Ta podstrona zawiera treści tylko dla dorosłych.

Czy jesteś osobą pełnoletnią?

This subpage contains content for adults only.

Are you an adult?

TAK / YES
                        NIE / NO

Zaczynamy :)
Do drugiego grow chcę podejść lepiej pod każdym względem, tym razem lecim outdoor.
Ziemia wymieszana z perlitem (1:3) oraz dodany keramzyt na spód (doniczki około 400ml).
Pomidory kiełkowane 2 dni na wacikach i przed chwilą wrzucone do ziemi oraz lekko podlane odstaną kranówką.
W tym grow chcę też w końcu zacząć używać nawozów (w poprzednim grow miałem jakieś w gratisie, ale nie znałem ich składu i dodawałem je "ot tak na oko")- BioHumus od "EkoDarPol" na fazę wzrostu (będę lał jakoś od 11-13 dnia od wyjścia pomidorków z ziemi) oraz "Substral Burza kwiatów" na kwitnienie. Do tego jak tylko planty wychylą łby to powciskam im po jednej pałeczce z mikoryzą i guano.
Kiedy już planty lekko podrosną w domu zostaną przeniesione na zewnątrz gdzie otrzymają mniej więcej po 30L ziemi na łeb (w ziemi, nie doniczkach). Do tego zaszczepię je mikoryzą (do storczyków).
Pestki:
4x Auto AK (z czego jedno jeszcze na waciku jest)
2x Auto White Widow (również jeden na waciku [1 WW i 1 AK zostanie w domu w potach 11L na stałe]).

Z fartem i owocnych plonów! :D

dobre
   
słabe
   
3

Najlepszy komentarz:

ojtamojtam420 24 maja 2018 11:34
0  2

jak chcesz dobrze wystartowac to nie dawaj zadnych odrzywek na start. niech roslinki ciagna to co potrzebuja z ziemi. ja wiem ze chesz dobrze ale we wczesnym veg latwo spalic roslinke, tak wiec wszelkie nawozy i paleczki nawozowe bym zostawil do 15-20dnia.
bierz tez pod uwage ze masz Auto ktore nie przepadaja za pelnymi dawkami nawozow. 30l doniczka dla auto bedzie zaduza. 10-15l spokojnie wystarczy przy czym Auto najlepiej sadzic juz w docelowej zeby stresu nie robic. bardziej bym sie skupil na propagatorze i outdoor BHP.

Auto AK47 XL- Pomocy!
Cześć
Po jakichś dwóch tygodniach researchu postanowiłem sprawić sobie własne maleństwo- Automatycznego AK47 w wersji XL od thc-thc. Do tego zakupiłem takie rzeczy:
Ziemia: Plagron growmix z perlitem
Doniczka: DirtPot 11L
Folie Lightite
Oraz najważniejsze- 2x Żarówki LED 10W Epistar z ratio 4:1 (wegetacja:kwitnienie)

Kiełkowanie było przeprowadzone poprzez wrzucenie do wody na około 24h po czym na 2 dni wrzuciłem nasionko na zwilżone chusteczki i włożyłem to do szafy (ciągle panowała temperatura minimum 20 stopni max. 23).
Po tym czasie nasionko wychyliło główkę (pękło) i wyszedł korzeń na około 1cm i wylądowała w doniczce- po około dwóch dniach wyszła nad ziemie i zaczęła się "roztwierać". Od tego czasu mam wrażenie, że nie jest dobrze.
Pomidorek od momentu kiedy wyszedł nad ziemię za bardzo nie rósł, w dodatku jak był centralnie pod LED'em to zaczął się odchylać w lewo (uciekało pod światłem, zbyt blisko?) więc dałem go pomiędzy LED'ami natomiast praktycznie w ogóle nie rośnie- patrząc na niektórych filmikach YouTube to po 5-6 dniach liście już zaczynają dominować (tzn. rosnąć i rozwijać się)- u mnie minęło 5 dni i widać raczej nie jest dobrze (zdjęcia).
Wystrzegałem się nadmiernego podlewania (ba, myślałem, że jakim cudem tyle osób popełnia ten błąd- też byłem jedną z tych osób). Ostatnio podlałem przedwczoraj (11.11.2017) dosyć srogo po bokach doniczki (myślałem, że jak nie "nasączyłem" doniczki przed wsadzeniem nasionka to może by potrzebowało więcej wody) i teraz planuję zrobić to ponownie w środę (15.11) tuż przed włączeniem światła (cykl 20/4, timer Lumii).
W gratisie dostałem pokarm dla roślinki i 4 tabletki CO2 (nie mam zielonego pojęcia jak z nich korzystać i czy w ogóle przydadzą się).
Teraz przechodząc do zdjęć i opisu boxa:
Rozmiar: 50x50x50h (cm) natomiast wysokość mogę spokojnie podnieść do około 125cm.
Temperatura w boxie: waha się między 20 stopni a 22-23 stopni celsjusza.
Wilgotność: Około 70% (w boxie), w pokoju mam max. 62% a jak chcę to spada do około 55%
Nawozy (czy jakby tego nie nazwać) chciałbym zacząć stosować z 2-3 tygodnie od momentu wyjścia z ziemi.

PLANOWANE ZMIANY:
Chcę zakupić łańcuch oraz 8 wkrętów "S" po czym zamontować je w "suficie" boxa i suficie szafy (sufit boxa mogę w dowolnej chwili wyjąć, zwykła deska) przez co będę mógł łatwo regulować wysokość boxa.
Chcę również zakupić 3 LED'y 12W (rzekomo 12W) za łączną cenę około 100zł z amazon'a (TUTAJ MAM OGROMNE WĄTPLIWOŚCI)- LED'y te są z USA a z czego wiem gwint E27 u nas tak naprawdę to gwint E26 (chyba, że coś się zmieniło), natomiast sam LED jest o napięciu wejściowym 85v-264v czyli niby tak jak moje obecne LED'y. Ryzykować i kupić je? Niestety nie mam już dużego budżetu przez co mogę sobie pozwolić na wydatek w granicach maksymalnie 150 złotych.
Link do LED'ów: https://goo.gl/iN84Rv

Wybaczcie jeżeli tekst jest mało czytelny (składnia), pisałem go tuż po przebudzeniu a bardzo mi zależy na tym by zielona Panna przetrwała.

Auto AK47 XL- Pomocy!
Tutaj wgląd na całego "boxa"- zwykła stara szafa.

Auto AK47 XL- Pomocy!
Tutaj żarełko roślinkowe które dostałem, z "BLOOM" i "GROW" zamierzam korzystać natomiast co z tym "SuperThrive" (jakieś "Vitamins and Hormones") to nie wiem, jak na razie zostawiam.

Auto AK47 XL- Pomocy!
Tutaj najnowsze zdjęcie (reszta była zrobiona dzień przed).
Najbardziej martwi mnie odchylający się liść (tak jakby opadający), po prawej stronie.
Tego dnia zdjąłem również soczewki z LED'ów by światło było bardziej rozproszone.

dobre
   
słabe
   
7

Najlepszy komentarz:

ojtamojtam420 13 listopada 2017 07:43
0  6

nakryj propagatorem. to moze byc butelka zwykla z dziurkami. ostatnio jakas moda panuje na slabe oswietlenie. zrob tak zeby tam bylo ze 150w. na przyszlosc odradzam thc-thc, wlasciciel sprzedaje na policje.
Z nami od

13 listopada 2017 01:33

Dodanych

2

Komentarzy

37

Karma wrzut

7

Karma komentarzy

8

Obserwowani 0

Obserwują 0