https://www.youtube.com/watch?v=u93S7mYDE0A

Jeśli choć trochę znasz twórczość Zdzisława Beksińskiego, to w tym utworze znajdziesz mnóstwo nawiązań do malarza. Jeśli nigdy wcześniej o nim nie słyszałeś, to po przesłuchaniu „IN HOC SIGNO VINCES” będziesz chciał.

In hoc signo vinces – "Pod tym znakiem zwyciężysz", to inskrypcja z jednego z obrazów Zdzisława Beksińskiego oraz tytuł jednego z utworów projektu „Ptaki Drapieżne” lubelskiego duetu Qba Galeria i Golden Złote Twarze. Artyści po raz kolejny zaskakują tematyką swoich utworów. „In hoc signo vinces” jest pełen nawiązań do twórczości Beksińskiego. Teledysk do niego był kręcony w Sanoku, gdzie jest muzeum malarza z jego najcenniejszymi dziełami.

Dodatkowo w utworze wykorzystano fragmenty Requiem Alfreda Shnittkego z końca lat 90tych. To była jedna z ulubionych arii operowych malarza. Cały utwór to muzyczna interpretacja dzieł Beksińskiego.

To projekt mocno artystyczny, przejawiający się w absolutnie nieoczywistych metaforach i niepowtarzalnych klimatycznych bitach. To album, który zmusi Cię do myślenia i wprowadzi w zupełnie inny wymiar odczuwania emocji. To podróż przez świat wyzwań z jakimi mierzy się człowiek.

Każdy z sześciu utworów to oddzielna historia pełna wielu nawiązań m.in. do twórczości Zdzisława Beksińskiego, walki z alkoholizmem czy Dakhmy (wieży milczenia), na której wyznawcy Zaratustry, zwłoki bliskich wystawiali na żer ptakom.

dobre
   
słabe
   
2

Najlepszy komentarz:

LokalnyPatriota 09 sierpnia 2018 14:21
0  1

zainteresowałeś mnie możesz coś więcej podesłać?

Z nami od

16 lutego 2013 22:00

Dodanych

9

Komentarzy

19

Karma wrzut

60

Karma komentarzy

2

Obserwowani 0

Obserwują 1