• Złączenia

    27 junkie junkie Wiedza    link    4 dni temu, 22 maja 14:21     20584

dobre
   
słabe
   
0

dobre
   
słabe
   
0

  • Cięcie

    21 junkie junkie Wiedza    link    4 dni temu, 22 maja 13:43     17548

dobre
   
słabe
   
0

Rdestowiec ostrokończysty (Reynoutria japonica)
Roślina ziołolecznicza!
- Roślinę wykorzystuje się do oczyszczania gleb silnie skażonych, w tym również metalami ciężkimi, gdyż rdestowiec łatwo akumuluje je w swoim organizmie.
- Wykorzystuje się ją w medycynie: zmniejszony stan zapalny i apoptozę w śródbłonku naczyniowym, zwiększoną elastyczność aorty, większą koordynację ruchową, wolniejszy rozwój zaćmy, zachowanie gęstości kości (wiele informacji możecie zasięgnąć z książek ziołoleczniczych).
- Jest roślina suplementową, najczęściej w tabletkach.
- Wysoce bogata przy detoksykacjach organizmu.

Najprawdopodobniej stanie się roślina zakazaną na terenie UE i oznaczona szkodnikiem, pod nazwą trucizna. Tak jak w przypadku rośliny Wrotycz.

Rdestowiec ostrokończysty (Reynoutria japonica)
Wobec wrotycza, została podjęta przeciwko niemu walka, dlatego że oczyszcza organizm z pasożytów, a przede wszystkim kleszczy! Jest doskonałą rośliną na ciężkie i notoryczne migreny.

Są to śliny fitosanitarne, przyjazne naszemu środowisku!!!

dobre
   
słabe
   
5

Najlepszy komentarz:

BogPierun wczoraj o 10:48
0  3

Z mojej strony, mogę powiedzieć na temat "wrotycza", że napewno koło 15 lat temu, rósł wszedzie, od pastwiska, po łąki, pasach zieleni w miastach. Nazywana walak spowodowana by go tępić, wpłynęło na duży rozwojy kleszczy i zachorowań na boreliozę (która jest bronią biologiczna wymyślona przez Japończyków). Powinno to być sygnałem i wskaźnikiem środowiskiem, ze tu definitywnie człowiek zawinił.

Zauważycie że notorycznie w okresach kwietniwych, były rozpoczęte prace zielarskie koszenie traw! Ten cykl powtarzali co dwa - trzy tygodnie koszenie,pod nazwą koszenie traw. Zlecaja to gminy by walczyć z rosnącą trawą, ale też niszczy się dużą ilosc ziół.

Niech każdy sobie sam na to odpowie.

"Jest lista ue roślin zakazanych, które zagrażają życiu i w lecznictwie." Jest opublikowane w formaie pdf.

dobre
   
słabe
   
4

Najlepszy komentarz:

Rooster4lIfe wczoraj o 05:23
0  2

Zacieranie.

dobre
   
słabe
   
1

Kamyczki na Marsie

dobre
   
słabe
   
3

Najlepszy komentarz:

sheaker 3 dni temu, 22 maja 20:40
0  0

Dlaczego wrzucasz to w wiedzy? To nie są kamyczki na Marsie. Po co to...?

junkie 3 dni temu, 22 maja 21:07
0  2

@sheaker: to są kamyczki na planecie Mars. Zdjęcie zostało zrobione na Marsie (planecie). Planeta to takie coś co jest w kosmosie, tak jak Ziemia tylko, że dalej. Mars jest jedną z takich planet i na niej też są kamyczki. Patrz https://www.space.com/30815-mars-pebbles-ancient-rivers-curiosity-rover.html


Polub nas!