Nasiona z Ali
Cześć!
Jakiś czas temu przełamałam się i zaczęłam swoją przygodę z aliexpres i po wielu zakupionych pierdołach, które oczywiście są mało potrzebne ale instynkt cebuli wygrał " bo tanio " zaczęłam szukać nasion
Wielu sprzedawców nasion to poprostu oszuści i feedbacki tego dowodem więc ucząc się na błędach innych udało się wyszukać nasiona które autentycznie dadzą roślinę która jest na zdjęciach.
Dziś pokażę lilie która od pierwszego zdjęcia na ali urzekła mnie i po miesiącu oczekiwania nasiona dotarły całe i zdrowe.
Na zdjęciu powyżej widzimy 4 dniowe kiełki 8 z 15 szt zamówionych.
Ktoś pod aukcja napisał w komentarzu żeby naciąć trochę łupinę nasiona żeby szybciej wyrosły. Tak też zrobiłam.

Nasiona z Ali
Tak wyglądały po 3 tygodniach od wykiełkowania
Wodę radzę wymieniać przez pierwszy tydzień nawet kilka razy dziennie jeśli mamy mały zbiornik wody
Dodałam 1/3 zakrętki bioplonu do wody może ze 2 razy chociaż wydaje mi się że i bez tego dadzą radę :)

Nasiona z Ali

Nasiona z Ali
Rośliny na zdjęciu mają już około miesiąca i już jest ich 4 w jednym zbiorniku dlatego że reszta już się nie mieści więc pójdą do nowego właściciela :) absolutnie nie polecam wystawiać na pełne słońce :)

dobre
   
słabe
   
8

Najlepszy komentarz:

olszawa 25 czerwca 2019 11:25
0  0

Podoba mi się Twoja wrzuta. Może nie zapomnisz za dwa lata pokazać nam jak kwitnie... Może w międzyczasie jak rośnie... Inne wrzuty z testów innych roślin są mile widziane. :)

Screamek 25 czerwca 2019 11:52
0  1

@olszawa: to dopiero początek :) oczywiście postaram się jeszcze wrzucić zdjęcia tych roślinek :) obecnie czekam na wykiełkowanie mimozy i jeszcze płynie do mnie kilka innych roślinek :)

amirra 25 czerwca 2019 12:17
0  2

@Screamek: czekam na mimoze! :D


  • Zachód

    21 screamek Screamek SFW    link    19 września 2018 10:55     30215

dobre
   
słabe
   
0

dobre
   
słabe
   
6

Najlepszy komentarz:

OnionCHN 18 maja 2018 10:32
1  0

Pierdoli jak potrzepany, zostaliśmy sprzedani zachodowi przez mieszka za przywileje dla niego i jego dworu. Jasne, że dali nam dużo alle gdybyśmy sami do tego dochodzili handlem i dyplomacja to nie przerobili by nas na psy...

radmin 18 maja 2018 18:57
0  0

@OnionCHN: masz częściowo rację, tylko czy aby na pewno mielibyśmy czas na zdobycie tego wszystkiego handlem i dyplomacja? Poza tym mówisz z perspektywy czasu i świadomości co się wydarzyło później. Oni musieli podjąć decyzję bez tej wiedzy.

OnionCHN 19 maja 2018 22:58
1  0

@radmin: Podjęli to decyzje za nich, bo chyba nie uważasz, że ta cała sytuacja była na plus i dla Mieszka i dla zwykłych polan? Potem wypalili im święte miejsca i siłą wprowadzili chrześcijaństwo... Aaaa nawet nie chce mi sie tego przekminiac, cały wieczór zjarany nad tym spędziłem. Jesteśmy robakami w systemie, a na temat historii i tak naprawdę nie wiemy nic.

zenonzbeuthen 12 czerwca 2018 16:28
0  1

@OnionCHN: No na pewno nie uczą w szkołach tego co było przed chrztem Polski. To tak, jakby na mapach świata nasze państwo pojawiło się znikąd zaraz po przyjęciu chrztu. Najlepiej jest samemu sobie pogmerać w naszej historii, bo i tak na wiedzy szkolnej bym się nie opierał. A tymczasem, co dało Polsce przyjęcie chrześcijaństwa? No według mnie nieuleczalnego raka, który nas trawi, ale to tylko moja opinia i nie trzeba się z nią zgadzać. Jednak im więcej wiem na temat naszej historii, tym bardziej tęsknie do czasu przed chrystkiem, nawet mimo tego, że nie mogę tęsknić za czymś, czego tak naprawdę nie znam :)
W gruncie rzeczy odrzuciłem chorą religię, (która niestety zawodzi i jest do obalenia przez średnio wytresowanego szympansa) a w zamian odkryłem dla siebie własną, bardziej zdrową, taką, która mi pomagała przez lata aż do teraz i choćby dla niektórych miałaby być banalna, to mnie to jakoś nie obchodzi. Więc przytaczając pewne słowa utworu, który jakby jest dla mnie hymnem:
So pray to music build a shrine
Listen in these desperate times
Fill your heart with every note
Cherish it and cast afloat
Because god is in these clef and tone
Salvation is found alone
Haunted by its melody
Music it will set you free

Tyle z mojej strony :)

Open your mind
Dostałam mmsa kiedyś jak ktoś stoi bokiem no i tchneło mnie

dobre
   
słabe
   
3

Najlepszy komentarz:

przekliniak 24 kwietnia 2018 18:09
0  2

Jak bym był członkiem hardkorowej kapeli chciałbym mieć taką okładkę płyty :)
O mnie

Taki mały krzykacz

Skąd

Z piekła rodem.

Z nami od

23 sierpnia 2013 19:15

Dodanych

86

Komentarzy

641

Karma wrzut

1162

Karma komentarzy

399

Obserwowani 25

Obserwują 44