Ta podstrona zawiera treści tylko dla dorosłych.

Czy jesteś osobą pełnoletnią?

This subpage contains content for adults only.

Are you an adult?

TAK / YES
                        NIE / NO

Sezon tuz tuz

Sezon tuz tuz

Sezon tuz tuz

Sezon tuz tuz
Kapelusz
Średnica 1-2 cm, higrofaniczny, wilgotny, koloru od oliwkowego do jasnobrązowego, także z ciemnymi oliwkowymi lub sinozielonymi plamami (zwłaszcza na obwodzie), wysuszony przybiera kolor od jasnosłomkowego do ochrowego. Powierzchnia gładka, wilgotna, śliska, nieco lepka. Kształt początkowo tępo stożkowaty i zwykle z ostrą brodawką w centrum, z wiekiem stożkowaty do dzwonkowatego, jednak nigdy nie rozpostarty[4].

Blaszki
Szerokie, do trzonu wąsko przyrośnięte. U młodych owocników jasnobrązowe, u starszych ciemniejsze – tabaczkowobrązowe. Ostrza są jaśniejsze[5]. Liczba blaszek wynosi 15-27[6].

Trzon
Cienki, o wysokości 3-15 cm wysokości i średnicy 1-3 mm[4]. Jest elastyczny, walcowaty i pusty w środku, czasami tylko rozszerzony u podstawy, przeważnie powyginany. Powierzchnia jasnoochrowa, gładka lub wzdłużnie włókienkowata[5].

Miąższ
W stanie suchym beżowy, w stanie wilgotnym szarobrązowy, bez smaku i bez zapachu[5].

Zasadniczym sposobem przyjmowania łysiczek lancetowatych jest ich spożycie. Mogą być to grzyby świeże, suszone, sproszkowane. W zależności od formy, w której znajduje się surowiec, wybiera się jego dawkowanie. Przyjmuje się, iż substancje psychoaktywne zawarte P. semilanceta, wynoszą 0,98% psylocybiny, 0,02% psylocyny, oraz 0,36% baeocystyny. Są to główne aktywne środki psychoaktywne grzybów halucynogennych.

W związku z nieregularną wielkością samych owocników grzybowych nie powinno się stosować dawkowania liczebnego, które jest jednak najbardziej spopularyzowane wśród użytkowników magicznych kapeluszy. Istnieje pięciostopniowy podział mocy działania w odniesieniu do ilości spożytych łysiczek.

Poziom 1- 6g świeżych, lub 0,6g suszonych
Poziom 2- 10g świeżych, lub 1g suszonych
Poziom 3- 18g świeżych, lub 1,8 suszonych
Poziom 4- 27g świeżych, lub 2,7g suszonych
Poziom 5- 37g świeżych lub 3,7g suszonych

Aby dokładnie powiedzieć, ile to sztuk, należy je, niestety, zważyć, gdyż różnią się one znacząco wielkością w zależności od warunków środowiskowych oraz cech osobniczych.

Sezon tuz tuz

Sezon tuz tuz
Pozyskiwanie Łysiczki Lancentowatej odbywa się poprzez zbiór owocników w miejscach jej występowania. Owocniki wyrastają od lata do jesieni. Najwięcej grzybów można spodziewać się około września i października. Zwykle występują po silnych opadach. Dla łysiczki wilgotność to kluczowa sprawa. Nie rośnie w lasach iglastych i liściastych. Rosną najczęściej w grupach, po kilka; w trawie i mchach, w miejscach podmokłych, na ścieżkach. Przede wszystkim na byłych pastwiskach. Charakterystyczne zwykle występowanie: kępy trawy przypominających gniazda, inaczej zwanymi „jeżykami”.

Posiadanie łysiczek jest w Polsce nielegalne.

Zrodła:

#lysiczkalancetowata #halogrzybki #libertycaps #psylocyna #psylocybina #jakrozpoznaclysiczke

dobre
   
słabe
   
4

  • gif

    39 ssk ssk Trawa Porn +18    link    27 czerwca 2019 13:06     22100

dobre
   
słabe
   
2

Wizyta na strychu

dobre
   
słabe
   
3

Najlepszy komentarz:

ozzie tylko koty wczoraj o 11:23
0  2

Pajonki wezwaly Ubera i Jenkins byl w 3 godziny

  • kotecek

    31 ssk ssk SFW    link    11 czerwca 2019 08:49     34352

dobre
   
słabe
   
5

dobre
   
słabe
   
3

Najlepszy komentarz:

Callahan 2 dni temu, 17 maja 17:46
0  2

Ewidentnie źle opisana trasa

dobre
   
słabe
   
2

Djabełek nowy ziom
i jakis kurczak w tle

Djabełek nowy ziom
dostał puszke żarcia jakiś przybłęda, bo sie razem czaili na małe kurczaki :-D

Djabełek nowy ziom
Djabełek nie odpuścił więc puściłem aparat, a szkoda bo nie trzebabyło - dostał przekope od kwoki

dobre
   
słabe
   
0

  • Jezus v2

    14 ssk ssk SFW    link    10 grudnia 2018 10:44     42643


Oprócz charakterystycznej dla gekonów umiejętności przylegania do gładkich powierzchni, jaszczurki te mają również inną niesamowitą zdolność. Potrafią biec po powierzchni wody. Naukowcy w nowych badaniach ustalili, jak im się to udaje.

Chociaż gekony potrafią pływać, to w sytuacji zagrożenia wolą raczej biec po powierzchni wody, co jest szybszym sposobem na uniknięcie drapieżnika.

Gekony wykonują przednimi kończynami ruch kołowy. Część tego ruchu przechodzi przez powietrze, co pomaga stworzyć kieszeń powietrzną, gdy pozostała część ruchu kończy się pod wodą. Kieszeń powietrzna podtrzymuje gekona na powierzchni. Podobną technikę wykorzystują bazyliszki

– Gekony mogą poruszać się po powierzchni wody z prędkością metra na sekundę. Żadne inne stworzenie nie może tego zrobić. Gekony to superbohaterowie – powiedział profesor Robert Full, główny autor artykułu. Naukowiec zasugerował, że badanie te mogą pewnego dnia zostać wykorzystane do opracowania robotów, które będą mogły naśladować zdolności gekonów.

dobre
   
słabe
   
5

Najlepszy komentarz:

Cziczak 5 godzin temu
0  3

Ale pierdolenie, gekony nie umieja plywac, chyba zaden, nie biegaja po wodzie, a taz ke nie jest to unikalna umiejetnosc. Na zdjeciu mamy bazyliszka, bodajze platkoglowego, to nie jest gekon, raczej legwana blizej....
bazyliszki maja takie umiejetnosc, tak samo jak i wiele gatunkow agam. Co to za pseudo informacje z dupy?
I co to za "professor" robert empty
Z nami od

16 marca 2013 18:00

Dodanych

175

Komentarzy

794

Karma wrzut

5685

Karma komentarzy

651

Obserwowani 2

Obserwują 12