Ta podstrona zawiera treści tylko dla dorosłych.

Czy jesteś osobą pełnoletnią?

This subpage contains content for adults only.

Are you an adult?

TAK / YES
                        NIE / NO
  • Ekonomia

    13 truetrue trueTrue SFW    link    13 października 2014 21:42     19608

Ekonomia

dobre
   
słabe
   
0

Siema wszystkim, napisałem taki 'artykuł'. Jeśli ktoś ma chwilę, to będę wdzięczny za poświęcony czas i ewentualną recenzję.

Umiesz uczyć się na własnych błędach?
Trzydziestoletni impas europejski dobiega końca. Kto będzie rozgrywający
przed nowym impasem? Rosja zaskakuje brakiem wąsa na twarzy swego gracza.
Niemcy wystwiają kobietę, znaną p. Merkel. Istnieją spekulacje co do wielkiego planu który realizują domniemane szare eminencje tego świata.

Rzecz ogólnie ma się chujowo.

Pojawiają się głosy o wojnie, o mobilizacjach wojsk.
Będzie wojna w Europie?
Może tak, może nie. Idę o zakład, że wielu analityków wojskowych pracuje w pocie czoła, aby zapewnić strategom materiałów do rewidowania planów. W końcu poprzednia wojna pokazała jak czołgi radzą sobie na naszym terenie. Ciekawe jak ruskie metody wytwarzania mgieł, deszczy i innych anomalii sprawdzą się jako ochrona przed nalotem dronów z zachodu.
Jeżeli dojdzie do konfrontacji tu, gdzie wojny nie było od kilkudziesieciu lat wszyscy poniosą tylko straty, większe, mniejsze, ale straty. Tu nie ma co zyskać. Wartość tego terenu to jego pokój - biznes, atrakcje. Zmętnień nie brakuje, widać to w uśmiechach z telewizorów, ale jakoś się toczy. Wszystko na kredyt i trochę na siłę. Nie zmienia to faktu, że jednak się toczy. I w tym stanie ma olbrzymi potencjał. Jeśli ktoś nie wie, że w europie jest WDH to niech szybko sprawdzi ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Wielki_Zderzacz_Hadron%C3%B3w). Gdyby Francja i Szwajcaria toczyły wojnę, byłby tam co najwyżej francuski bunkier. Zgoda między ludźmi tych państw doprowadziła do powstania takiej konstrukcji. Oceniam, że jest to fajniejsza zabawka niż Stonehenge. I może pomóc w znalezieniu czegoś ekscytującego, nieznanego. Jest to owoc zgody.
W czasach zimnej wojny dokonano rzeczy niesamowitych. Ludzie wydostali się z planety Ziemia. Najodważniejsze jednostki wskoczyły na bardzo głęboką wodę. Szczęśliwie udało się. Jesteśmy w kosmosie. Tam gdzie zbudowano ten sukces panowała zgoda. I to po obu stronach. Zawsze ciekawiło mnie gdzie, gdyby Ameryaknie współpracowali z Rosją, bylibyśmy dzisiaj. Może na Marsie. Może w następnej galaktyce. Może byśmy pogadali z kimś z inne planety. Może byśmy mieli nowych wrogów, nową broń. Moglibyśmy wznieść się. My, ludzie, homo sapiens wszedł na następny level. Nowa Ameryka tylko czeka na odkrycie przez ludzi.
A tymczasem My, będziemy tu napierdalać się o jakieś resztki ropy na pustyni. Gdzieś czytałem, że W kosmosie istnieje diament wielkości planety. Panowie, powiem Wam szczerze. Dałbym taki jakiejś dziewczynie. Może kilku(tysiącom) po kawałku.
Na błędach dotychczasowych wojen nauczyliśmy się jak skuteczniej zabijać. Mogliśmy nauczyć się jak skutecznie żyć.

dobre
   
słabe
   
1
Skąd

UK

Z nami od

25 listopada 2012 20:52

Dodanych

8

Komentarzy

222

Karma wrzut

104

Karma komentarzy

248

Obserwowani 4

Obserwują 0