Niesporczak

Niesporczaki są znane z tego, że mogą przetrwać dekady bez jedzenia i wody, mogą przetrwać temperatury od bliskich zera bezwzględnego do dobrze powyżej temperatury wrzenia wody, mogą przetrwać ciśnienia od bliskich zeru do dobrze ponad te, występujące na dnie oceanów, mogą przetrwać również bezpośrednie wystawienie na niebezpieczne promieniowanie. Bardzo wysoka przeżywalność tych ekstremofilów była sprawdzana w 2011 roku na zewnątrz krążącego wokół Ziemi wahadłowca. Niesporczaki są tak wytrzymałe częściowo dzięki temu, że mogą naprawiać swoje własne DNA i ograniczyć zawartość wody w swoich organizmach do kilku procent. Niektóre z tych miniaturowych niedźwiedzi wodnych niedawno stało się prawie organizmami pozaziemskimi, gdy wystrzelono je w kierunku marsjańskiego księżyca Fobosa, na pokładzie rosyjskiej sondy Fobos-Grunt, ale zostały ziemskimi, ponieważ rakieta uległa awarii i kapsuła z nimi została na orbicie wokółziemskiej. Na większości powierzchni Ziemi niesporczaki są powszechniejsze, niż ludzie. Powyższe zdjęcie, to uwydatniona barwnie mikrografia elektronowa, na której niesporczak długości około milimetra pełza po mchu.
Źródło:
http://www.apod.pl/apod/ap130306.html

   
   
6

Najlepszy komentarz:

petro ponad tydzień temu, 15 marca 17:18
0  7

Niesporczaki to ewolucja mówiąca "potrzymaj mi piwo". :)

  • Z górki

    14 rosoli rosoli SFW    link    13 marca 2017 20:59     14355

Z górki

fot. Aydin Buyuktas

   
   
6

Najlepszy komentarz:

karl9 dzisiaj o 08:31
0  2

Pociąg do nieba :D Chce tam :)

Świetliki

Japonia.

   
   
3

Najlepszy komentarz:

zbisty2 2 godziny temu
0  0

To swietliki z calej nocy?
W Polsce chyba nie ma ich az tak duzo :(

"Zagraniczne formacje SS"

Polacy – źli Europejczycy
W 2005 r. ukazała się w Polsce książka Chrisa Bishopa „Zagraniczne formacje SS”. Autor w skondensowanej formie przedstawił skład narodowościowy kilkusettysięcznej armii Waffen SS – służyli w niej OCHOTNICY. Formacja ta walczyła na froncie, ale jej jednostki dokonywały też pacyfikacji, zwalczały partyzantów i dopuściły się także ogromnej ilości zbrodni. Warte podkreślenie, że oddziały wartownicze w obozach koncentracyjnych też należały do Waffen-SS. Nic więc dziwnego, że formacja ta została uznana za związek przestępczy.
Jednostkami SS przysięgającymi wierność osobiście Hitlerowi dowodzili Niemcy. Ale w szeregach Waffen SS było wiele jednostek wojskowych złożonych z obcokrajowców. Bishop podaje, że były dwie holenderskie dywizje SS i dwie belgijskie. Francuzi, to osławiona dywizja Charlemagne i brygada szturmowa SS. Byli Duńczycy, ponad 10 tyś. w dwu dywizjach Wiking i Nordland. W dywizji Wiking znalazło się też kilka tysięcy ochotników z Norwegii – Den Norske Legion. W SS był pułk i batalion Finów – 3000 ludzi. A także 2 tyś. esesmanów z Luksemburga. 1000 ochotników z Hiszpanii w ochotniczej dywizji SS Walonien. Nawet po 300 ochotników z krajów neutralnych – Szwecja, Szwajcaria. Była ponurej sławy ukraińska SS-Schutzen Division Galitzien oraz jedna dywizja białoruska SS, dwie rosyjskie dywizje grenadierów Waffen SS i kozacki korpus kawalerii SS. Były „legiony” Waffen SS Ormiański, Azerski, Gruziński, Północnokaukaski, Turkmeńsko – Muzułmański, Tatarski. Litwini nie utworzyli jednostek SS, ale ponad 50 tys. litewskich ochotników trafiło do Polizei-Bataillonen Schumas, które uczestniczyły w zbrodniach popełnianych przez esesmanów. W wileńskiej AK zasadnie uważano, że litewska bezpieka Sauguma była gorsza od niemieckiego Gestapo. Łotwa dostarczyła ponad 80 tyś. ochotników do dwu dywizji SS. Byli w Waffen SS Estończycy – jedna dywizja, Rumuni – dywizja kawalerii SS, Węgrzy, dywizje Hunyadi i Hungaria, Chorwaci – dywizje Handschar i Kama, Serbowie – Serbisches Freiwilligen Korps, Albańczycy dywizja górska SS Skanderbeg. Nawet Bułgarzy wystawili pułk grenadierów SS.
Prezentację narodów, które miały "swoich" esesmanów kończą Polacy. Bishop napisał:
POLSKA
Liczba ochotników: 0
Główne jednostki, SS, w tym ochotnicze: Żadne.
Biorąc pod uwagę skład narodowościowy Waffen SS można uznać, że była to prawdziwie europejska armia. Była w niej cała Europa, "od Atlantyku po Ural" -jak mawiał gen. De Gaulle. Tylko Polaków w tej „europejskiej” armii zabrakło. Polacy zachowali się inaczej niż wszyscy inni Europejczycy. Czyżby chodziło im o jakieś zasady?

źródło: https://www.facebook.com/romuald.szeremietiew.7?hc_ref=NEWSFEED&fref=nf

   
   
4

Najlepszy komentarz:

Zaratustra przedwczoraj o 17:17
0  3

Bo to jest Polska. A nie jakieś gówno.

Wojna z Rosją ...

... z przymrużeniem oka :)

   
   
0

Koleżanki.

   
   
1

Najlepszy komentarz:

[Komentarz skasowany]

Złota rybka

   
   
3

Najlepszy komentarz:

lubiebardzo 2 dni temu, 03 lutego 21:34
0  4

RZ
PLUS

  • Staś.

    25 rosoli rosoli Kawały    link    21 stycznia 2017 08:49     49272

Staś.

   
   
1

Najlepszy komentarz:

0makumaku 4 minuty temu
0  0

zacznij pierdolić.. ;o)

  • Debilizm

    21 rosoli rosoli SFW    link    21 stycznia 2017 08:47     19291

Debilizm

   
   
0
O mnie

flyer

Skąd

wieś

Z nami od

11 maja 2012 18:45

Dodanych

91

Komentarzy

408

Karma wrzut

2524

Karma komentarzy

460

Obserwowani 4

Obserwują 7