• klucze

  -6 ci4ws0n ci4ws0n Wiedza    link    przedwczoraj o 21:10     6290

klucze
-eeeee zgubiłem klucze
- gdzie?
- no tam
3 godziny deptania po nocy znalazły się u sąsiada w ogrodzie na krzaku agrestu

dobre
   
słabe
   
5

Najlepszy komentarz:

Pendragon wczoraj o 21:22
0  0

co robiłeś w walentynki w krzakach agrestu u sąsiada ?

Pendragon wczoraj o 21:23
0  1

@Pendragon: w sumie głupie pytanie


Starzenie się, to skomplikowany i złożony proces. Naukowcom udaje się powoli identyfikować coraz więcej przyczyn tego mechanizmu, a nawet walczyć z niektórymi z nich.
Prawdopodobnie wieczne życie nigdy nie będzie osiągalne, ale trwają naprawdę zaawansowane prace dotyczące wydłużenia długości życia i pozbycia się typowych efektów starości, jak bolące stawy, wypadające włosy, czy zwisająca skóra.


https://www.youtube.com/watch?v=VRbDnTeg6NU

Okazuje się, że walka z 'komórkami Zombie', które są jedną z przyczyn starości, nie jest taka trudna i być może stanie się dostępna niedługo.

dobre
   
słabe
   
0

Przed Wami ranking najlepszych sposobów przyjmowania marihuany! Na jakim miejscu są jointy, lufka, wiadro czy bongo? Jedno jest tylko pewne, jak się zapewne wszyscy domyślają na pierwszym miejscu będzie wstrzykiwanie bo wiadomo, że to ulubiona forma przyjmowania marihunaen wśród wszystkich Polaków.


https://www.youtube.com/watch?v=3ypwCxU9ZWo

dobre
   
słabe
   
4

Najlepszy komentarz:

ojtamojtam420 przedwczoraj o 06:44
0  1

volcano digital xD

 1. NOCEBO EFFECT
  Negatywny efekt Placebo, np. W przypadku, kiedy spodziewamy się, że lek może mieć skutki uboczne i doświadczamy tych skutków nawet jeśli nie dostaliśmy leku, ale tak się nam wydawało.

 2. Baader meinhof phenomenon
  Kiedy poznamy coś nowego np. nowe słowo nasz mózg ustawia mu jakby wysoki priorytet przez co sprawia że zauważamy za każdym razem kiedy gdzieś ono się pojawi. Zazwyczaj lub po prostu kiedy się przyzwyczaimy w dużej mierze przestaniemy to zauważać.

 3. Anchoring
  Chodzi o nasz system oceny niektórych rzeczy (jak cena benzyny) który jest oparty na naszych poprzednich doświadczeniach. Np. gdyby na naszej stacji benzynowej cena benzyny wynosiła 2 zł, a potem została podniesiona do 3zł będziemy uważać że to bardzo drogo, nie wiedząc nawet że wszyscy inni płacą po 5zł.

 4. The 80/20 principle
  Zasada Pareto – oznacza że 80% szeroko rozumianych zysków pochodzi z 20% działań. Jeśli będziemy w stanie wyodrębnić te działania łatwiej nam będzie zmniejszyć ilość pracy lub zwiększyć zyski.

 5. Law of attraction
  Prawo przyciągania - (podobne do punktu drugiego) nasz mózg odfiltrowuje duże ilości codziennych informacji, oprócz niektórych informacji które uważa za ważne. Możemy wpłynąć na to które informacje uważane są za ważne / priorytetowe zwyczajnie częściej o nich myśląc.

 6. Similarity attraction principle
  Jesteśmy przyciągani przez osoby / rzeczy które są do nas podobne i jesteśmy im w stanie bardziej zaufać np. Kiedy jesteśmy za granicą i spotkamy kogoś z polski.

 7. Spontaneous trait transference phenomenon
  Kiedy opisujemy czyjeś cechy nasz rozmówca często podświadomie przypisuje te cechy nam.
 8. Cognitive dissonance
  Sytuacja w której wierzymy w dwie sprzeczne ze sobą rzeczy lub robimy rzeczy sprzeczne z tym w co wierzymy. Na przykładzie wiary w ochronę środowiska i jeżdżenie bardzo nieprzyjaznym środowisku samochodem lub palenie śmieci. Taka sytuacja może powodować duże ilości stresu o których możemy nawet nie mieć pojęcia.
 9. Mere exposure
  Nowe rzeczy, pomysły, osoby mogą wprawiać nas w uczucie dyskomfortu, braku zaufania czy nawet strachu. Jednym ze sposobów przeciwdziałania jest powolne lecz długotrwałe wystawianie się na nie. Po pewnym czasie przyzwyczaimy się, a możne nawet nam się spodoba / zaciekawi.


https://www.youtube.com/watch?v=_uDs6pjSskc

moje tłumaczenie

dobre
   
słabe
   
0

dobre
   
słabe
   
4

Najlepszy komentarz:

zoozio 2 dni temu, 04 lutego 12:23
0  0

teraz jest już , bo było przed chwilą

Ruka 2 dni temu, 04 lutego 13:33
0  2

@zoozio: Tytuł filmu jest ogólny i jeśli go obejrzałeś powinieneś dojść do wniosku, że chodzi o postrzeganie czasu. Fajne było odnoszenie się do np. wiewiórki, która mimo, że żyje krócej to jednocześnie szybciej analizuje co się dookoła niej dzieje i szybciej się porusza, czyli jej przypływ czasu jest odmienny od naszego, a co za tym idzie, żyje ona dłużej, niż nam się wydaje.
Albo odnoszenie się do wydarzeń w kosmosie, które my dostrzegamy z liczonym setki lat, czy nawet miliony lat opóźnieniem.
Albo ukazanie czasu jako ogólnie przyjętego kolejnego wymiaru. Nasze postrzeganie czasu jest mocno ograniczone.
Spodziewałem się bardziej ambitnych komentarzy, niż błacha odpowiedź na odpowiedź tytułu samego w sobie bez wzięcia pod uwagę materiału.

Jeśli jesteś stale w stanie spokoju, zadowolenia i szczęścia, to nic nie wpłynie na ciebie wystarczająco głęboko. Nie własne cierpienie, nie cierpienie innych, nie niesprawiedliwość, nie horrory świata. nic nie wpłynie na ciebie tak głęboko, że staniesz się głęboki, a życie bez głębi jest z definicji płytkie i pozbawione sensu.


https://www.youtube.com/watch?v=tdu6iN0CM3s

dobre
   
słabe
   
2


Polub nas!