Ta podstrona zawiera treści tylko dla dorosłych.

Czy jesteś osobą pełnoletnią?

This subpage contains content for adults only.

Are you an adult?

TAK / YES
                        NIE / NO

7 błędów początkującego growera konopii

Nadmierne podlewanie - konopie, to bardzo silne i wytrzymałe rośliny ale nadmiar wody wykańcza je błyskawicznie. Liście opadają, żółkną, roślina staje się słaba i sflaczała, nieraz zaczyna gnić. Te rośliny pochodzą z terenów, gdzie susze nie należą do rzadkości. Wytrzymują bardzo długo bez deszczu i w upalnym słońcu, podczas gdy okoliczne chwasty więdną i giną. Konopie lepiej przesuszyć niż przemoczyć (oczywiście najlepiej dać im odpowiednią ilość wody).

Zanim posadzisz rośliny, weź dwie doniczki, w których zamierzasz sadzić. Jedną z suchą ziemią, drugą z obficie nawodnioną. Podnieś je w i postaraj się zapamiętać ciężar. Później, podczas uprawy, włąśnie po wadze rozpoznasz czy roślina wymaga podlania. Ziemia powinna być lekko wilgotna, a więc najlepiej gdy doniczki są nieco cięższe od tej suchej.

Nadmierne nawożenie - to oczywiste, że chcesz jak najlepiej dla swojej roślinki i starasz się jej dogodzić. Ale bez przesady! Zwykła ziemia kwiatowa ma już sporo składników potrzebnych konopiom i jeśli doniczka jest duża, czasem nawożenie nie okazuje się konieczne.

Na początku staraj się używać nawozów naturalnych. Może wyglądają i pachną nieciekawie (np. suszony obornik ale trudno je przedawkować. Używając chemicznych, szczególnie w małych doniczkach, nietrudno zaszkodzić roślinom.

Gdy wszystkie sposoby zawodzą, zastosuj się do instrukcji na opakowaniu.

Za mało światła - tak, żarówki kosztują sporo. Prąd też nie jest za darmo. Ale naprawde, lepiej zainwestować w odpowiednie oświetlenie niż zebrać kilka luźnych szczycików z długiego patyka i zmarnować czas i nasiona. Zapomnij o zwykłych żarówkach. W najtańszym wariancie możesz użyć świetlówek (zwykłych rur albo kompaktowych zwanych energooszczędnymi), ale bardziej opłaca się inwestycja w wysokowydajne lampy sodowe (HPS) lub metalohalogenkowe (MH). Wtedy wymagane oświetlenie to ok. 400W na kż¿dy metr kwadratowy uprawy (przy świetlówkach więcej, ok. 600-700W).

Panika - ten listek, który wyrósł dwa tygodnie temu, żółknie? No i dobrze, najwyraźniej nie był już potrzebny. Nie przejmuj się drobiazgami, konopia jest silna. Oczywiście, reaguj na wszelkie negatywne objawy, ale bez przesady, bo dodając w panice nawozu lub obficie podlewając możesz zaszkodzić roślinie dużo bardziej. Jeśli krzak wygląda źle, postaraj się przejrzeć dostêpne publikacje, żeby znaleźć najbardziej prawdopodobną przyczynę.

Złe nasiona - nasiona, które wydłubiesz z kupionego worka, o ile wykiełkują, mogą cię niemiło zaskoczyć. Jeśli było ich niewiele, bardzo prawdopodobne jest, że pochodziły z hermafrodyty, a to oznacza że twoje rośliny co prawda będą samicami, ale odziedziczą skłonność do wytwarzania żeńskich i męskich kwiatów. Najczêściej kończy się to dużą ilością nasion (równie bezużytecznych) i niskiej jakości ziołem.

żadne "cudowne sposoby" nie pomogą, jeśli masz nasiona słabego gatunku. Rozejrzyj się po ofertach banków nasion, skorzystaj ze Strain Guide, największej jak dotychczas bazy informacji o odmianach kanabisu. Owszem, najlepsze nasiona kosztują sporo, ale od takich nie powinno się zaczynać. Najlepsze wyjście, to poprosić znajomego hodowce o kilka sztuk nasion sprawdzonej odmiany. Jeśli nie znasz nikogo, zacznij od niedrogich i sprawdzonych odmian, takich jak Skunk#1, Passion#1, Hollands Hope, Early Girl czy California Orange.

Zbyt wczesny wysiew - jeśli pierwsze co zrobisz po otrzymaniu nasion, to wrzucenie ich do wody, to może lepiej wyrzuć je od razu do kubła. Kiełkowanie, to ostatnia czynność przygotowawcza. Przedtem musisz mieć przynajmniej doniczki z odpowiednią glebą. Jeśli uprawiasz w domu, to twoje pomieszczenie musi być urządzone (lampa zawieszona i podłączona do prądu, ściany pomalowane na biało, zamontowana wentylacja) i sprawdzone - włącz całość na 24 godziny i sprawdź, czy nie robi się za gorąco, czy wyłącznik czasowy działa poprawnie, itp. itd. Potem możesz wykiełkować nasiona.

Niecierpliwość - nie dłub w ziemi, gdy nie pokazują siê kiełki. Daj im tydzień, potem możesz się niepokoić. Dłubiąc możesz tylko uszkodzić bardzo wrażliwe maleństwo.

Zachowaj też cierpliwość pod koniec uprawy. Wiem że te kwiaty pachną i wyglądają tak wspaniale, że chciałoby się od razu skręcić z nich grubego bata. Tutaj cierpliwość jest najbardziej opłacalna. Każdy młody kwiat będzie kilkukrotnie większy i mocniejszy gdy dasz mu dojrzeć.

Po zbiorach nie staraj się wysuszyć zioła natychmiast. Im wolniej schnie, tym lepszy ma smak. I tak nie spalisz od razu wszystkiego. Oczywiście można umieścić próbkę w mikrofalówce i wysuszyć w 5 minut, ale co powie na to twoje gardło?

dobre
   
słabe
   
8

Najlepszy komentarz:

maszki90 15 kwietnia 2013 13:25
0  2

Zajebisty temat! Apeluje do Ozziego o podtemat w Trawa Porn z poradami dla growerów!

AutoFlowering
Co to jest autoflowering / automat / autoflo / AF?
Czym są odmiany autoflowering (samokwitnące)?

Krótka historia

Pierwsza, oryginalna odmiana autoflowering zostala stworzona przez The Joint Doctor i Highbred Marijuana Seeds poprzez "breeding back" (uzyskanie konkretnego genu odpowiadajacego za autokwitniecie) Northern Lights i William Wonder z Mexican Ruderalis.

Fascynujacym faktem odnośnie tej nowej odmiany jest fakt, ze tylko gen Ruderalis był samokwitnący – to oznacza, że kwitnienie jest wywołane wiekiem rośliny, a nie zmianą czasu naświetlania.

Cykl życiowy roślin samokwitnacych jest krótki i trwa tylko 9-11 tygodni (od posadzenia nasionka do zbiorów). Po dwoch tygodniach ujawniają siê osobniki mêskie, natomiast żeñskie tydzień pózniej, po czym przechodzą do intensywnego i szybkiego kwitnięcia.

Rośliny na ogół osiągają wysokość zaledwie kilkudziesięciu centymetrów ze średnim plonem około 30g, zależnie od warunków uprawy.

Lowryder (pierwsza odmiana autoflowering, ciągle bardzo popularna) świetnie sprawdza się na zewnątrz z plonem potencjalnie do trzech razy w roku.

Rozmiar pojemników ma duży wpływ na rozmiar rośliny. Wiekszosc growerów używajac 4,5 - 9 litrowych pojemników jest w stanie zebrać dużo wiecej niz 30g z rośliny.

W związku z krótkim cyklem życiowym klonowanie nie ma sensu i dlatego Lowryder jest uprawiany tylko z nasion. Ponieważ nie ma potrzeby zmiany światła, rośliny w fazie wzrostu oraz kwitnące można uprawiać w tym samym pomieszczeniu.

Mały obszar uprawny jest w stanie utrzymac ciagłe S.O.G. (Sea Of Green - wiêcej o tej metodzie znajdziecie w dziale Techniki Upraw: http://www.forum.haszysz.com/techniki-uprawy-f56.html) dając świeży zbiór co kilka tygodni. Wiekszosc hodowcow włącza światło w cyklu 18/6, 20/4 lub 24/0. Schemat 12/12 dramatycznie zuboży zbiory.

Zdawszy sobie sprawę z zalet odmian samokwitnących hodowcy zaczeli bawić sie nimi próbując uczynić je wiekszymi, mocniejszymi i bardziej wydajnymi.
Po Lowryderze przyszedl Lowryder 2, również od Joint Doctor’a (użył odmiany Santa Maria). Z tych dwóch gatunków utworzono szeroki wachlarz odmian.

Do ruchu odmian autoflowering dołączyli Low Life Seeds, Mdanzig oraz Dutchbreed. Niektóre z nowych odmian zawieraja do 23% THC.

Odmiany autoflowering są doskonałe dla początkujących. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z uprawą, sięgnięcie po te odmiany jest bardzo dobrym pomysłem.

z forum haszysz.com

na podstawie:

http://www.marijuanatipster.com/tiki...ijuana%20Seeds

dobre
   
słabe
   
4

Growbox START

dobre
   
słabe
   
22

Najlepszy komentarz:

citrusbreezegrass 05 kwietnia 2013 15:16
0  1

LED to gówno, nie ma to jak stara dobra HPS'ka..no chyba ze kupisz leda za 4tys. zł to może coś z tego będzie...

Jaraj

dobre
   
słabe
   
0

Pierwszy mój :)

dobre
   
słabe
   
7

Najlepszy komentarz:

mikroMAKRO 06 kwietnia 2013 09:44
0  2

Ojojojjj... Pierwszy? To po powrocie z marsa proszę o raport z lotu :)

Konopie - tabela deficytów ( niektóre objawy mogą być indukowane przez szkodniki )

dobre
   
słabe
   
10

Najlepszy komentarz:

CzteryZDziewieciu 08 kwietnia 2013 10:47
0  7

Azot (N)

Blade rośliny, czerwone łodygi, mniejszy wzrost. Szybkie żółknięcie dolnych liści postępujące w górę rośliny. Dodaj jakikolwiek z nawozów chemicznych zawierających Azot. Rośliny powinny wrócić do dobrej formy w ciagu tygodnia.

Fosfor (P)

Zwolnienie lub zahamowanie wzrostu, czerwone łodygi. Mniejsze liście, barwy ciemnozielonej. Dolne liście żółkną i obumierają. Dodaj nawóz zawierających P. Porażone liście nie będą możliwe do odzyskania, ale nowy wzrost będzie normalne.

Potas (K)

Porażone rośliny są zwykle najwyższe i wydają się być najbardziej intensywne. Martwiczne plamy tworzą się na dolnych liściach. Czerwone łodygi. Liście wydają się blade lub żółte. Dodaj nawozu zawierającego K.

Wapń (Ca)

Brak wapnia w ziemi powoduje że grunt staje się zbyt kwaśny. Prowadzi to do niedoboru Mg lub Fe lub bardzo powolny praktycznie zachamowany wzrost. Traktuj przez oprysk z jednej łyżeczki nawozu wapiennego na litr wody, stan się poprawi.

Siarka (S)

Rośliny cierpiące na deficyt Siarki wykazują zażółcenie nowego wzrostu. Wymieszać jedną łyżkę stołową soli Epsom na galon wody, stan się poprawi.

Magnez (Mg)

Dolne partie liści są żółty i mogą nawet stać się białe, natomiast żyły liści pozostają ciemnozielone. Blaszki liści zamierają i zawijają się w górę.

Żelazo (Fe)

Liście na pędach rosnących blednie i żyłki pozostają ciemnozielone.Zachwianie równowagi pH czyni żelazo nierozpuszczalnym. Dolistne opryski z nawozów sztucznych zawierających Fe lub użycie rdzawej wody.

Mangan (Mn)

Martwicze i żółte plamy tworzą na najlepszych z liści. Niedobór Mn występuje, gdy duże ilości magnezu występują w glebie. Dolistne opryski z każdym z nawozów chemicznych zawierających Mn.

Bor (B)

Pędy rosnące siwieją lub umierają. Pędy rosnące pojawiają się spalone. Traktować roztowrem z jednej łyżeczki kwasu borowego (sprzedawany jako środek do przemywania oczy) na galon wody.

Molibden (Mb)

Zażółcenie środkowych liści. Oprysk z użyciem nawozu chemicznego zawierającego Mb.

Cynk (Zn)

Białe obszary tworzą się na końcach liści oraz między żyłami. Występuje w zasadowych glebach. Niedobór cynku może być traktowany przez zakopywanie galwanizowanych gwoździ w glebie. Nawóz chemiczny zawierający Zn może być również używany.

Przenawozowanie

Powoduje że końce liści stają się żółte lub spalone. Aby poprawić glebę należy przepłukać trzema litrami wody na jeden galon ziemi.

Losuj następne

Polub nas!