Międzynarodowy zespół naukowców, pod kierownictwem Uniwersytetu Tohoku w Japonii, odkrył nowy stan skupienia materii, który jest kluczem do zrozumienia jednej z największych zagadek współczesnej fizyki, a mianowicie okiełznania technologii produkcji nadprzewodników wysokotemperaturowych.

Jest to niesłychanie wspaniała wiadomość, gdyż osiągniemy bowiem zdolność zmiany izolatorów w nadprzewodniki. Inaczej mówiąc, będziemy w stanie tworzyć np. takie napędy, jakimi dysponują kosmici (w bajkach) czy budować superwydajne i oszczędne instalacje, w których prąd przewodzony jest bez żadnych oporów i strat.

Jak doszło do tego odkrycia? Naukowcy dodali atomy rubidu do węgla-60 otrzymując materiał, który w warunkach dużego ciśnienia łączy w sobie właściwości izolatora, nadprzewodnika, metalu i magnesu. Materiał ten jest określony jako metal Jahna-Tellera.

Z jego pomocą będzie możliwe otrzymane efektu wysokotemperaturowego nadprzewodnictwa w temperaturze zaledwie -135 stopni Celsjusza.

Jeśli uda się przy jego pomocy przygotować nową generację nadprzewodników, to będziemy mogli mówić o prawdziwej rewolucji.

W nasze ręce trafi bowiem nie tylko niezwykle wydajna i oszczędna elektronika, która w ogóle się nie grzeje, ale również rozwiniemy technologie lewitacji magnetycznej, co umożliwi nam budowę superszybkiego transportu.

dobre
   
słabe
   
28

Najlepszy komentarz:

TwoOfUs 19 maja 2016 19:57
0  4

Lepiej taki biznes niż wydobywanie, obrabianie i sprzedaż ropy, która wiadomo jaki ma wpływ na środowisko. Zwrócił bym uwagę również na to, że tu nie są jeszcze zbadane tzw. "skutki uboczne", możliwe, że to też w jakiś sposób może zachwiać tą równowagę ekologiczną. (nie jestem EkoFanatykiem). A jeśli mowa o światowych biznesach to ten gościu dobrze prawi i zapewne z tym jak ze wszystkim skończy się podobnie => http://www.nacjonalista.pl/2016/05/15/tyson-fury-bezkompromisowo-o-syjonistach-i-postepie/

Chociaż możliwe, że Japonia nie ma u siebie Żydów, którzy cokolwiek u nich kontrolują, moim zdaniem nie ma. W samej konstytucji Japonii jest paragraf, że Islamiści nie mogą tam nawet wjechać ani mówić w swoim języku. Jest nadzieja. :)

O mnie

,,,,,,,,,,,

Skąd

.....

Z nami od

14 kwietnia 2016 17:50

Dodanych

2

Komentarzy

19

Karma wrzut

77

Karma komentarzy

17

Obserwowani 5

Obserwują 2