajach. Bohaterowie w momencie przeprowadzania wywiadów cieszyli się społecznym szacunkiem i prowadzili spokojne życie na terenie RFN i USA. Autor konfrontuje ich z wojenną przeszłością tworząc nowy gatunek a zarazem jego pierwsze dzieło : reportaż psychologiczny. Postacie zostały wybrane według klucza. Wszyscy byli sądzeni za zbrodnie w latach 40 ale zostali uniewinnieni lub odbyli tylko część kary. W wywiadach ze swoimi rozmówcami autor często zadawał pytanie „Co u pana słychać?”, które stało się też tytułem książki. Stereotypowość pytania, wynikającego z konwenansu towarzyskiego, była celowym zabiegiem stylistycznym Kąkolewskiego, który w ten sposób podkreślał kontrast pomiędzy zbrodniczą działalnością swoich rozmówców w czasie wojny a ich ówczesnym życiem. Pytanie było również rodzajem prowokacji zmuszającej rozmówców do refleksji nad ich nazistowską przeszłością.
za Wikipedia

dobre
   
słabe
   
0


https://www.youtube.com/watch?v=qg3Yzfu5kYI
Brytyjski serial sensacyjno-szpiegowski.
Główna bohaterka, dziedziczka militarnej fortuny próbuje przekształcić rodzinny biznes w narzędzie pokoju. W tle konflikt izraelsko-palestyński i brudna zakulisowa gra mocarstw. Dla fanów gatunku.

dobre
   
słabe
   
0

  • Vinyl

    3 rosoli rosoli Filmy    link    04 czerwca 2017 20:39     6819


https://www.youtube.com/watch?v=0WR1vE7hK20
Sex, drugs and rock and roll. Produkcja Mick Jagger i Martin Scorsese.
Biznes muzyczny lat 70 ubiegłego wieku pełen seksu i narkotyków. Dużo dobrej muzyki, gwiazdorska obsada. Oglądając ten serial czułem się jakbym cały czas był na zajebistej imprezie. Odskocznia od codzienności, intelektualny masaż.
Polecam na upalony sobotni wieczór i uprzedzam, że nie będzie kontynuacji pierwszego sezonu. Powodem zbyt mała widownia ...Według mojej opinii pierwsza liga, ale ja zawsze byłem w mniejszości. Tak czy siak gorąco polecam..

dobre
   
słabe
   
2

  • Taboo

    8 rosoli rosoli Filmy    link    04 czerwca 2017 20:01     7562


https://www.youtube.com/watch?v=6ZYAQSlIhM4
Producent jak i odtwórca głównej roli Tom Hardy.
Anglia na początku XIX wieku, wielka polityka, szpiedzy, opium, herbata, Korporacja, Król i kasa.
Historia człowieka, który nie boi się śmierci, bo są rzeczy gorsze niż śmierć.

dobre
   
słabe
   
1
Skąd

wieś

Z nami od

11 maja 2012 18:45

Dodanych

96

Komentarzy

517

Karma wrzut

2511

Karma komentarzy

580

Obserwowani 4

Obserwują 7