Krzysztof Kąkolewski - " Co u Pana słychać ? "
Książka jest zbiorem wywiadów, które autor przeprowadził w latach 70 w RFN (jedna z rozmów odbyła się w USA ) z byłymi wojskowymi, naukowcami i funkcjonariuszami administracji Trzeciej Rzeszy, którzy w czasie drugiej wojny popełniali zbrodnie w Polsce i innych krajach. Bohaterowie w momencie przeprowadzania wywiadów cieszyli się społecznym szacunkiem i prowadzili spokojne życie na terenie RFN i USA. Autor konfrontuje ich z wojenną przeszłością tworząc nowy gatunek a zarazem jego pierwsze dzieło : reportaż psychologiczny. Postacie zostały wybrane według klucza. Wszyscy byli sądzeni za zbrodnie w latach 40 ale zostali uniewinnieni lub odbyli tylko część kary. W wywiadach ze swoimi rozmówcami autor często zadawał pytanie „Co u pana słychać?”, które stało się też tytułem książki. Stereotypowość pytania, wynikającego z konwenansu towarzyskiego, była celowym zabiegiem stylistycznym Kąkolewskiego, który w ten sposób podkreślał kontrast pomiędzy zbrodniczą działalnością swoich rozmówców w czasie wojny a ich ówczesnym życiem. Pytanie było również rodzajem prowokacji zmuszającej rozmówców do refleksji nad ich nazistowską przeszłością.
za Wikipedia

dobre
   
słabe
   
0https://www.youtube.com/watch?v=qg3Yzfu5kYI
Brytyjski serial sensacyjno-szpiegowski.
Główna bohaterka, dziedziczka militarnej fortuny próbuje przekształcić rodzinny biznes w narzędzie pokoju. W tle konflikt izraelsko-palestyński i brudna zakulisowa gra mocarstw. Dla fanów gatunku.

dobre
   
słabe
   
0

  • Vinyl

    3 rosoli rosoli Filmy    link    04 czerwca 2017 20:39     5965


https://www.youtube.com/watch?v=0WR1vE7hK20
Sex, drugs and rock and roll. Produkcja Mick Jagger i Martin Scorsese.
Biznes muzyczny lat 70 ubiegłego wieku pełen seksu i narkotyków. Dużo dobrej muzyki, gwiazdorska obsada. Oglądając ten serial czułem się jakbym cały czas był na zajebistej imprezie. Odskocznia od codzienności, intelektualny masaż.
Polecam na upalony sobotni wieczór i uprzedzam, że nie będzie kontynuacji pierwszego sezonu. Powodem zbyt mała widownia ...Według mojej opinii pierwsza liga, ale ja zawsze byłem w mniejszości. Tak czy siak gorąco polecam..

dobre
   
słabe
   
2

  • Taboo

    7 rosoli rosoli Filmy    link    04 czerwca 2017 20:01     6692


https://www.youtube.com/watch?v=6ZYAQSlIhM4
Producent jak i odtwórca głównej roli Tom Hardy.
Anglia na początku XIX wieku, wielka polityka, szpiedzy, opium, herbata, Korporacja, Król i kasa.
Historia człowieka, który nie boi się śmierci, bo są rzeczy gorsze niż śmierć.

dobre
   
słabe
   
1

Niesporczak
Niesporczaki są znane z tego, że mogą przetrwać dekady bez jedzenia i wody, mogą przetrwać temperatury od bliskich zera bezwzględnego do dobrze powyżej temperatury wrzenia wody, mogą przetrwać ciśnienia od bliskich zeru do dobrze ponad te, występujące na dnie oceanów, mogą przetrwać również bezpośrednie wystawienie na niebezpieczne promieniowanie. Bardzo wysoka przeżywalność tych ekstremofilów była sprawdzana w 2011 roku na zewnątrz krążącego wokół Ziemi wahadłowca. Niesporczaki są tak wytrzymałe częściowo dzięki temu, że mogą naprawiać swoje własne DNA i ograniczyć zawartość wody w swoich organizmach do kilku procent. Niektóre z tych miniaturowych niedźwiedzi wodnych niedawno stało się prawie organizmami pozaziemskimi, gdy wystrzelono je w kierunku marsjańskiego księżyca Fobosa, na pokładzie rosyjskiej sondy Fobos-Grunt, ale zostały ziemskimi, ponieważ rakieta uległa awarii i kapsuła z nimi została na orbicie wokółziemskiej. Na większości powierzchni Ziemi niesporczaki są powszechniejsze, niż ludzie. Powyższe zdjęcie, to uwydatniona barwnie mikrografia elektronowa, na której niesporczak długości około milimetra pełza po mchu.
Źródło:
http://www.apod.pl/apod/ap130306.html

dobre
   
słabe
   
6

Najlepszy komentarz:

petro 15 marca 2017 17:18
0  7

Niesporczaki to ewolucja mówiąca "potrzymaj mi piwo". :)

  • Z górki

    14 rosoli rosoli SFW    link    13 marca 2017 20:59     15877

Z górki
fot. Aydin Buyuktas

dobre
   
słabe
   
6

Najlepszy komentarz:

maszaja 14 marca 2017 14:28
0  1

Ale, jak? :O

0makumaku 14 marca 2017 15:37
0  3

@maszaja: po wzięciu "towaru"..pociągi się rozmnożyły..
no i tory..wygły.. ;o)

Świetliki
Japonia.

dobre
   
słabe
   
3

"Zagraniczne formacje SS"
Polacy – źli Europejczycy
W 2005 r. ukazała się w Polsce książka Chrisa Bishopa „Zagraniczne formacje SS”. Autor w skondensowanej formie przedstawił skład narodowościowy kilkusettysięcznej armii Waffen SS – służyli w niej OCHOTNICY. Formacja ta walczyła na froncie, ale jej jednostki dokonywały też pacyfikacji, zwalczały partyzantów i dopuściły się także ogromnej ilości zbrodni. Warte podkreślenie, że oddziały wartownicze w obozach koncentracyjnych też należały do Waffen-SS. Nic więc dziwnego, że formacja ta została uznana za związek przestępczy.
Jednostkami SS przysięgającymi wierność osobiście Hitlerowi dowodzili Niemcy. Ale w szeregach Waffen SS było wiele jednostek wojskowych złożonych z obcokrajowców. Bishop podaje, że były dwie holenderskie dywizje SS i dwie belgijskie. Francuzi, to osławiona dywizja Charlemagne i brygada szturmowa SS. Byli Duńczycy, ponad 10 tyś. w dwu dywizjach Wiking i Nordland. W dywizji Wiking znalazło się też kilka tysięcy ochotników z Norwegii – Den Norske Legion. W SS był pułk i batalion Finów – 3000 ludzi. A także 2 tyś. esesmanów z Luksemburga. 1000 ochotników z Hiszpanii w ochotniczej dywizji SS Walonien. Nawet po 300 ochotników z krajów neutralnych – Szwecja, Szwajcaria. Była ponurej sławy ukraińska SS-Schutzen Division Galitzien oraz jedna dywizja białoruska SS, dwie rosyjskie dywizje grenadierów Waffen SS i kozacki korpus kawalerii SS. Były „legiony” Waffen SS Ormiański, Azerski, Gruziński, Północnokaukaski, Turkmeńsko – Muzułmański, Tatarski. Litwini nie utworzyli jednostek SS, ale ponad 50 tys. litewskich ochotników trafiło do Polizei-Bataillonen Schumas, które uczestniczyły w zbrodniach popełnianych przez esesmanów. W wileńskiej AK zasadnie uważano, że litewska bezpieka Sauguma była gorsza od niemieckiego Gestapo. Łotwa dostarczyła ponad 80 tyś. ochotników do dwu dywizji SS. Byli w Waffen SS Estończycy – jedna dywizja, Rumuni – dywizja kawalerii SS, Węgrzy, dywizje Hunyadi i Hungaria, Chorwaci – dywizje Handschar i Kama, Serbowie – Serbisches Freiwilligen Korps, Albańczycy dywizja górska SS Skanderbeg. Nawet Bułgarzy wystawili pułk grenadierów SS.
Prezentację narodów, które miały "swoich" esesmanów kończą Polacy. Bishop napisał:
POLSKA
Liczba ochotników: 0
Główne jednostki, SS, w tym ochotnicze: Żadne.
Biorąc pod uwagę skład narodowościowy Waffen SS można uznać, że była to prawdziwie europejska armia. Była w niej cała Europa, "od Atlantyku po Ural" -jak mawiał gen. De Gaulle. Tylko Polaków w tej „europejskiej” armii zabrakło. Polacy zachowali się inaczej niż wszyscy inni Europejczycy. Czyżby chodziło im o jakieś zasady?

źródło: https://www.facebook.com/romuald.szeremietiew.7?hc_ref=NEWSFEED&fref=nf

dobre
   
słabe
   
4

Najlepszy komentarz:

Zaratustra 11 marca 2017 17:17
0  5

Bo to jest Polska. A nie jakieś gówno.

Wojna z Rosją ...
... z przymrużeniem oka :)

dobre
   
słabe
   
0

Koleżanki.

dobre
   
słabe
   
1
Skąd

wieś

Z nami od

11 maja 2012 18:45

Dodanych

95

Komentarzy

451

Karma wrzut

2562

Karma komentarzy

504

Obserwowani 4

Obserwują 7