https://www.youtube.com/watch?v=ahjV1v-htdM

Witam wszystkich, chciałbym zaprezetować Wam filmik jaki popełniłem.

Moje hobby to skoki spadochronowe. Zebrało się trochę materiału, więc postanowiłem coś zmontować.

Mam nadzieje, że się Wam spodoba :) Jakieś pytania, sugestie itp.... walić śmiało.... "Blue sky."

ps. strefa "Skydive Spain" Aerodromo La Juliana, Sevilla, Hiszpania. Wrzesień/Listopad 2017.

dobre
   
słabe
   
6

Najlepszy komentarz:

zbisty2 13 lutego 2018 16:20
0  0

najlepszy moment to cwiczenia ladowania w wodzie ze spadochronem :DDD

trudno sie wydostac jak spadnie sie do wody @texSky ?

texSky 13 lutego 2018 23:45
0  1

@zbisty2:

Już odpowiadam......

Wszystko zależy od tego jak dolecimy do tej wody... w sensie jesteśmy świadomi tego co robimy czy straciliśmy przytomność w jakiś sposób.

Gdy jesteśmy świadomi:

Podczas spadania odlecieliśmy za daleko na przykład na północ epickie zabawy z kumplami itp ( wyrzut skoczków odbywa się zazwyczaj na linii wschód-zachód lub zachód-wschód zależny od kierunku wiatru, a bawimy się w poprzek wyrzutu czyli północ-południe) otwieramy spadochron ale wiatr jest za silny i nie dolecimy do strefy oczekiwana, a tym bardziej na lądowisko no i lądujemy w wodzie.

Kolejny przykład, otwieramy się w chmurach, przykładowo otwieramy się na wysokości 1200 metrów, wisimy na czaszy na 950 metrów, a podstawa chmur kończy się na 800 metrów, więc 150 metrów latamy po omacku jak już wylecimy z chmur może się okazać że jesteśmy za daleko od strefy oczekiwania i lądowiska na dodatek silny wiatr no i znów woda..

Fun-jumpy, czasem są organizowane skoki z lądowanie w wodzie tak po prostu dla zabawy.

Dobra więc wiemy ze wylądujemy w wodzie.. co robić??

Jeśli mamy kas full face to go otwieramy, później rozpinamy taśmę piersiową, następnie luzujemy taśmy udowe, uginamy nogi w kolanach łapiemy za sterówki i hamujemy spadochron przed samym wpadnięciem do wody. Spadochron a dokładnie pokrowiec z uprzężą wygląda jak plecak, więc przekładamy ręce pod uprzężą aby zsuną się za plecy i wypływamy z niego. Może się zdarzyć, że czasza nas przykryje i wypłyniemy pod nią co wtedy robić??? Jak już znaleźliśmy się pod czaszą najlepiej podnieść jedna rękę do góry jak supermen żeby zrobić sobie taki bąbel z powietrzem. Wzdłuż czaszy są widoczne szwy oddzielające poszczególne komory, wystarczy przesuwać się wzdłuż szwu aby wypłynąć spod czaszy.


https://youtu.be/36BD3h9gezI

Możemy też wpaść do wody tracąc przytomność gdzieś po drodze, jak się ockniemy w wodzie to mamy wielkie szczęście, trochę trudniej jest porozpinać ale jest to wykonalne. Jak się nie ockniemy no to kaplica.

Trochę przydługie... ale mam nadzieje że dobrze to wyjaśniłem.

Jeszcze jakieś pytania??? walić śmiało :)

Z nami od

05 stycznia 2017 19:01

Dodanych

1

Komentarzy

7

Karma wrzut

15

Karma komentarzy

2

Obserwowani 0

Obserwują 0