Kilonowa - zjawisko astronomiczne polegające na zderzeniu dwóch gwiazd zdegenerowanych (np. gwiazd neutronowych) lub gwiazdy neutronowej i czarnej dziury
"... very recently we've learned that this is probably the origin of most of the heavy elements in the universe like gold, uranium and platinum and dozens more"


https://www.youtube.com/watch?v=udFxKZRyQt4

dobre
   
słabe
   
0


Mózg rozjebany.

Mózg rozjebany.

dobre
   
słabe
   
2

Najlepszy komentarz:

DrBrzeszczot 5 godzin temu
0  1

Trzeba by było puścić jakieś totalne dno. Pochłonęła by świat depresja

# Przyczyny:

Prawo Price'a - 50% pracy wykonuje się przez pierwiastek kwadratowy z całkowitej liczby osób uczestniczących w pracy. tj. dla 10 osób - 3 osoby robią połowę, dla 100 osób jest to 10 osób, dla 10 000 osób 100 osób robi połowę pracy.
~"Wyobraź co się dzieje kiedy grasz w monopoly, na początku wszyscy mają tyle samo pieniędzy, niektórzy zaczynają trochę tracić a inni zyskiwać, i kiedy zyskujesz to prawdopodobieństwo że będziesz dalej zyskiwał rośnie, a kiedy tracisz to Twoja podatność na stratę rośnie, po jakimś czasie jakaś osoba ma 0 i odpada z gry, i znowu po jakimś czasie coraz więcej osób ma 0, aż na koniec jedna osoba ma wszystkie nieruchomości i wszystkie pieniądze. ... To się dzieje kiedy grasz w iterowaną grę handlową do końca"


https://www.youtube.com/watch?v=vKwMvC-LLOQ

Skutki:

Współczynnik Giniego a przestępczość
Współczynnik Giniego - Miara nierówności rozkładu dochodów; przybiera wartość między 0 a 1. Wskaźnik ten osiągnąłby wartość 0 (rozkład jednorodny), gdyby wszystkie osoby miały ten sam dochód, natomiast wartość 1, gdyby wszystkie osoby poza jedną miały dochód zerowy.

"przyczyną przestępczości, a szczególnie przestępczości agresywnej, jest Względna Bieda/Ubóstwo... bieda polega na tym, że nie masz dość pieniędzy na jedzenie, względna bieda ma miejsce, gdy facet z sąsiedztwa ma znacznie lepszy samochód niż Ty"


https://www.youtube.com/watch?v=M3XYHPAwBzE

dobre
   
słabe
   
0

Jedną z zasad postępowania z ludźmi. I wiem, że to przede wszystkim zasada postępowania z osobami starszymi w domach dla emerytów: nie rób nic dla nikogo, kto może to zrobić za siebie. Okradasz ich kiedy to robisz. I to jest świetna zasada dla dzieci. Kiedy mogą się ubrać, ubierają się same, jeśli mogą nakryć do stołu, nawet jeśli zajmie im to 20 minut, to nakrywają do stołu. Nie robisz im przysługi, pomagając im robić cokolwiek, co potrafią zrobić sami. I to trochę niemiłe, ale jest o wiele lepsze niż Czarownica* z Jasia i Małgosi.
* polecam obejrzeć żeby zrozumieć porównanie


https://www.youtube.com/watch?v=iWdDbuHNmpM

dobre
   
słabe
   
1

dobre
   
słabe
   
3

Najlepszy komentarz:

littlecontroversy wczoraj o 06:36
0  0

Ale widoki... byłam na początku października w Tatrach, tak wiało, że łeb urywało. Jakie szczyty zdobyłeś?

TrocheNajralemSie dzisiaj o 09:27
0  1

@littlecontroversy: Wjechałem kolejką na górę i połaziłem kilka godzin po okolicy :P Bez większego wiatru więc upiekło mi się

  • Jesień

    16 radekony radekony Wiedza    link    26 października 2019 06:41     50845

dobre
   
słabe
   
0


Tagi

#własne 

Polub nas!