Zdobył złoty medal podczas Igrzysk Olimpijskich w Rzymie, później uzyskał wielką sławę jako bokser zawodowy. Jako jedyny bokser w historii trzykrotnie zdobył tytuł mistrza świata wszechwag i skutecznie bronił go dziewiętnaście razy. Stoczył 61 walk, wygrał 56 pojedynków (z czego 37 przez nokaut). Poniósł tylko 5 porażek.Przeszedł na islam i znany był ze swych poglądów antywojennych, które nie raz demonstrował w kontekście amerykańskiej interwencji w Wietnamie.Obecnie zmaga się z chorobą Parkinsona. Lekarze uważają, że jest ona spowodowana stylem walki boksera, który często wręcz zapraszał przeciwnika do uderzenia go i przyjmował wiele ciosów (specyficzna niska garda).

dobre
   
słabe
   
3

Najlepszy komentarz:

Papaj 11 września 2013 13:39
0  0

Trzeba dodać że złoty medal wylądował pózniej w rzece w ramach protestu przeciwko rasizmowi w USA oraz że na 3 lata miał zabrany paszport za odmowe sluzby wojskowej w czasie wojny wietnamskiej

tomei0822 11 września 2013 13:59
0  2

@Papaj: I jeszcze legendarne "Ali shuffle"... Znawcy wiedzą o co chodzi :)


Richard Leonard Kuklinski ps. The Iceman
Amerykański gangster polskiego pochodzenia, płatny morderca dla rodziny Gambino. Szacuje się, że w ciągu 30 lat zamordował ponad 100 osób.

Richard Leonard Kuklinski urodził się w 1935 roku w Jersey City w New Jersey, był drugim z trójki dzieci Stanleya i Anny Kuklinskich. Pochodził z patologicznej rodziny. Jego ojciec był alkoholikiem i często bił dzieci. Po śmierci starszego brata, zabitego przez ojca, zaczął popadać w konflikt z rodziną, wychowywał się na ulicy. W tym okresie pojawiły się u niego skłonności sadystyczne. Jego pierwsza ofiara to Charley Lane, lider sześcioosobowego gangu szkolnego, który znęcał się nad Richardem. Morderstwa dokonał mając 13 lat. Na zlecenie mafii zaczął zabijać w latach 60. Wcześniej zamordował około 50 bezdomnych.W tym czasie Kuklinski prowadził podwójne życie, 25 lat był mężem Barbary Kuklinskiej i miał dwie córki. Oficjalnie pracował jako biznesmen.
Został schwytany przez policję w 1986 roku. Udział w schwytaniu mordercy miał detektyw z New Jersey Dominick Polifrone, który został umieszczony w strukturach mafii i przyjaźnił się z Kuklinskim. Dwa lata później sąd skazał Kuklinskiego na dwa dożywocia, co oznaczało możliwość wyjścia na wolność za dobre sprawowanie w 2046 roku. Zmarł nagle, prawdopodobnie z przyczyn naturalnych, lecz istnieje również podejrzenie, że śmierć była wynikiem zatrucia kadmem

dobre
   
słabe
   
13

Najlepszy komentarz:

dobrychlopak 09 września 2013 10:32
0  3

Jest film też o nim "The Iceman" mam na dysku ale jeszcze nie oglądałem więc nie powiem czy dobry.

Żararaka rogata (Bothriechis schlegelii)
Gatunek jadowitego węża z rodziny żmijowatych, występujący od Ameryki Środkowej do Ekwadoru, posiadający silnie toksyczny jad. Osiąga rozmiar żmii zygzakowatej. Jest wężem nadrzewnym, wyspecjalizowanym w polowaniu na ptaki. Pstra jaskrawość doskonale maskuje tego węża wśród bujnej zieleni i kolorowych kwiatów. Żararaka Schlegela jest jedynym wężem polującym na ptaki w locie. Owinąwszy ogonem gałąź nieruchomo zwisa w powietrzu skręcona w spiralę. Nagły wyrzut głowy przed siebie pozwala jej chwytać blisko przelatujące ptaki.

dobre
   
słabe
   
2

Drzewołaz lazurowy
Inna jego nazwa to ?okopipi?. Występuje, jak i inne drzewołazy, w lasach tropikalnych Ameryki Południowej. Zjadając określone gatunki mrówek i termitów, może wytwarzać silną toksynę. Indianie używają jej do zatruwania strzał.

dobre
   
słabe
   
0

Idolomantis diabolica
Jedna z największych i zarazem najdziwniejszych pod względem wyglądu modliszek. Samice (które są większe od samców) osiągają długość do 13 cm.

dobre
   
słabe
   
8

Najlepszy komentarz:

Ruffi 25 maja 2013 00:03
0  0

co to ku*wa za ważka na sterydach

ponikkolny 25 maja 2013 00:18
0  0

@Ruffi: to tylko Idolomantis diabolica .

kurakowski 25 maja 2013 07:00
0  1

@Ruffi: waszka G
Skąd

NYC

Z nami od

22 maja 2013 20:28

Dodanych

372

Komentarzy

28

Karma wrzut

5116

Karma komentarzy

8

Obserwowani 9

Obserwują 1