Jordan Peterson o grach komputerowych (moja branża:)

Jeśli gra ma dobrą strukturę to jest w pewien sposób analogiczna do życia. Myślę, że można zdobyć uogólnione umiejętności w środowisku gry komputerowej. Zwłaszcza gdy jesteś społecznie osamotnionym introwertykiem. Myślę, że daje to możliwość rozwoju. Jednak wyraźnie zaznaczmy, to wcale nie oznacza, że powinieneś robić nic innego poza graniem w gry. To oznacza, że możesz traktować gry jako część normalnego życia. Powinieneś ich używać do stawania się bardziej efektywnym człowiekiem w prawdziwym świecie.


https://www.youtube.com/watch?v=hd6iZBJPXl4

dobre
   
słabe
   
3


Powinno być w kawałach bo to tak trochę na pół śmieszno ale dla mnie to jest wiedza.

Przetłumaczyłem Carlina od 6:02 do 7:10:
Miałem najtrudniejsze lata w moim życiu, jakieś 3 lub 4 lata, kiedy robiłem zwykłe bzdurne programy telewizyjne, ponieważ myślałem, że chcę być jak Danny Kang, czy coś takiego, gdy moje dziecięce marzenie wciąż było takie że chcę być w filmach i tak wyglądać dla ludzi i nie wiedziałem, nie wiedziałem że moja głowa jest inna, nie rozumiałem, myślałem że jeśli wymyśliłem to wieku 9 lat to powinno być nadal aktualne kiedy mam 21 lat, ale tak nie było, a ja w końcu to zrozumiałem dzięki kwasowi, dziękuję Bogu za kwas.
...
Ale powiem Ci jedną rzecz, dlatego umieścili kwas na liście złych narkotyków ponieważ wiedzą że otwiera umysł. Potrafi być niebezpieczny. Nie mówię że nie jest niebezpieczny na pewien sposób, jak bierzesz za dużo, albo bierzesz niewłaściwy rodzaj.
...
To jest fajne w kwasie że już go nie potrzebuję, ponieważ jest to samoograniczający się narkotyk/lek, to taki narkotyk/lek, którego zażywasz kilka razy i on Ci mówi, że już wystarczy, że jest w porządku, teraz się dzieje i tak właśnie stało się ze mną


https://www.youtube.com/watch?v=Gw1ImiSR6Eg

dobre
   
słabe
   
7

Najlepszy komentarz:

donEligio 6 dni temu, 24 września 17:06
0  0

Dobrze gada, z jednym "ale". 21 lat to po mojemu za wcześnie na kwasa.

Stagua 5 dni temu, 25 września 10:58
0  3

@donEligio: Myślę że zależy to głównie od człowieka i tego co ma w głowie. Niektórzy w wieku 40 lat nie są przystosowani do przebywania wśród ludzi, są odpychający o robimy wszystko żeby ich więcej nie spotkać, innym razem spotykasz 15 latka/latkę którzy swoimi sposobami podchodzenia do człowieka sprawiają że chcemy z nimi spędzać czas, słuchać i zastanawiamy się wtedy "ile Ty masz lat 15 czy 50?". Nie mówię że 15 latek powinien spróbować bo jeśli ma trochę w głowie to poczeka, będzie zdawał sobie sprawę z konsekwencji swoich działań. Są ludzie którzy nigdy nie dorosną do tego żeby spróbować czegokolwiek bo jeden buszek, jedna kreska, jeden znaczek a ich życie będzie przekreślone na zawsze.

Serce płetwala błękitnego
Serce płetwala błękitnego waży nawet do 600kg, a jego bicie można wykryć z odległości ponad 3 kilometrów.

dobre
   
słabe
   
3

Najlepszy komentarz:

Pifo przedwczoraj o 19:51
1  0

Raczej jego jaja

[Komentarz skasowany]
three6madzia przedwczoraj o 20:05
0  5

@Pifo:
Chyba raczej nie, ale proszę o to taka ciekawostka:D o jądrach też jest wspomniane :D

BESTIARIUSZ SŁOWIAŃSKI #18 Domownik (Opiekun domu)
W dawnych czasach wierzono, że duchy zmarłych członków rodziny nie zawszę odchodzą w zaświaty Czasem miały zostawać w gospodarstwie, by pomagać żywym. Najważniejszym z szeregu takich opiekuńczych duchów był domownik inaczej zwany też: domowoj, domowy. Duch opiekuńczy, zamieszkujący zapiecek domu. Dbał o dobrobyt gospodarstwa, w zamian za schronienie i posiłek pozostawiany przy piecu przez gospodynię. Miał on postać małego, czerstwego, obrośniętego gęstym siwym włosem dziadka, który chodził po gospodarstwie w wytartym i zniszczonym odzieniu. Często mógł przybierać również postać kota, bądź węża. Mieszkał w chałupie za piecem i tam właśnie należało mu co wieczór wystawić w ofierze odrobinę strawy. W zamian za to domownik opiekował się chałupą, strzegł jej przed złem i zapewniał dobrobyt, a pomagała mu w tym jego żona - domowicha która prawdopodobnie lepiej rozpoznawana jest pod imieniem Kikimora. Domowik rzadko pokazywał się właścicielom domu, często jednak można było usłyszeć jak zaniedbany domowik tłukł talerze i bił dzieci lub ściągał na domowników inne nieszczęścia. Potrafił również przywoływać demony negatywne w celu ukarania swoich gospodarzy za złe traktowanie, ponieważ wszystkim na czym zależało domowikowi było zapewnienie mu wygodnych warunków i zainteresowania nim przez właścicieli. Pomocą w obejściu i pracach polowych służyły ludziom inne duchy, wszystkie one pozostawały jednak pod rozkazami domownika. Pomocne domowiki były demonami pożądanymi przez gospodarzy, dlatego podczas zmiany miejsca zamieszkania proszono je o przeniesienie się wraz z chlebodawcami.

W wierzeniach słowiańskich utarł się przesąd, że dusze, które nie trafiły do Nawii, stają się szkodliwe dla ludzi (np. Utopiec – demon wodny, czy Południca nękająca chłopów pracujących w polu), jednak wiele z nich pozostaje neutralnych (Leszy – opiekun lasu), lub są w stanie wspierać człowieka jeśli ten wykaże nimi zainteresowanie i złoży im ofiarę w postaci strawy. Demon ten był rozpoznawalny na całym obszarze terenów przedchrześcijańskiej Polski. Wraz z biegiem czasu, Kościół podchodził coraz bardziej krytycznie do opiekuńczych duchów domowych i zaliczył je do „szatańskich”, a funkcje opiekuńcze przypisywał aniołom stróżom.

Niestety dobre czasy małych pomagierów są już dawno za nami, a szkoda, bo wielu z nas przydałoby się wsparcie w utrzymaniu porządku naszego obejścia, bądź współczesnego mieszkania. Kto nie chciałby wsparcia w obowiązkach domowych w zamian za odrobinę darów w postaci jedzenia dla domowika?

#Rodzima_wiara

dobre
   
słabe
   
0

Po angielsku, ale przetłumaczyłem (przynajmniej próbowałem) końcówkę od 7:40:

Twoim zadaniem jako rodzica jest sprawienie, by Twoje dziecko było w wieku czterech lat pożądane społecznie, chcesz wypalić to w swoim mózgu, ponieważ ludzie tego nie wiedzą, że to twoja praca i oto dlaczego, to proste jeśli dobrze to przemyślisz, wyobraź sobie że masz trzyletnie dziecko, tak jakby w połowie tego początkowego okresu socjalizacji, i zabierasz je publicznie, dobra, czego chcesz dla dziecka? Chcesz aby dziecko mogło wchodzić w interakcje z innymi dziećmi i dorosłymi, aby dzieci były przyjazne i uśmiechnięte oraz chciały się z nim bawić, a dorośli cieszyli się że je widzą i odpowiednio je traktowali, a jeśli twoje dziecko jest okropnym małym potworem, ponieważ boisz się je zdyscyplinować albo nie wiesz jak to zrobić właściwie, to co zrobią, to doświadczą nic poza odrzuceniem przez inne dzieci i fałszywym uśmiechem od innych rodziców i dorosłych, a więc wyrzucasz dziecko do świata, w którym każda twarz, którą widzą, jest wroga lub kłamliwa, a to nie jest coś, co szczególnie sprzyja zdrowiu psychicznemu lub dobremu samopoczuciu Twojego dziecka, jeśli dziecko może nauczyć się kilku prostych zasad zachowania, takich jak: nie przeszkadzać dorosłym, gdy mówią za dużo i uważaj, i staraj się nie uderzać innych dzieci ciężarówką zabawką więcej niż jest to absolutnie konieczne, dziel się i graj prawidłowo, to kiedy spotkają się z innymi dziećmi, dzieci wypróbują na nich kilka rutynowych zabaw i wszystko pójdzie dobrze, a potem odejdą i nawiążą towarzyskie relacje do końca ich życia, ponieważ tak się dzieje, że od czterech lat podstawowa socjalizacja z dziećmi ma miejsce wśród innych dzieci, więc jeśli dzieci nie wchodzą tak wcześnie, nie przechodzą w tę spiralę rozwoju i zostają w tyle.


https://www.youtube.com/watch?v=VBKPQsKHgck

dobre
   
słabe
   
3

Najlepszy komentarz:

mihoo1983 wczoraj o 15:54
0  2

Peterson jest bezwzglednie jednym z niewielu glosow rozsadku w sferze publicznej i do tego niesamowicie inteligentny facet. Ogladam/slucham go juz jakis czas i nie zamierzam przestac ;) dobra wrzuta!

Wielki staw w Karpaczu
#własne
Rzadko oglądany, ponieważ niema bezpośrednio dojścia. Można go zobaczyć wyłącznie z góry. Chroniony prawem, ujęcie wody pitnej dla miasta.

dobre
   
słabe
   
3

Najlepszy komentarz:

rafau05 18 września 2019 05:55
0  3


I to też roku temu

Wyprawa na Śnieżkę
#własne
Samotnia widziana z góry że Śnieżką w tle

dobre
   
słabe
   
1

Najlepszy komentarz:

rafau05 dzisiaj o 05:34
0  2


Rok temu

Zdjęcia z satelity pogodowej NOAA19
Dzisiejsze 2 przeloty NOAA 19 nad Europa zdjęcia pobrane bezpośrednio z satelity.

Zdjęcia z satelity pogodowej NOAA19

Zdjęcia z satelity pogodowej NOAA19
Mapa deszczowa

Zdjęcia z satelity pogodowej NOAA19
Mapa deszczowa

Zdjęcia z satelity pogodowej NOAA19
Mapa temperatury wody

Zdjęcia z satelity pogodowej NOAA19
Mapa temperatury chmur

dobre
   
słabe
   
4

Najlepszy komentarz:

LordDante wczoraj o 18:05
0  1

Zaczynamy od najgorszego antena potrzebna jest. "Dual Cross Antena" odbiornik sdr "software defined radio" ja osobiście używam sdrplay rsp1a można zaopatrzyć się w tańszy sdr Programem dekodujacym jest wxtoimg


Tagi

#własne 

Polub nas!